Úvod > Základní škola > Aktuality > Velikonoční program

Velikonoční program

Ve dnech 12. – 14. března 2024 žáci 1. stupně naší školy navštívili v Třebíči Šmeralův statek, což je centrum tradiční lidové kultury. O velikonočních zvycích a tradicích nám povídal pan Milan Noha. Nechyběly písničky ani lidové říkačky o vítání jara nebo Moraně. Připomněl také, že Velikonoce jsou především svátky křesťanské a děti se dozvěděly mnoho o tom, čím si tyto dny každoročně připomínáme. Bylo by krásné, kdyby tyto tradice zůstaly zachovány. Proto je třeba je dětem stále připomínat nebo je s dětmi opravdu prožívat. Snad tedy v našich domovech zavoní mazance nebo jidášky, ve váze se objeví kočičky, uslyšíme zaklapat řehtačky, kluci s tatínky upletou tradiční pomlázku, se kterou vyrazí na koledu. Holky si pro kluky na oplátku připraví malovaná vajíčka nebo koledníky odmění barevnou stuhou.  Ať jsou tedy letošní Velikonoce veselé.

Fotogalerie ZDE