dub 27

Dopravní výchova

Autor: Mgr. Bronislava Kučerová

Dopravní výchova

Pomocí vtípků a legrácek klauni poučili všechny malé diváky o bezpečnosti na silnicích, divadelních značkách i vybavení kol a koloběžek.

dub 20

Čistá Vysočina

Čistá Vysočina

Naši žáci se stali součástí 30 tisíc účastníků, kteří v letošním roce vyrazili do terénu, aby ulehčili přírodě od odpadků a nepořádku.

dub 18

Okesní kolo matematické olympiády

Autor: Ing. Vanda Vyhnálková

Natálie Krejčí ze 7. ročníku se umístila na krásném 9. místě v okresním kole matematické olympiády.

Blahopřejeme

Školní družina - 2. oddělení

Autor: Kateřina Suchnová

Školní družina - 2. oddělení

V březnu jsme v družině vyrobili přání ze skládaných květů k MDŽ. Děti postavily zámky a hrady z krabic a ruliček. Potrápila nás technika kašírování, ale vznikly tak velikonoční dekorace slepic a kuřat a moc se povedly. A protože v družině máme rádi legraci, děti se domluvily a udělaly si kosmetický stánek a fotokoutek a vzájemně se krášlily.

Návštěva předškoláčků

Návštěva předškoláčků

Ve středu 5.dubna 2023 k nám do 1. třídy zavítaly děti, které se v příštím roce chystají do školy. Povídali jsme si o tom, co je čeká u zápisu, že se nemusí ničeho bát a během našeho setkání jsme si užili spoustu legrace. I ve škole je, světe, div se, zábava.

Hudební nástroje

Hudební nástroje

I letos jsme si s dětmi povídali o hudebních nástrojích. Vysvětlili jsme si jejich základní rozdělení a souvislost mezi názvy skupin a vlastnostmi hudebních nástrojů. K představování nástrojů jsme použili nejen karty s jejich fotografií, ale v učebně měly děti možnost si mnoho nástrojů prohlédnout, ohmatat nebo si zkusit zahrát přímo na některé z nich. Součástí tohoto malého setkání s hudebními nástroji bylo také hádání nástrojů podle jejich barvy (zvuku, který vydávají). Pro mnohé to ale nebylo úplně jednoduché. Ve většině případů nám na to jedna vyučovací hodina nestačila a já věřím, že bylo toto malé setkání zajímavé.

bře 30

Návštěva z FAČR

Autor: Mgr. Michal Kovář

Návštěva z FAČR

Ve středu 30. března 2023 přijel k nám do školy trenér z OFS FAČR Tomáš Beran, který přivezl nejen ukázkovou hodinu TV zaměřenou na kopanou, ale také mnoho inspirace v podobě zajímavých pohybových her a pohybových činností, které osvěží repertoár hodin tělesné výchovy na 1. i 2. stupni.

bře 24

Kroužek vaření

Autor: Mgr. Pavlína Adámková

Kroužek vaření

Kuchtíci vaří ovocné knedlíky a bramboráčky v kroužku vaření.????

bře 21

Čtenáři ve školce

Autor: Mgr. Bronislava Kučerová

Čtenáři ve školce

Celý týden chodili třeťáci a čtvrťáci do mateřské školy předčítat ze svých oblíbených knížek. Sladké sny s příběhy a pohádkami.

bře 20

Jarní tvoření - 4. a 5. ročník

Jarní tvoření - 4. a 5. ročník
Přichází jaro a my se těšíme na hřejivé dny plné slunce. Proto jsme výrobou drobných kreativních dekorací s jarní tématikou vyzdobili i své domovy.