Úvod > Základní škola > Aktuality > Testování ve škole

Testování ve škole

27.4.2021

Testování ve škole
Od pondělí 12.4. se všichni žáci a zaměstnanci, kteří jsou přítomni ve škole, povinně testují. Testování probíhá 2x týdně, vždy v pondělí a ve čtvrtek. První dva týdny jsme používali antigenní testy LEPU. Provedení testu bylo jednoduché, bez problémů jsme se to brzy naučili a hravě to sami zvládli i malí prvňáčci. Štětičkou výtěr z okraje nosní dírky, zasunutí do papírového pouzdra, 6 kapek roztoku, odlepit proužek, přeložit a za 15 minut je znám výsledek. K našemu nemilému překvapení byly testy v další dodávce úplně jiné, a sice antigenní testy SINGCLEAN. To znamená děti všechno učit znovu a úplně jinak. Testovací sada obsahuje více prvků, postup je zcela odlišný, chybí stojánky na zkumavky :-((. Odběr je naštěstí stejný - stěr štětičkou z okraje nosní dírky.
Takže stojánky vyrobíme z kostek ze stavebnice, s dětmi natrénujeme jiný postup, všechno to hezky zvládneme a budeme doufat, že za další dva týdny nedostaneme opět úplně jiný typ testů.
Pozitivní na tom je, že jsme zatím všichni negativní :-D.

testovani01.jpg testovani02.jpg