Úvod > Základní škola > Aktuality > Sláva Ukrajině

Sláva Ukrajině

3.3.2022

Sláva Ukrajině

Všichni jsme poslední dny svědky ukrajinsko-ruského konfliktu, kdy Ruská federace v čele s ruským prezidentem Vladimirem Putinem zaútočila na svobodný a samostatný stát Ukrajinu.  Ukrajina se v této nerovné válce proti ruskému agresorovi houževnatě brání. Denně tisíce vojáků nasazují své životy, další miliony životů obyčejných lidí jsou v neustálém ohrožení.

Je normální, že máme nebo že můžeme mít strach, je to přirozená reakce na tuto mimořádnou situaci, na to, jaké informace se na nás valí ze všech stran z televizního zpravodajství a internetu. Věřme ale, že vše dobře dopadne, celý svět se spojil proti Rusku, vyjadřuje Ukrajině podporu a pomáhá, jak může. I Česká republika stojí na straně Ukrajiny, která je českou vládou podporována materiálně, finančně i třeba tím, že naše země je připravena přijmout ukrajinské občany, kteří před válkou prchají ze své země.  Ani nám není tato situace lhostejná. Vyjadřujeme alespoň takto na dálku solidaritu s ukrajinskými lidmi!