Ukázka sov

Ukázka sov

24.6. se žáci I. stupně a děti z MŠ opět setkali s panem Hořákem, který tentokrát přivezl několik sov nejen z ČR. Jako velký znalec sov se ukázala Amálka Křivanová, která znala jejich latinské názvy.

Macocha

Macocha

Ve čtvrtek 24. 6. 2021 se pátá, šestá a devátá třída vydala na jednodenní školní výlet do Punkevních jeskyní a na propast Macochu. Vyrazili jsme brzy ráno a na místo dorazili již v osm hodin. Na prohlídkovou trasu jsme vyrazili jako první návštěvníci toho dne.

Po prohlídce jsme se nechali vyvést lanovkou na Horní můstek, kde jsme nahlédli do propasti a po rozchodu se vydali zpět k autobusu. Pan Malík nás pak bezpečně dopravil domů.

Počasí nám přálo a návštěvníků bylo opravdu málo. Byl to úchvatný zážitek.

Školní výlet Praha

Autor: Jan Tesař

Školní výlet Praha

Žáci 7. a 8. ročníku vyrazili na školní výlet do Prahy, kde navštívili mimo jiné i Staroměstské náměstí, Prašnou bránu, Karlův most, Pražský hrad, Katedrálu Sv. Víta, Vladislavský sál. Prošli Zlatou uličkou, metrem se přesunuli na Národní třídu a pěšky na Václavské náměstí. Od sochy Sv. Václava vedla jejich cesta na Hlavní nádraží, kde návštěva hlavního města skončila nastoupením do vlakové soupravy jedoucí k domovu. Poděkování patří panu učiteli Kovářovi jako průvodci po pražských památkách.

čen 21

Sportování na Březové

Jízda na koni, skákání na bublině, lanové centrum, paintball, koupání v bazénu, lezecká stěna, strašidelná věž - takový byl deváťácký sportovní den na Březové. K tomu cesta na kole tam i zpět, opékání buřtů na školní zahradě a noc ve spacáku na podlaze ve třídě. Prostě nádhera :-).

čen 18

Koupačka v Chlístově

Horké letní počasí, prázdniny za dveřmi, . . .  u koupaliště je to rozhodně lepší než ve třídě.
Druháci a třeťáci vyšlápli pod velením pana učitele Chaloupky do Chlístova a tam si společně
užili vodní radovánky.

čen 18

Řidičský průkaz cyklisty

Čtvrťáci měli možnost získat řidičák na kolo. Na dopravním hřišti v Třebíči absolvovali testy i jízdy.
Ze 12 dětí uspělo 5 a ti se mohou pyšnit svým novým cyklistickým řidičákem.
Ostatní mají ještě co pilovat.

čen 17

Prezentace závěrečných ročníkových prací

Deváťáci slavnostně odprezentovali svoje závěrečné ročníkové práce. Před panem starostou, rodiči, učitelským sborem a spolužáky předvedli výsledek svého celoročního snažení. Moc se jim to povedlo a všichni jsme na ně pyšní.

čen 17

Hasiči ve škole

Ve čtvrtek 17.6. přijeli do naší školy hasiči. Nebojte se, nehořelo. Na školní zahradě proběhl krásný výukový program o fungování dobrovolných i profesionálních hasičů. Děti se dozvěděly spoustu zajímavých informací, všechno si prohlédly a vyzkoušely - soutěže, hasičská auta, vodní dělo, stříkání z hadice, hasičské obleky, . . . . .
Nejvíc to v "mundúrech" slušelo paní učitelce Chaloupkové i panu učiteli Herbrychovi :-).
Bylo to opravdu vydařené dopoledne. Děkujeme, hasiči.

čen 10

Výuka venku

Pokud je krásné počasí, probíhá na naší škole velká část výuky venku. Tělocviky a pracovní činnosti jsou venku samozřejmostí, ale žáci chodí ven i na ostatní vyučovací předměty. Prostorný zahradní altán a lavičky a stoly pod stromy skýtají klidné a stinné zázemí. I přestávky jsou pro děti na zahradě příjemnější než ve třídě, o školní družině nemluvě. Takže školní zahradu a hřiště využíváme po celý den.
Jsme opravdu rádi za rozlehlý přírodní areál v okolí školy. Není mnoho škol, které se tím mohou pyšnit.

čen 08

Slavnost slabikáře

V úterý 8.6.2021 se ve škole konala velká slavnost - slavnost slabikáře. Všichni naši prvňáci už umí krásně číst, a to je pořádný důvod k oslavám. Svoje čtenářské umění předvedli rodičům, byli pasováni na čtenáře a zpečetili to slavnostním přípitkem. Jako dárek dostaly děti krásnou pohádkovou knížku.