kvě 14

Rozhledna na Mařence slaví 10. narozeniny

Rozhledna na Mařence slaví 10. narozeniny

Mikroregion Podhůří Mařenky vás zve na oslavy 10. výročí od výstavby rozhledny na Mařence.
Plakát ZDE.

kvě 13

Zvláštní zápis k základnímu vzdělávání

Zvláštní zápis k základnímu vzdělávání

Pro cizince, kterým byla v ČR poskytnuta dočasná zvláštní ochrana v souvislosti s válkou na Ukrajině, je stanoven další termín zápisu k povinnému základnímu vzdělávání pro školní rok 2022/2023.
Tento zvláštní zápis se bude konat 1.6.2022.
Oznámení o zápisu ZDE
Žádost o přijetí ZDE
Žádost o odklad povinné školní docházky ZDE

kvě 10

Pracovní činnosti

Pracovní činnosti

Žáci se učí zacházet s různými materiály, osvojují si pracovní dovednosti a návyky, dodržují bezpečnost práce,  učí se plánovat, organizovat a hodnotit svoji činnost, realizují své vlastní nápady, přebírají zodpovědnosti za výsledek své práce, pracují samostatně ale i v týmu, pracují  ve třídě, v dílně, pečují o přírodní zahradu,  starají se o školní zvířátka a pokojové rostliny,  poznávají sami sebe, utváří si představy o své  profesní orientaci  - a to vše  (a ještě něco víc)  stihneme za jednu hodinu týdně :-)

kvě 09

Vaření 4. 5. 2022

Autor: Mgr. Pavlína Adámková

Vaření 4. 5. 2022

Kuchtíci opět v akci. Tentokrát si pochutnali na "muffinech".

kvě 06

Pasování na čtenáře 2022

Pasování na čtenáře a den maminek

Ve čtvrtek 5. května 2022 proběhlo v 1. třídě naší školy slavnostní pasování prvňáčků na čtenáře. Tuto slavnostní událost jsme spojili se dnem maminek, který se blíží a společně s druháky vytvořili krátký program. Na své si snad opět přišli všichni. Zazněly písničky, básničky i krátká pohádka. Tu si děti pořádně užily. Všemu dohlížel král Michal, který dorazil za zvuku fanfár a naše paní ředitelka. Věříme, že se krátký program líbil a děkujeme všem za účast.

Školní družina - 2. oddělení

Autor: Kateřina Suchnová

V masopustním období jsme vyráběli škrabošky a masky z papíru. Naučili jsme se skládat zábavné origami, vyrobili jsme si kornouty na popcorn a při jeho mlsání sledovali film, podle kterého jsme pak kreslili.

Někteří zkusili tvořit z vlny ptáčky a další zvířata, jiní lepili květy ze skořápek pistácií. Jarně jsme si vyzdobili družinu i chodbu a dokončili jsme dárek pro maminky k jejich blížícímu se svátku.

Cestopisná přednáška

CESTOPISNÁ PŘENÁŠKA
Cestovatel, fotograf, novinář, autor fotografií k několika knihám- Tomáš Kubeš - opět zavítal do naší školy, aby žákům poutavě vyprávěl o svých zážitcích ze svých cest  - tentokrát po Africe a v oblasti Černobylu.

Školní knihovna

Autor: Mgr. Bronislava Kučerová

Všichni naši žáci mají možnost zapůjčit si knihy ve školní knihovně. K dispozici mají více než 1 500 titulů. Jsou zde i časopisy a anglicko - české publikace.

Lidé, čtěte!

kvě 03

Výměna zářivek v keramické dílně

Výměna zářivek v keramické dílně

Vyměnili jsme osvětlení v keramické dílně.
Opět nám s tím pomáhali učni ze Střední školy stavební z Třebíče.

dub 26

Plavecký výcvik 2022

Plavecký výcvik

V úterý 26.4.2022 začal žákům 3., 4. a 5. ročníku plavecký výcvik v plaveckém areálu Laguna v Třebíči.
Výcvik potrvá až do konce školního roku. V deseti lekcích se neplavci naučí plavat a plavci se zdokonalí.
Dva roky jsme kvůli COVIDU do bazénu nesměli, o to víc se teď děti na plavčení těšily.
S plaváčky bude každé úterý jezdit pan učitel Chaloupka a paní vychovatelka Špačková.