dub 26

23.5.    11:00 – 12:30

24.5.   10:00 – 12:30

25.5.   12:30 – 16:00

Vybíráme směs časopisů, novin a letáků, knihy bez tvrdých desek -  v kartonových krabicích nebo svázané.

Leták zde.

dub 24

Vystoupení pro seniory

Vystoupení pro seniory

V sobotu 23. 4. 2022 proběhlo v KD Předín setkání seniorů. Na počátečním programu se podílely děti z naší školy a školky a byl opravdu pestrý. Po úvodním vstupu školky, kde děti tančily s hudbou, následovaly básničky, písničky malých i velkých zpěváků a při dynamické hudbě zaujaly velké děti svými přeskoky a salty. Celý program uzavřela pohádka O veliké řepě. Věříme, že naše úsilí nebylo marné a vystoupení se líbilo.

dub 20

Zápis prvňáčků

Zápis prvňáčků

Ve středu 20.4.2022 se ve škole konal zápis žáků do první třídy na školní rok 2022/2023.
Zapsáno bylo 13 šikovných prvňáčků. Dvěma dětem byl povolen odklad povinné školní docházky.
Na budoucí školáky už se moc těšíme :-).

dub 19

Předínská laťka v Horáckých novinách

Autor: Horácké noviny 14. 04. 2022

Ve čtvrtek 14. 4. 2022 by otištěn v Horáckých novinách článek o soutěži ve skoku vysokém - "Předínská laťka".

Článek zde.

Velikonoce a křesťanské tradice

Velikonoce a křesťanské tradice

Ve středu 13. 4. 2022 měly děti naší školy možnost setkat se s panem farářem Tomášem Mikulou. Společným tématem byl pohled na velikonoční svátky očima křesťanů. Setkání proběhla vlastně tři. První povídání patřilo malým školákům 1.,2. a 3. ročníku.   Děti si na koberci v kruhu prošly jednotlivé dny od květné neděle až po následující neděli, kdy křesťané slaví Ježíšovo vzkříšení. Rekvizity a obrázky pomohly dětem pochopit symboly jednotlivých dnů. Další dvě skupiny starších dětí vstřebávaly informace prostřednictvím připravené prezentace. Nevyhnuly se jim však zdánlivě jednoduché úkoly a otázky, nad kterými přemýšlel také Ježíš. Co mě trápí? Kdo je mi oporou? Z čeho mám radost? Závěrem pro nás je milé zjištění, že pro mnoho dětí naší školy je oporou rodina a to už dnes není samozřejmost. Tak krásné Velikonoce.

Šikovné ruce

Šikovky

Se staršími i mladšími  žáky jsme se v březnu a dubnu zaměřili na Velikonoce. Ti mladší si v kroužku vyrobili dekorace typické pro tento svátek – slepičku, zajíčka a košík s vajíčky. Starší pak „vrtali“ madeirové kraslice z husích vajec.

Sanitka

Sanitka

Dne 4. dubna k nám v odpoledních hodinách zamířili záchranáři z Třebíče. Se žáky 8. a 9. ročníku zopakovali zásady první pomoci, někteří si pak vyzkoušeli resuscitaci dospělého člověka i dítěte. Na závěr jsme se přesunuli na školní dvůr, kde se žáci seznámili s vybavením sanitky. Program byl zajímavý a pro všechny velmi přínosný.

dub 12

Čistá Vysočina

Čistá Vysočina

I žáci naší školy se zapojili do 13. ročníku úklidu veřejného prostranství a přírody na Vysočině.

dub 12

Laboratorní práce z fyziky

Autor: Ing. Jan Tesař

Jednoduché stroje – tímto tématem se zabývají žáci 6. ročníku ve fyzice. V úterý 12. 4. 2022 si vyzkoušeli sestavit páku a pomocí různého počtu závaží udržet páku v rovnováze. Zapsáním údajů do tabulky a jednoduchými výpočty zjistili zákonitosti udržení páky v rovnovážném stavu. Zpočátku pomocí několika závaží, ke konci hodiny byly na pákách viděny i různé útvary.

O přestávce před samotnou hodinou žáci vytvořili „hada“ z  50-ti gramových a 10-ti gramových závaží. Měřením zjistili jeho délku – 9,75 m. Vypočítali také hmotnost „hada“ – 9,9 kg. V průběhu hodiny určili podmínky pro rovnováhu na dvojzvratné páce a též si zopakovali převody některých fyzikálních jednotek.

dub 11

Předínská laťka 2022

Autor: Mgr. Michal Kovář

Předínská laťka 2022

V pondělí 11. 4. 2022 se u nás ve škole po dvouleté nucené pauze uskutečnil již patnáctý ročník soutěže ve skoku vysokém. Organizaci celé soutěže měli na starost žáci 9. ročníku se svým třídním učitelem. Celkem se atletického klání zúčastnilo více než pět desítek žáků a žákyň (z prvního i druhého stupně), kteří byli rozděleni do sedmi kategorií 1. – 2. ročník, 3. – 5. ročník dívky, 3. – 5. ročník chlapci, 6. – 7. ročník dívky, 6. – 7. ročník chlapci, 8. – 9. ročník dívky, 8. – 9. ročník chlapci.

Bouřlivá atmosféra při skákání přinesla řadu hodnotných výkonů i osobních rekordů, avšak školní rekord (150 cm) zůstal nedotčen, o jeho zdolání v kategorii starších chlapců usiloval Adam Bobek, který nakonec zapsal úspěšných a velmi pěkných 148 cm a vítězství ve své kategorii i vítězství absolutní.

Výsledky zde.