Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Školní družina - září - 2. oddělení

Školní družina - září - 2. odděleníDatum konání:
17.10.2023

Počasí nám na začátku školního roku velmi přálo, tak jsme s družinou trávili hodně času venku na školní zahradě, na hřišti i na prolézačkách u školky. Pořád jezdíme na koloběžkách, kluci hrají fotbal, holky skáčou přes lano. Hrajeme na schovávanou, na honěnou, škatulata, sbíráme kaštany a prostě si užíváme na čerstvém vzduchu.

Pomalu začínáme také s družinovým tvořením, individuálně výrobou domečků z krabic, kluci staví různé stroje ze stavebnice Roto, Flexistix a Magnetix. Malujeme barvami podzimní obrázky, vrstvíme lepenkové obličeje.

V deskových hrách vedou i letos Dostihy a sázky, Activity a Sedm draků. Oblíbená je hra na obchod.

Hned v prvních dnech jsme zažili nečekané dobrodružství! Holky, hrající si na dece, zaslechly podivné zvuky. Vypátrali jsme, že vychází ze sběrné nádoby pod okapem. Když jsme záhadu rozlouskli, nevěřili jsme vlastním očím…

V nádobě byl zaklíněný holub, který patrně sjel největší tobogán svého života! Podařilo se mu ze střechy propadnout tím nejdelším svodem na budově. Po vyproštění dostal misku s vodou a zrnka máku. Chvilku se rozkoukával, hopkal okolo nás a pak vyletěl na nedaleký strom. Dobře to dopadlo!

Fotogalerie ZDE