Úvod > Základní škola > Aktuality > Postav svůj dům

Postav svůj dům

18.5.2022

Postav svůj dům

Střední škola stavební v Třebíči každoročně vyhlašuje pro žáky 8. ročníku soutěž nazvanou Postav svůj dům. Soutěž má několik částí. V první části výtvarné a architektonické žáci zpracují návrh řešení exteriéru i interiéru formou stavby trojrozměrného modelu. V části stavebně-konstrukční pak zakreslí vnitřní uspořádání místností na výkres. V části textové soutěžící popíše život v domě, vysvětlí, z jakého matriálu je dům postaven a vysvětlí, v čem spatřuje přednosti návrhu.

V pátek 13. 5. 2022 se soutěžního klání na střední škole zúčastnila Petra Vyhnálková (8. ročník). Po slavnostním zahájení byl Petře přidělen patron, žák 3. ročníku, se kterým společně zpracovali projektovou dokumentaci v programu ARCHICAD.

Se svým domem Petra postoupila do finále, kde před odbornou porotou a ostatními soutěžícími obhajovala svůj návrh. To se jí velmi zdařilo, neboť porotci udělili Petře třikrát první a jednou druhé místo. Petra celou soutěž vyhrála. Kromě hodnotné ceny, kterou si odnesla již v pátek, jí budou v následujícím školním roce v rámci přijímacího řízení na Střední školu stavební připočteny ještě bonusové body.

Tímto Petře gratulujeme!