lis 09

Superliga košíkové žákyň

První kolo nového ročníku Superligy košíkové žákyň odehrála naše družstva v tělocvičně ZŠ Havlíčkova Moravské Budějovice. Po úvodní části patří oběma družstvům průběžná třetí příčka tabulky.

lis 06

STÁVKA

Ve středu 6.11.2019 se celá naše škola zapojí do celorepublikové stávky.
Stávky se zúčastní takový počet zaměstnanců, který neumožní zajistit běžný provoz školy.
Základní škola, mateřská školka, školní družina i školní jídelna budou v tento den zavřeny.
Děkujeme za pochopení.

Mgr. Libuše Vyhnálková
ředitelka ZŠ a MŠ Předín

lis 01

Halová kopaná

Mladší žáci ZŠ Předín se zúčastnili kvalifikačního turnaje na okresní přebor v halové kopané. Tým obsadil celkové třetí místo.

říj 31

Sběr starého papíru

V podzimní části sběru starého papíru přinesli žáci do školy 4292 kg papíru.

Výkupka zde

říj 26

Turnaj v košíkové ke 101. výročí vzniku ČR

Košíkářky odehrály turnaj ke 101. výročí vzniku ČR v Jemnici. Mladší žákyně obsadily 5. příčku, starší žákyně skončily na celkovém 3. místě. Vítězem celé akce se stalo družstvo BC Předín, složené z bývalých žákyň naší školy.

říj 24

Vaření s Podravkou

Jak se na naší škole už pomalu stává tradicí, opět se na jeden den stal šéfem naší školní kuchyně pan Zbyněk Diatka, který je šéfkuchařem firmy Podravka-Lagris. Vaření s panem Diatkou je pro nás vždy obohacující, naučí nás nové receptury a taky přidá pár historek ze světa gastronomie. Žákům i dětem v MŠ pečlivě a podrobně popíše připravené menu.

O pokrmech, které spolu s našimi kuchařkami připravil, rozhodovali školáci.

Vybrali si polévku - smetanový dýňový krém s dýňovými semínky, dále kokosovou rýži s jahodami, luštěninový salát s mozzarellou a medvědím česnekem a jako dezert špaldové řezy s kousky ovoce.

Po telefonické domluvě s panem kuchařem, který podotkl, že v tomto menu chybí hlavní chod, jsme zařadili na místo kokosové rýže s jahodami jako hlavní jídlo kuře ze středomoří s rýží basmati.

Recept ke stažení

říj 02

Přespolní běh

Vybraní žáci 2. stupně se zúčastnili Okresního kola v přespolním běhu v Budišově. Běhu se zúčastnilo 18 škol našeho okresu. Lucie Poláková obsadila v Okresním kole v konkurenci 90 běžkyň 4. místo. Gratulujeme.

zář 21

Turnaj v košíkové - Sokol Open

V sobotu 21. 9. 2019 odehrály košíkářky naší školy tradiční turnaj "Sokol Open" v sokolovně v Moravských Budějovicích. Mladší žákyně obsadily třetí příčku, starší žákyně vybojovaly stříbrnou medaili za druhé místo. Hráčkám děkujeme za reprezentaci školy.

čec 03

Hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek se sešel se zástupci obce a školy ...

Hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek se sešel se zástupci obce a školy na Obecním úřadě v Předíně.

čen 29