zář 07

Obrazy z přírodnin

Autor: MgA. Aneta Schütz

Žáci ze 4. třídy vyrazili do lesa. Už cestou od školy sbírali vhodný, přírodní materiál. Pracovali ve skupinách po třech. Všichni si zvolili zcela originální námět. Tvořili z šišek, větví, mechu, slámy, kamenů, květin, lupenů, trávy a peří.

Fotogalerie ZDE

zář 05

Skřítek ve třídě druháků

Hned první den školy jsme se dozvěděli, že u nás bydlí skřítek a je to pěkný rarach. Aby prý byla legrace, schoval nám pracovní učebnice z M. Nechal pouze dopis a jako nápovědu malý rébus s příklady a klíčem. Luštili jsme všichni jako o život a výsledkem bylo, že máme hledat kufr na půdě. Trošku jsme se báli, ale zvědavost byla silnější. Vyrazili jsme tedy na výpravu. Na půdě jsme nikdy nebyli a je to tam opravdu tajemné a trošku strašidelné. Společně jsme ale kufr našli a hurááááá! Učebnice jsou na světě. V kufru jsme našli také sladkou odměnu a antireflexní samolepky. To nám to pěkně začíná!

Fotogalerie ZDE

zář 04

Zahájení školního roku 2023/2024

Autor: Mgr. Aleš Chaloupka

4. září 2023 byl prvním školním dnem pro 16 prvňáčků.

Fotogalerie Zde

srp 31

Elektronická omluvenka - jak na to

Autor: Mgr. Josef Herbrych

srp 29

Školní zpráva o výsledcích jednotných přijímacích zkoušek na SŠ 2023

Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání CERMAT zveřejnilo výsledky jednotných přijímacích zkoušek na střední školy pro rok 2023.

Výsledky našich deváťáků v minulém školním roce jsou v porovnání s celostátním průměrem vynikající, z čehož máme velkou radost. Všichni deváťáci byli přijati na vybrané střední školy. Věříme, že na naší škole dostali pevné základy pro další studium a že se jim bude dobře dařit.

Čtyřleté studijní obory:
  • celostátní průměr zkoušky z českého jazyka je 55,6%, průměr žáků naší školy je 65,7%
  • celostátní průměr zkoušky z matematiky je 39,9%, průměr žáků naší školy je 50,2%
Podrobné výsledky naší školy ve srovnání s celostátním průměrem naleznete v přiložených dokumentech.
Výsledková sestava ZDE.
Komentář k výsledkové sestavě ZDE.

srp 28

Schůzka pro rodiče žáků 6. ročníku

Autor: Mgr. Michal Kovář

Dne 5.9. 2023 v 16 h se  ve třídě p. uč. Kováře (1. patro) uskuteční informativní schůzka pro rodiče žáků 6. ročníku.

srp 14
čec 06

Školní zahrada

Zahrada se stala místem pro volné dětské hry, badatelskou výuku, učení se venku, ... stala se místem, kde se žáci podílejí na přeměně svého okolí nebo jen místem pro odpočinek.

čen 29

Společné zakončení školního roku 2022/2023

Stalo se již tradicí, že v předposlední školní den se celá naše škola sejde na školní zahradě a společně zakončí školní rok. Bylo tomu tak i ve čtvrtek 29.6.2023. Po cvičné evakuaci školy a nástupu jsme vyhodnotili nejrůznější školní akce a soutěže, rozloučili se s deváťáky a popřáli si hezké prázdniny.

čen 28

Výlet do Telče 1. - 4. ročník

Autor: Mgr. Bronislava Kučerová

Děti z prvního až čtvrtého ročníku vyrazily na jednodenní výlet do Telče. Prohlédly si Telčský dům, věž sv. Ducha, renesanční náměstí, zámecký park.

Počasí přálo, nálada téměř prázdninová, zmrzlina osvěžující.

Školní výlet na jedničku!