lis 29

Tonda Obal na cestách

Program určený pro základní školy. Žáci se během jedné vyučovací hodiny učí třídit odpady a dozvědí se o jejich dalším využití.

Tato putovní výstava navštěvuje základní školy v České republice již od roku 1997.

Cílem je podpora vědomí odpovědnosti za životní prostředí a propagace tříděného sběru odpadů.

lis 28

Nicholas Winton - Síla lidskosti

Žáci 9. ročníku navštíví filmové představení "Nikolas Winton - Síla lidskosti" v Třebíči.

Český dokument režiséra Matěje Mináče pojednává o činech sira Nicholase Wintona, „britského Schindlera“, který během nacistické okupace zachránil 669 převážně židovských dětí. Dokumentárním filmem provází Joe Schlesinger, reportér kanadské stanice CBS, který je jedním ze zachráněných dětí. Příběhy vyprávěné těmito „Wintonovými dětmi“ se prolínají se vzpomínkami Nicholase Wintona a archivními dokumentárními záběry. Ke konci filmu se divák stane svědkem emocionální scény setkání hlavního protagonisty se „svými dětmi“ po dlouhých letech. Dokument vyhrál cenu International Emmy Award 2002 za nejlepší dokumentární film.

lis 27

O neposlušných kůzlátkách

Žáci prvního a druhého ročníku se zúčastní divadelního představení v MŠ "O neposlušných kůzlátkách".

lis 26

Zdravá pětka

Zdravá 5 je unikátní celorepublikový vzdělávací program pro základní i mateřské školy, který je zaměřený na zdravý životní styl, především v oblasti zdravé stravy.

lis 23

Superliga košíkové žákyň - 2. kolo

Druhé kolo Superligy košíkové žákyň odehrály košíkářky naší školy v tělocvičně ZŠ Jemnice. Starší žákyně odešly v obou utkáních poraženy a patří jim třetí příčka průběžné tabulky. Mladším hráčkám se dařilo více. Nepoznaly hořkost porážky a bodově se dotáhly na vedoucí tým tabulky.

lis 15

Oslavy 30. výročí Sametové revoluce

Tradiční lampionový průvod se uskuteční v pátek 15. listopadu od 17 hodin. Letos bude součástí oslav 30. výročí Sametové revoluce.

lis 09

Superliga košíkové žákyň

První kolo nového ročníku Superligy košíkové žákyň odehrála naše družstva v tělocvičně ZŠ Havlíčkova Moravské Budějovice. Po úvodní části patří oběma družstvům průběžná třetí příčka tabulky.

lis 01

Halová kopaná

Mladší žáci ZŠ Předín se zúčastnili kvalifikačního turnaje na okresní přebor v halové kopané. Tým obsadil celkové třetí místo.

říj 31

Sběr starého papíru

V podzimní části sběru starého papíru přinesli žáci do školy 4292 kg papíru.

Výkupka zde

říj 26

Turnaj v košíkové ke 101. výročí vzniku ČR

Košíkářky odehrály turnaj ke 101. výročí vzniku ČR v Jemnici. Mladší žákyně obsadily 5. příčku, starší žákyně skončily na celkovém 3. místě. Vítězem celé akce se stalo družstvo BC Předín, složené z bývalých žákyň naší školy.