úno 03

Kino Dukla v Jihlavě

Kino Dukla v Jihlavě

Po projekci animovaného Filmu pro mladší děti "Myši patří do nebe" v jihlavském kině Dukla následoval film pro ty  starší. Ve čtvrtek 3.2.2022 viděli žáci druhého stupně rodinný norský film "Hranice odvahy". Příběh o odvážné cestě čtyř norských dětí během druhé světové války nás všechny zaujal.

Do jihlavské Dukly budeme jezdit častěji.

úno 01

Kino Jihlava - I. stupeň

Autor: Mgr. Aleš Chaloupka, Mgr. Bronislava Kučerová

1. 2. 2022 jely děti ze školky a z 1. – 4. třídy do kina. Pro školáky to byla odměna za vysvědčení. V jihlavském kině Dukla jsme zhlédli český animovaný film "Myši patří do nebe", natočený podle stenojmenné knihy Lenky Procházkové. V příběhu o statečné myšce Šupito a lišákovi Bělobřichovi bylo vše - dojetí, napětí, milý humor, parádní animace .... Prostě zážitek pro všechny diváky.

led 26

Návštěva kostela

Žáci I. stupně navštívili kostel sv. Václava. Kromě komentované prohlídky je čekal i hudební zážitek - varhany rozezněla paní učitelka Vídenská.

led 18

Výlet ke krmelci

Výlet ke krmelci
V úterý 18.1.2022 jsme společně se školkou vyrazili ke krmelci přinést dobroty zvířátkům. Kromě toho, že nám přálo krásné počasí, jsme si užili také společnost dětí a p. učitelek ze školky. V současné době se nemůžeme navštěvovat tak, jak bychom si přáli a jsme rádi, že se to dnes podařilo. Zvířátkům jsme popřáli dobrou chuť a budeme se těšit na další společné setkání.

led 15

Školní družina

Školní družina

Od 1.2.2022 se zvyšuje úplata za školní družinu na 150,- Kč měsíčně, tzn. 750,- Kč za jedno pololetí.
Více informací ZDE.

led 14

Sedmikvítek 2021

Sedmikvítek Okříšky

Ve dne ch 18. a 19. prosince 2021 proběhla v Sokolovně v Okříškách první část soutěže dětských talentů nazvaná Sedmikvítek. Týkala se výtvarných prací a fotografií. Naše škola se tradičně této akce zúčastnila. Letos jsme přihlásili 27 výtvarných děl z 1. a 2. stupně. Naši žáci získali několik cen v různých kategoriích:

Kategorie C (děti narozené 2010 – 2012)

Výtvarná činnost:

1. místo Jakub Ozorák                   Brouk
  2. místo Veronika Krejčí                 Slunečnice

Rukodělná činnost:

1. místo Jan Jeřábek                    Sněhulák

Keramika:

1. místo Jan Jeřábek                    Věž
  2. místo Jan Jeřábek                    Anděl

Kategorie D (děti narozené 2007 – 2009)

Rukodělná činnost:

1. místo David Křivan, Šimon Pospíšil   Tok času
  2. místo Jakub Jeřábek                          Katana

Keramika:

1. místo Jakub Jeřábek                 Betlém

Výherní práce budou prezentovat naši školu na krajské výstavě v Holešově v únoru nebo březnu.

Všem výhercům gratulujeme.

Kompletní výsledky zde.

Odkaz na výstavu zde.

led 13

Divadélko pro školy

Ve čtvrtek 13.1.2022 přijelo na návštěvu Divadélko pro školy z Hradce Králové a připravilo si 2 představení. První pro menší děti se jmenovalo "Písnička pro draka". Toto divadlo je v naší škole velmi oblíbené, protože je to vždy velká legrace. Představení bývají plná písniček a netradičních zápletek. Ani tentokrát tomu nebylo jinak. Veselým hercům tedy děkujeme a věříme, že jsme se neviděli naposledy.

Pokyny KHS - objednávání na potvrzovací PCR test

Pokyny KHS - objednávání na potvrzovací PCR test
Pokud vyjde žákovi při školním testování pozitivní AG test, dostane od školy potvrzení a je třeba se neprodleně objednat na potvrzovací PCR test, a to následovně:

1/ on-line na https://odbery.kr-vysocina.cz/odber-info/ezadanka
2/ telefonicky na 564 602 602 nebo 564 602 604
3/ e-mailem na odbery@kr-vysocina.cz

Tři králové - 2. ročník

Autor: Mgr. Bronislava Kučerová

Tematické vyučování v 2. ročníku - Tři králové

"My tři králové jdeme k vám, štěstí, zdraví vinšujem vám...."
Dramatizace příběhu, připomenutí tradic, zvyků a symboliky.

Tři králové - 1. ročník

Tři králové ve škole

Ve čtvrtek 6.1.2022 děti z 1. a 2. třídy vyrazily na tříkrálovou obchůzku školy, aby ostatním kamarádům zazpívaly tříkrálovou koledu a popřály v novém roce. Také se krátce s pomocí paní učitelky přeptaly, co si děti o této tradici pamatují. I Vám všem tedy také přejeme v novém roce vše dobré. K+M+B+