Předínská laťka 2022

Autor: Mgr. Michal Kovář

Předínská laťka 2022

V pondělí 11. 4. 2022 se u nás ve škole po dvouleté nucené pauze uskutečnil již patnáctý ročník soutěže ve skoku vysokém. Organizaci celé soutěže měli na starost žáci 9. ročníku se svým třídním učitelem. Celkem se atletického klání zúčastnilo více než pět desítek žáků a žákyň (z prvního i druhého stupně), kteří byli rozděleni do sedmi kategorií 1. – 2. ročník, 3. – 5. ročník dívky, 3. – 5. ročník chlapci, 6. – 7. ročník dívky, 6. – 7. ročník chlapci, 8. – 9. ročník dívky, 8. – 9. ročník chlapci.

Bouřlivá atmosféra při skákání přinesla řadu hodnotných výkonů i osobních rekordů, avšak školní rekord (150 cm) zůstal nedotčen, o jeho zdolání v kategorii starších chlapců usiloval Adam Bobek, který nakonec zapsal úspěšných a velmi pěkných 148 cm a vítězství ve své kategorii i vítězství absolutní.

Výsledky zde.

Reportáž Českého rozhlasu o školní humanitární sbírce na pomoc Ukrajině

Dobrý den,

zasílám Vám odkaz na reportáž o humanitární sbírce pro Ukrajinu:

Moc děkuji za spolupráci.

Hezký den

Daniela Brychtová

redaktorka

Předškoláci ve škole

Předškoláci ve škole

Blíží se letošní termín zápisu do 1. třídy. Proto jsme pozvali děti předškolního věku z naší školky k nám do školy na návštěvu. Děti v týdnu od 4. 4.  do 7. 4.  2022 přicházely na první dvě vyučovací hodiny a prožily také pravou velkou přestávku s vlastní svačinkou v boxíku. Užili jsme si spoustu legrace s písmenky, čísly, obrázky, kuličkami, fazolemi, kostkami, obrázky, … Děti také ukázaly, že umí hezky držet tužku, malovat a plnit jednoduché úkoly v pracovních listech. Čas jsme si zpříjemnili i zpíváním a vždy jsme se loučili s výbornou náladou. Na nové školáčky se moc těšíme a věříme, že už ze školních lavic nemají obavy a těší se stejně jako my.

ZOO Jihlava

Autor: Mgr. Pavlína Adámková

Ve středu 5. 4. 2022 navštívili žáci 5. třídy a celého druhého stupně ZOO Jihlava. Součástí exkurze byly vzdělávací programy "Hmyzáčci", "Etologie" a "Zvířata v ohrožení".

Kromě programů byla pro žáky připravována fotosoutěž a připraveny zvídavé otázky v areálu ZOO. I přes nepříznivé (aprílové) počasí se exkurze vydařila. Žáci získali spoustu nových informací a zážitků.

Rodičovské schůzky

Rodičovské schůzky

20.4.2022 - 7. + 8. + 9. třída, 15.00 - 17.30 hod.
21.4.2022 - 1. stupeň + 6. třída - 15.30 - 18.00 hod.

Nabídka ZUŠ Třebíč

Autor: Mgr. Aleš Chaloupka

Nabídka Základní umělecké školy Třebíč - leták zde.

dub 01

Sbírka na pomoc Ukrajině

Sbírka na pomoc Ukrajině

Dnes odvážíme druhou várku školní humanitární sbírky na pomoc Ukrajině.
O víkendu odjíždějí další dodávky na Ukrajinu.
Děkujeme všem, kteří přispěli. Sbírka pokračuje, pomoc je třeba stále.

bře 30

Hudební nástroje ve škole

Hudební nástroje ve škole

Téměř každý rok si s dětmi napříč ročníky povídáme v rámci hudební výchovy o hudebních nástrojích. Letos měly děti opět možnost. Kromě toho, že se doufám, dozvěděly něco nového, mnoho hudebních nástrojů mohly vidět na vlastní oči, vzít do rukou a pokud měly odvahu, také si na ně zahrát. Někoho tato zkušenost nechala vlažným, ale někteří si to doslova užili. Cílem tohoto projektu je také inspirovat děti, zaujmout a přímým prožitkem vnuknout myšlenku: Na tento nástroj bych chtěl zkusit hrát, protože …  Co kdybych to zkusil?

bře 23

Navýšení ceny stravného od 1. 4. 2022

Autor: Ing. Iva Ozoráková

Vzhledem k soustavnému zdražování potravin a současné potřebě plnit předepsané dávky spotřebního koše je nezbytné navýšit ceny stravného.

Ceník platný od 1. 4. 2022 zde.

bře 18

Sbírka pro Ukrajinu - aktualizovaný seznam

Sbírka Ukrajina - aktualizovaný seznam

Na dodávku v příštím týdnu budou nejvíce potřeba potraviny pro muže - konzervy, trvanlivé vakuované uzeniny, rozinky, ořechy, sušené ovoce, . . .
Děkujeme.