Novější 1 3 5 10 14

Vánoce u prvňáčků

Vánoce u prvňáčků

Dnešní den jsme si opravdu užili. Hned ráno jsme vyrazili do lesa, abychom na Vánoce přilepšili také zvířátkům. Trošku jsme se báli špatného počasí, ale byla to krásná procházka se spoustou legrace ve sněhu. Po návratu do školy jsme si uvařili teplý čaj, zazpívali vánoční písničky a vrhli se na dárečky pod stromečkem, které jsme si tam nachystali už ráno. Když byly všechny dárky rozbalené a trošku jsme si s nimi pohráli a potěšili, zahráli jsme si společně veselou hru. Dopoledne uteklo jako voda a jsme rádi, že jsme k tomu nepotřebovali ani pohádku, kterých si jistě užijeme ještě dost. Přejeme krásné Vánoce.

Divadýlko Šikula

Divadýlko Šikula

V pondělí 19. 12. 2022 byly děti 1. a 2. ročníku pozvané do školky na maňáskové divadýlko Šikula. Podívaly se na tři příběhy, které končily vždy nějakým ponaučením. Vše bylo hezky zpracované, děti si během představení zacvičily i zazpívaly a školáci zavzpomínali na školkovská léta.

Kino Dukla a vánoční trhy v Jihlavě

Kino Dukla a vánoční trhy v Jihlavě

Žáci II. stupně v čase adventním navštívili i kino Dukla, kde shlédli pohádku Princ Mamánek. Jihlavské dopoledne završili návštěvou vánočních trhů na Masarykově náměstí.

Setkání s andělem

Setkání s andělem

V neděli 18. 12. 2022 pořádala naše škola ve spolupráci s Farností Předín v kostele sv. Václava předvánoční koncert nazvaný „Setkání s andělem“. Účinkovaly malé i velké děti z kroužků nazvaných Zpívání pro radost a Pavoučci. Kromě zpěvu mohli diváci shlédnout také videoprojekci přání a povídání o andělech z úst dětí naší školy nebo jejich výrobky. V samotném závěru byla puštěna videoprojekce leteckých pohledů na kostel, vnitřních prostor a míst, která nejsou veřejnosti přístupná. Vše zakončilo zvonění zvonů. Všichni zpěváci byli odměněni sladkou výslužkou a zaslouží velkou pochvalu. Věříme, že kdo se tohoto koncertu zúčastnil, nelitoval a hezky vánočně se naladil. I tentokrát děkujeme za milé pozitivní ohlasy.

Fotogalerie a videa zde.

Sběr starého papíru

Podzimní sběr starého papíru

Částkou 3 090,- přispěli do fondu SRPDŠ rodiče a žáci podzimním sběrem starého papíru (2 060 kg . 1,50,-).
Děkujeme. Další sběr proběhne na jaře.

Vánoční besídka ve škole

Vánoční besídka ve škole

Ve středu 14.12.2022 se v naší škole v 16:00 konala vánoční besídka. Děti 1., 2. a 3. ročníku si připravily bohatý program o zimě, čertech a nechyběl ani vánoční příběh o Marii, Josefovi, Ježíškovi, pastýřích a zvířátkách. Zaznělo mnoho básniček, písniček a děti zatančily i čertovskou mazurku. Školní chodbu zdobila prodejní výstava výrobků dětí, kde si mohl každý za dobrovolný příspěvek odnést něco hezkého domů. Jsme moc rádi, že se celý program vydařil a všichni odcházeli spokojení a příjemně vánočně naladění. Děkujeme za pochvaly.

Vaření v hodině AJ

Vaření v hodině angličtiny

V pátek 9. prosince 2022 si žáci sedmého ročníku již tradičně vyzkoušeli uvařit podle receptu z učebnice angličtiny. Připravili si koláčky z bramborového těsta. Zde je návod na přípravu (anglickou verzi naleznete na stránkách školy – školní rok 2021/2022):

Suroviny:

400 – 500 g brambor, hladká nebo polohrubá mouka, máslo, sůl, olej a sýr

Postup:

Brambory oloupejte, nakrájejte na kostičky a uvařte v osolené vodě. Vodu slijte a brambory rozšťouchejte. Přidejte asi ¼ másla a přiměřeně mouky. Vypracujte hladké těsto. Vyválejte placku a vykrajujte malé koláčky (k tomu vám stačí sklenička). Koláčky smažte po obou stranách na oleji. Přendejte je na plech, posypejte strouhaným sýrem a nechte cca 2 – 5 minut v troubě, dokud se sýr nerozteče. Můžete ještě posypat kořením podle vlastní volby nebo na ně nalít kečup.

Dobrou chuť.

Sedmikvítek 2022

Sedmikvítek 2022

Ve dnech 11. – 13. 11. 2022 se uskutečnila soutěž dětských talentů pořádaná Pionýrskou skupinou Kamarádi cest Okříšky. I letos se žáci naší školy účastnili výtvarné části soutěže. Zaslali jsme jejich výtvarná díla z hodin výtvarných výchov či odpoledních kroužků. Naší školu reprezentovaly malby, kresby, koláže, tisk, kašírované vážky či keramika. I letos byli žáci naší školy úspěšní.

Získali celkem čtyři první místa:

Monika Skálová – linoryt,

Zsanetta Skálová – Stromy,

Veronika a Natálie Krejčí a Justýna Marečková – koláž Fialky,

Nela Nováková, Natálie Čurdová a Marie Štveráčková – Jarní květiny

a tři třetí místa:

Veronika Krejčí – Ptáček,

Natálie Krejčí - Stromy

Amálie Křivanová - Dýně

Všem výhercům blahopřejeme.

Vánoční povídání s p. farářem

Vánoční povídání s panem farářem

Ve středu 14. 12. 2022 k nám do školy zavítal pan farář Tomáš Mikula s pěkným povídáním o Vánocích. Žáci prvního, druhého a třetího ročníku si vyslechli vánoční příběh z Betléma a vyrobili si betlémskou hvězdu, páťáci až sedmáci si připomněli příběh narození Ježíše Krista a seznámili se s místem jeho narození – Betlémem. Jeden papírový betlém si také vyrobili. Naši nejstarší žáci si pak povídali především o hodnotě dárků. Všichni jsme si besedy užili.

Pracovní činnosti 4. - 9. ročník

Pracovní činnosti 4. - 9. ročník

Žáci si v pracovních činnostech osvojují  základní pracovní dovednosti a návyky při práci s různými materiály.
Učí se plánovat, organizovat a také hodnotit svoji činnost.

Novější 1 3 5 10 14