led 25

Provoz školní jídelny

Vážení rodiče, strávníci,

školní jídelna bude od pátku 29.1.2021 do pátku 5.2.2021

v provozu pro MŠ a cizí strávníky.

V tyto dny mají žáci ZŠ prázdniny,

a tedy nemají nárok na dotovaný školní oběd.

Ing. Iva Ozoráková, vedoucí ŠJ

led 22

Vydávání pololetního vysvědčení

Kopie výpisu z pololetního vysvědčení žáků, kteří se momentálně vzdělávají distančně, bude rodičům nejpozději do 28.1.2021 zaslána na e-mail. Originál obdrží žáci ihned po návratu do školy.
Žákům, kteří do školy chodí (1., 2., 3. roč.) bude vydán výpis z pololetního vysvědčení 28.1.2021.

Prodloužení vánočních prázdnin

MŠMT vyhlásilo prodloužení vánočních prázdnin o 2 dny.

Vánoční volno bude delší o pondělí 21. a úterý 22.12.
Žáci základní školy půjdou tedy naposledy do školy v pátek  18.12. a do lavic se vrátí v pondělí 4.1.2021.
Přejeme všem žákům a jejich rodičům krásné Vánoce.

Rozvrh online rotační výuky žáků 6. - 8. ročníku platný od 30.11.2020

Rozvrh online rotační výuky žáků 6. - 8. ročníku platný od 30. 11. 2020 - zde

Návrat žáků do škol od pondělí 30. 11. 2020

Návrat žáků do školy

Na základě rozhodnutí MZ a MŠMT se od pondělí 30.11.2020 vrací do školy:

1/ všichni žáci prvního stupně nastálo

2/ deváťáci nastálo

3/ ostatní žáci druhého stupně „rotačně“:

• 30.11. – 4.12. 6.+ 8. tř. ve škole, 7. tř. distančně doma
  • 7.12. – 11.12. 7. tř. ve škole, 6.+8. tř. distančně doma
  • 14.12. – 18.12. 6.+ 8. tř. ve škole, 7. tř. distančně doma
  • 21.12. – 22.12. 7. tř. ve škole, 6.+8. tř. distančně doma

Výuka ve škole bude probíhat podle standardního rozvrhu.

Rozpis online hodin pro distanční výuku bude upraven, některé hodiny budou začínat už v 7:10 hod.

Docházka do školy je povinná, ne dobrovolná jako v jarních měsících.

Návrat žáků bude provázen přísnými hygienickými a organizačními opatřeními:

• Dezinfekce rukou
  • Časté větrání tříd
  • Důkladný úklid spojený s dezinfekcí
  • Do školy pouze bez příznaků respiračního onemocnění
  • Omezení kontaktu žáků mezi třídami
  • Po příchodu do školy se žáci nebudou zdržovat v šatnách, po přezutí rovnou do tříd
  • Žáci se nebudou stěhovat mezi učebnami, budou stabilně v jedné učebně po celou dobu vyučování (6.tř. u paní učitelky Chaloupkové, 7. a 8.tř. u paní učitelky Vyhnálkové, 9.tř u pana učitele Herbrycha).
  • HV bez zpěvu
  • TV pouze venku (oblečení a boty vhodné na pobyt venku za každého počasí nutné)
  • Odpolední vyučování bude normálně dle rozvrhu (30.11. "odpoledko" 8. tř.)
  • Roušky nutné po celou dobu pobytu ve škole, a to i ve vyučovacích hodinách. Je tedy nezbytné, aby s sebou měli žáci každý den 2-3 čisté roušky a igelitový sáček na odkládání roušek použitých.
  • Obědy ve školní jídelně budou mít žáci na dobu pobytu ve škole automaticky přihlášeny, taktéž dopolední svačiny pro žáky, kteří je odebírají.
  • Výdej obědů ve školní jídelně bude probíhat na etapy, autobusové spoje žáci stihnou.
  • Žádné odpolední zájmové kroužky nebudou.
  • Odpolední příprava na přijímací zkoušky z ČJ a M pro žáky devátého ročníku bude.

Pokud se budeme všichni chovat zodpovědně a ukázněně, vše určitě dobře zvládneme.

Takže hurá zpět do školy J !!!

lis 23

Zrušení online vyučování ve čtvrtek 26.11.

Z důvodu plánovaného výpadku elektřiny jsou ve čtvrtek 26.11. všechny online vyučovací hodiny zrušeny.

lis 18

Stravné za listopad 2020

Vážení rodiče,

z důvodu nejasností ohledně nástupu dětí do MŠ a žáků do ZŠ
budeme stravné za měsíc listopad 2020 vyúčtovávat až dne 25.11.2020.

Ing. Iva Ozoráková
vedoucí ŠJ Předín

lis 11

První, druhá a třetí třída se od 18.11. vrací do školy

První a druhá třída se vrací do školy

Na základě rozhodnutí MZ a MŠMT se od středy 18.11.2020 vrací do školy žáci 1. a 2. třídy.

Současně se vrací i žáci 3. ročníku, kteří v naší škole tvoří s druháky homogenní skupinu.

Návrat žáků bude provázen přísnými hygienickými opatřeními:

• Dezinfekce rukou
  • Časté větrání tříd
  • Důkladný úklid
  • Omezení kontaktu žáků mezi třídami
  • Bez hudební a tělesné výchovy
  • Častý pobyt venku, pokud to počasí dovolí
  • Roušky budou nutné po celou dobu pobytu ve škole, a to i ve vyučovacích hodinách a ve školní družině. Je tedy nezbytné, aby s sebou měly děti každý den 2-3 čisté roušky a igelitový sáček na odkládání roušek použitých.

Každý den budou mít žáci čtyři vyučovací hodiny, vyučování bude všem končit v 11.40 hod.

V provozu bude i školní jídelna a školní družina.

Jsme všichni rádi, že se alespoň nejmladší žáci mohou opět učit ve škole.

V Předíně dne 11.11.2020

říj 30
říj 26

Informace pro rodiče a žáky

Vážení rodiče, milí žáci,

máme za sebou prvních osm dnů distanční výuky a už teď je jisté, že jich máme ještě hodně před sebou. V pondělí  2.11. se do školy nevrátíme a dál se budeme vídat pouze na monitorech notebooků.  Pro nikoho to není příjemná situace, ale není zbytí, musíme se s tím všichni nějak poprat.

Od 26.10. do 30.10. máme prodloužené podzimní prázdniny, v tomto týdnu nebudou zadávány žádné úkoly ani nebude probíhat žádné online vyučování, distanční výuka pokračuje od pondělí 2.11. Od tohoto dne bude platit pevný rozpis online vyučovacích hodin, který zveřejníme na www.zspredin.cz a rozešleme včas všem žákům.

Děkuji všem, kteří se podílejí na zdárném průběhu distanční výuky, a to všem učitelům, žákům a hlavně rodičům, pro které to není vůbec jednoduché, ale bez jejich podpory by to děti nedokázaly.

Zůstávejte co nejvíce doma v bezpečí, dávejte na sebe pozor a neklesejte na mysli, bude líp.

V Předíně dne 26.10.020