Sběr starého papíru

Podzimní sběr starého papíru

Částkou 3 090,- přispěli do fondu SRPDŠ rodiče a žáci podzimním sběrem starého papíru (2 060 kg . 1,50,-).
Děkujeme. Další sběr proběhne na jaře.

Vánoční besídka ve škole

Vánoční besídka ve škole

Ve středu 14.12.2022 se v naší škole v 16:00 konala vánoční besídka. Děti 1., 2. a 3. ročníku si připravily bohatý program o zimě, čertech a nechyběl ani vánoční příběh o Marii, Josefovi, Ježíškovi, pastýřích a zvířátkách. Zaznělo mnoho básniček, písniček a děti zatančily i čertovskou mazurku. Školní chodbu zdobila prodejní výstava výrobků dětí, kde si mohl každý za dobrovolný příspěvek odnést něco hezkého domů. Jsme moc rádi, že se celý program vydařil a všichni odcházeli spokojení a příjemně vánočně naladění. Děkujeme za pochvaly.

Vaření v hodině AJ

Vaření v hodině angličtiny

V pátek 9. prosince 2022 si žáci sedmého ročníku již tradičně vyzkoušeli uvařit podle receptu z učebnice angličtiny. Připravili si koláčky z bramborového těsta. Zde je návod na přípravu (anglickou verzi naleznete na stránkách školy – školní rok 2021/2022):

Suroviny:

400 – 500 g brambor, hladká nebo polohrubá mouka, máslo, sůl, olej a sýr

Postup:

Brambory oloupejte, nakrájejte na kostičky a uvařte v osolené vodě. Vodu slijte a brambory rozšťouchejte. Přidejte asi ¼ másla a přiměřeně mouky. Vypracujte hladké těsto. Vyválejte placku a vykrajujte malé koláčky (k tomu vám stačí sklenička). Koláčky smažte po obou stranách na oleji. Přendejte je na plech, posypejte strouhaným sýrem a nechte cca 2 – 5 minut v troubě, dokud se sýr nerozteče. Můžete ještě posypat kořením podle vlastní volby nebo na ně nalít kečup.

Dobrou chuť.

Sedmikvítek 2022

Sedmikvítek 2022

Ve dnech 11. – 13. 11. 2022 se uskutečnila soutěž dětských talentů pořádaná Pionýrskou skupinou Kamarádi cest Okříšky. I letos se žáci naší školy účastnili výtvarné části soutěže. Zaslali jsme jejich výtvarná díla z hodin výtvarných výchov či odpoledních kroužků. Naší školu reprezentovaly malby, kresby, koláže, tisk, kašírované vážky či keramika. I letos byli žáci naší školy úspěšní.

Získali celkem čtyři první místa:

Monika Skálová – linoryt,

Zsanetta Skálová – Stromy,

Veronika a Natálie Krejčí a Justýna Marečková – koláž Fialky,

Nela Nováková, Natálie Čurdová a Marie Štveráčková – Jarní květiny

a tři třetí místa:

Veronika Krejčí – Ptáček,

Natálie Krejčí - Stromy

Amálie Křivanová - Dýně

Všem výhercům blahopřejeme.

Vánoční povídání s p. farářem

Vánoční povídání s panem farářem

Ve středu 14. 12. 2022 k nám do školy zavítal pan farář Tomáš Mikula s pěkným povídáním o Vánocích. Žáci prvního, druhého a třetího ročníku si vyslechli vánoční příběh z Betléma a vyrobili si betlémskou hvězdu, páťáci až sedmáci si připomněli příběh narození Ježíše Krista a seznámili se s místem jeho narození – Betlémem. Jeden papírový betlém si také vyrobili. Naši nejstarší žáci si pak povídali především o hodnotě dárků. Všichni jsme si besedy užili.

Pracovní činnosti 4. - 9. ročník

Pracovní činnosti 4. - 9. ročník

Žáci si v pracovních činnostech osvojují  základní pracovní dovednosti a návyky při práci s různými materiály.
Učí se plánovat, organizovat a také hodnotit svoji činnost.

Kroužek keramiky

Kroužek keramiky

Do kroužku keramiky chodí 31 žáků od 3. do 9. ročníku. Práce s keramickou hlínou u žáků podporuje nejen rozvoj tvořivosti a fantazie, ale pomáhá i při rozvoji jemné motoriky a při koordinaci pohybů. A co teprve ta radost a potěšení, když si odnáší vlastnoručně vyrobené "dílo" domů! Je to zkrátka kroužek, který zahřeje i  u srdce!  :-)

Čertovské pasování na písaře

Čertovské pasování na písaře

V letošním roce mě napadlo o rozhodnutí nad tím, kdo je mezi prvňáčky písař poprosit naše školní čerty, anděly a Mikuláše. Jsem moc ráda, že moji výzvu přijali a byla to opravdu obrovská legrace, i když mnozí prvňáčci to brali zodpovědně a vážně. Hurá, sláva, ze všech prvňáčků jsou písaři, všichni těžkým soudem prošli a domů si odnesli pamětní list, pero a určitě hezký zážitek. Gratulujeme a Mikulášovi, čertům i andělům posíláme velké díky a pochvalu.

Vánoční čas v Muzeu Vysočiny Třebíč

Autor: Mgr. Bronislava Kučerová

Vánoční čas v Muzeu Vysočiny Třebíč

Žáci 1. stupně naší školy absolvovali zajímavý vánoční program s tvořením, koledami a prohlídkou tradičních i netradičních betlémů.

Barborky

Autor: Mgr. Pavlína Adámková

V pátek 2. 12. 2022 jsme si na naší škole připomenuli svátek úzce spjatý se svatou Barborou (4. 12.). Žáci ze 7. ročníku tuto tradici přiblížili spolužákům z I. a II stupně i dětem z MŠ.