Barborky

Autor: Mgr. Pavlína Adámková

V pátek 2. 12. 2022 jsme si na naší škole připomenuli svátek úzce spjatý se svatou Barborou (4. 12.). Žáci ze 7. ročníku tuto tradici přiblížili spolužákům z I. a II stupně i dětem z MŠ.

Soustředění Pavoučků

Soustředění Pavoučků

Z pátku 2.12.2022 na sobotu 3.12.2022 se nám podařilo po čase opět uskutečnit soustředění větších zpěváků. V letošním roce zpívá v Pavoučcích 19 dětí. Kromě zpívání jsme si užili také stezku odvahy (V nočních hodinách je škola vždy náramně tajemná a je slyšet každé cvaknutí ručiček školních hodin), film, noční zpívání na schodech při svíčkách i volný čas plný dovádění po škole. Sešlo se mnoho výborných buchet, za které maminkám moc děkujeme a velké poděkování patří také p. Libě Vyhnálkové, která se postarala o naši snídani a svačinku. Bylo to prima a snad to bude na našem vystoupení znát.

lis 29

Výroba vánočních ozdob Dvůr Králové

Autor: Mgr. Pavlína Adámková

Výroba vánočních ozdob Dvůr Králové

v úterý 29. 11. 2022 navštívili žáci 5. - 8. ročníku výrobce vánočních ozdob ve Dvoře Králové. V rámci prohlídky viděli, jak jsou ozdoby foukáním vyráběné a ručně zdobené. Žáci měli možnost ozdoby nakoupit. Odpoledne žáci navštívili Třebechovické muzeum betlémů. Nejcennější a obdivovaný je Proboštův dřevěný - mechanický betlém (7x3x2m). Cestou zpět jsme navštívili oblíbený Mc Donald´s. Výlet se všem žákům líbil.

lis 28

Florbal

Autor: Jakub Jeřábek, 9. ročník

Florbalový turnaj

Ve čtvrtek 24. listopadu se část osmé a deváté třídy vypravila do Třebíče na turnaj ve florbalu. Po příjezdu jsme oblékli dresy a šli okoukávat soupeře. Naše šance nám připadaly docela vysoké. Už v prvním utkání se ale ukázalo, že o hodně větší prostor tělocvičny a pomalejší povrch než u nás nám moc nesvědčí. ZŠ Náměšť nás porazila 5:0. O pauze, kdy hrály jiné dva týmy, jsme trochu překopali taktiku a dodali si naděje. Ovšem ani proti ZŠ Bartuškova Třebíč nám to moc nešlo, a tak jsme prohráli 4:2. Následoval náš poslední zápas s Katolickým gymnáziem Třebíč. Dlouho jsme bojovali, a když bylo skóre 2:1, tak jsme promarnili spoustu šancí a přihrávek. Přesto v posledních vteřinách vybojoval Šimon míček a konečně se trefil. Následovaly tedy nájezdy. Z našeho týmu byli vybráni Adam Bobek, Šimon Pospíšil a Tomáš Toufar. Začínali jsme. Adam se rozběhl s míčkem kupředu, přesně rozhodnutý, jakou kličku a manévr provést. Přiblížil se k brankaři, a chystal se vystřelit z otočky. Tým už vítězně zvedal ruce, protože brankář vypadal bezradný. Střela ale minula branku asi o pět centimetrů. Na řadě byl hráč z druhého týmu. Náš brankář Daniel Suchý pohotově zareagoval a míček chytil. Následoval tedy Šimča, který bez zaváhání zavěsil míček do soupeřovy sítě. Protihráč ovšem nasadil na další nájezd svého nejlepšího hráče, jedenáctku. Ten s absolutním klidem prostřelil našeho brankáře a dal gól. Vše teď záviselo na Tomovi. Ten, s o poznání menším klidem než jedenáctka, minul bránu o dva metry, takže jsme skončili poslední (3. ve skupině, 6. celkem) a jeli jsme domů.

lis 21

Setkání s andělem

lis 20

Školní družina - 2. oddělení

Autor: Kateřina Suchnová

Školní družina - 2. oddělení

Letos se změnily prostory 2.odd. školní družiny, proto jsme se mohli společně radovat z nového koberce. Na něm děti často tráví čas při sestavování různých stavebnic, hrou s robotickým zvířátkem nebo při odpočinku po náročném dopoledni.

Opět se rozehrály oblíbené hry z předešlého roku, starší a zkušenější ty nově příchozí zasvětili do pravidel her Activity, Dostihy a sázky, Sedm draků atd.
Začátek roku se nesl v duchu různých omalovánek, obkreslovaček a spojovaček. Vyráběli jsme papírové truhličky, panenky z ruliček a zabavilo nás vyřezávání dýní.
Teď už se těšíme na Vánoce, čeká nás výroba přáníček, různých dekorací a drobných dárečků.

lis 20

Lezecká stěna

Autor: Jakub Jeřábek, 9. ročník

Lezecká stěna

V pátek 18. 11. jela většina žáků druhého stupně na lezeckou stěnu do Jihlavy. Nástup proběhl až na jedny zapomenuté boty bez problémů, a mohlo se vyrazit.  Po příjezdu jsme byli rozděleni na dvě skupiny, z nichž jedna lezla pod dohledem instruktorů s jištěním, a druhá mohla zkoušet bouldering (lezecká disciplína bez jištění). Různé trasy na stěnách byly rozděleny barvami a hodnoceny podle obtížnosti – nejméně byla 4 a nejvíce (co jsme našli) osm plus. Času na zkoušku každé trasy jsme měli dostatek, a každý si vybral, co chtěl. Když skončila přestávka, tak nám pan učitel ukázal, jak se leze s postupným jištěním a přitom natáhl lano na jednu z těžších převislých cest. Na tu potom nikdo nezvládl vylézt. Nakonec, když už většinu z nás bolely ruce, jsme se rozloučili s instruktory, a po chvilce přetlačování v šatně následoval odjezd. Ten však narušila ztráta jistého bílého kloboučku, který se posléze našel mezi sedátky. No a pak se tedy mohlo jet zpět do Předína, kde nás čekal k obědu mexický guláš.

lis 17

VkO 9. ročník - návrh bankovek

Autor: Ing. Vanda Vyhnálková

Návrh bankovek

Žáci 9. ročníku ve výchově k občanství navrhovali vlastní bankovky.

lis 15

Informační leták o problematice nikotinových sáčků a jejich užívání dětmi

Informační leták o problematice nikotinových sáčků a jejich užívání dětmi

Oddělení sociální kurately pro děti a mládež na odboru sociálních věcí MěÚ Třebíč informuje rodiče prostřednictvím přiloženého letáku o problematice nikotinových sáčků a jejich užívání dětmi.

Leták zde.

lis 15

Testování tělesné zdatnosti žáků

Autor: Mgr. Bronislava Kučerová

Testování tělesné zdatnosti žáků

Naše škola se účastní šetření ČSI, jehož součástí je celostátní testování tělesné zdatnosti žáků třetích a sedmých ročníků.
Předínští třeťáci mají již splněny všechny čtyři disciplíny: člunkový běh 4x10m, skok daleký z místa, leh-sed, vytrvalostní člunkový běh.