čen 21

Sportování na Březové

Jízda na koni, skákání na bublině, lanové centrum, paintball, koupání v bazénu, lezecká stěna, strašidelná věž - takový byl deváťácký sportovní den na Březové. K tomu cesta na kole tam i zpět, opékání buřtů na školní zahradě a noc ve spacáku na podlaze ve třídě. Prostě nádhera :-).

čen 18

Koupačka v Chlístově

Horké letní počasí, prázdniny za dveřmi, . . .  u koupaliště je to rozhodně lepší než ve třídě.
Druháci a třeťáci vyšlápli pod velením pana učitele Chaloupky do Chlístova a tam si společně
užili vodní radovánky.

čen 18

Řidičský průkaz cyklisty

Čtvrťáci měli možnost získat řidičák na kolo. Na dopravním hřišti v Třebíči absolvovali testy i jízdy.
Ze 12 dětí uspělo 5 a ti se mohou pyšnit svým novým cyklistickým řidičákem.
Ostatní mají ještě co pilovat.

čen 17

Prezentace závěrečných ročníkových prací

Deváťáci slavnostně odprezentovali svoje závěrečné ročníkové práce. Před panem starostou, rodiči, učitelským sborem a spolužáky předvedli výsledek svého celoročního snažení. Moc se jim to povedlo a všichni jsme na ně pyšní.

čen 17

Hasiči ve škole

Ve čtvrtek 17.6. přijeli do naší školy hasiči. Nebojte se, nehořelo. Na školní zahradě proběhl krásný výukový program o fungování dobrovolných i profesionálních hasičů. Děti se dozvěděly spoustu zajímavých informací, všechno si prohlédly a vyzkoušely - soutěže, hasičská auta, vodní dělo, stříkání z hadice, hasičské obleky, . . . . .
Nejvíc to v "mundúrech" slušelo paní učitelce Chaloupkové i panu učiteli Herbrychovi :-).
Bylo to opravdu vydařené dopoledne. Děkujeme, hasiči.

čen 10

Výuka venku

Pokud je krásné počasí, probíhá na naší škole velká část výuky venku. Tělocviky a pracovní činnosti jsou venku samozřejmostí, ale žáci chodí ven i na ostatní vyučovací předměty. Prostorný zahradní altán a lavičky a stoly pod stromy skýtají klidné a stinné zázemí. I přestávky jsou pro děti na zahradě příjemnější než ve třídě, o školní družině nemluvě. Takže školní zahradu a hřiště využíváme po celý den.
Jsme opravdu rádi za rozlehlý přírodní areál v okolí školy. Není mnoho škol, které se tím mohou pyšnit.

čen 08

Slavnost slabikáře

V úterý 8.6.2021 se ve škole konala velká slavnost - slavnost slabikáře. Všichni naši prvňáci už umí krásně číst, a to je pořádný důvod k oslavám. Svoje čtenářské umění předvedli rodičům, byli pasováni na čtenáře a zpečetili to slavnostním přípitkem. Jako dárek dostaly děti krásnou pohádkovou knížku.

čen 07

Potvrzení o negativním antigenním testu

Potvrzení o negativním výsledku antigenního testu pro účast na sportovních akcích škola nevydává.
Žákům stačí čestné prohlášení rodičů, že pondělní školní test byl negativní.
Platnost výsledku antigenního testu je 72 hodin.

čen 01

Školní družina

Od 1.6. do 15.6.2021 přijímáme přihlášky do školní družiny pro příští školní rok.
Do ŠD se mohou přihlásit žáci, kteří budou ve školním roce 2021/2022 na prvním stupni (1.-5.roč.).

Druhé oddělení ŠD.

kvě 31

Závěrečné ročníkové práce žáků deváté třídy

31. května vypršel termín pro odevzdávání závěrečných ročníkových prací deváťáků.
Ve středu 16.6. proběhnou školní prezentace pro spolužáky, následně pak slavnostní prezentace
pro rodiče.

Seznam témat ročníkových prací zde.