čen 28

Výlet do Telče 1. - 4. ročník

Autor: Mgr. Bronislava Kučerová

Děti z prvního až čtvrtého ročníku vyrazily na jednodenní výlet do Telče. Prohlédly si Telčský dům, věž sv. Ducha, renesanční náměstí, zámecký park.

Počasí přálo, nálada téměř prázdninová, zmrzlina osvěžující.

Školní výlet na jedničku!

čen 28

Školní družina 1. oddělení - leden - červen

Autor: Simona Špačková

V našem prvním oddělení některé děti ještě na začátku 2. pololetí dokončovaly veselé sněhuláčky z plastových lahviček a  jiné už vyráběly srdíčkové Valentýnské stonožky a vyšívaná přáníčka.

Před Velikonocemi jsme vymysleli z pěnových kvádrů a zbytků kartonu zahrádku pro zajíčky.(Vlastně jsme recyklovali????)
Na co se ale děti nejvíce těšily? Vyzkoušet si malovat kraslice voskem - vyfouknutých vajíček byl stále velký nedostatek :-)
Z obyčejné trávy a květů řepky nám po roztlučení kladívkem vznikla na papíru zajímavá dekorace. Tu jsme využily na srdíčko k zavěšení.
Ke Dni matek jsme zakoupily pestrobarevné hrnkové květiny kalanchoe a děti je přizdobily svými zápichy.

Věříme, že udělaly radost všem maminkám!

Přespávání na chlístovském koupališti 2023

Ve středu 27. června se sešli žáci 5., 7. a 8. ročníku na dvoře školy, aby podnikli cyklovýlet do Rokytnice a odpoledne koupání na chlístovkém koupališti.

Počasí nám bohužel nepřálo, ráno ještě trochu pršelo a foukal poměrně silný a hlavně chladný vítr. Nicméně jsme vyrazili a o půl desáté se již většina nadšenců koupala. Občas zmokli, ale vodní radovánky si opravdu užívali. Po obědě (smažák s hranolky) se náš peloton vydal směr Chlístov, páťáci pokračovali do Předína a my jsme si postavili stany. Studený vítr neustal, přesto se našlo několik jedinců, kteří se s nadšením cachtali i v chladnějším koupališti. Noc proběhla v klidu, trochu přeprchlo a ráno po plavání jsme sbalili stany a dojeli na kolech do Předína. Paní učitelka Adámková nám přivezla a odvezla stany, takže jsme se s nimi nemuseli tahat a pan učitel Kovář nám dělal doprovod.

Myslím, že jsme si všichni užili poklidný výlet a možná si ho zase jednou zopakujeme.

Badatelé ve 2. a 3. ročníku

Autor: Mgr. Bronislava Kučerová

Druháci a třeťáci zkoumali badatelskými sadami, které obdržela naše škola od kraje Vysočina.
Vybavení a pomůcky podněcují chuť zkoumat a dozvídat se nové věci, učit se kriticky myslet a vzbuzovat zájem o objevování toho, jak fungují věci kolem nás.

Spaní na školní zahradě 6. ročník

Šesťáci sice nejeli na žádný poznávácí třídní výlet, ale v průběhu cca 28 hodin strávených ve škole zažili spoustu zábavy - např. turnaj v přehazované, vodní bitvu, diskotéku, pletení náramků, poznávání školy v noci, půlnoční vycházku, opékání buřtů, zakopání časové schránky,...

Prvňáci v knihovně v Třebíči

Autor: Mgr. Pavlína Vídenská

V úterý 27. 6. 2023 jsme vyrazili s prvňáčky do knihovny v Třebíči. Nejdříve jsme měli připraveno povídání o tom, jak to v knihovně funguje a poté se paní knihovnice zaměřila na Josefa Ladu. Po programu v knihovně jsme si dali na městě svačinku a vyrazili na věž. Někteří se trošku báli, ale všichni jsme to dokázali. Výhled na ochozu věže byl krásný. Na závěr jsme se odměnili zmrzlinou.

Fotogaleri Zde

čen 26

Šipkovaná 1. stupeň

Autor: Mgr. Pavlína Vídenská

V pondělí 26. 6. 2023 připravili žáci 8. ročníku společně s p. uč. Chaloupkovou dětem 1. stupně šipkovanou. Pokud neznáte, jde o trasu, kterou děti hledají pomocí šipek a fáborků. Po cestě jsme plnili úkoly, které jsme museli nejdříve najít. Na samém konci cesty byl v pískovišti ukrytý poklad. Když ho děti našly, čekala je odměna v podobě sladkostí. Cesta byla plná dobrodružství, hádanek a velkého hledání. Počasí vyšlo na jedničku a za prima zážitek osmákům moc děkujeme.

čen 26

Muzeum knoflíkářství ŠD

Autor: Kateřina Suchnová

V pondělí 26.6. jsme se školní družinou navštívili místní muzeum knoflíkářství. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí z našeho okolí a viděli jsme krásné výrobky nejen z perletě.
Tímto děkujeme panu Sedláčkovi za poutavé vyprávění.

čen 23

Den se zvířátky 1. ročník

Autor: Mgr. Pavlína Vídenská

V pátek 23.6.2023 jsme byli s dětmi domluveni na den s domácími mazlíčky, který jsme si slibovali opravdu dlouho a děti se moc těšily. Některá zvířátka děti přinesly na fotce, jiná v přepravce opravdu živá. Zvířátka jsme si prohlédli zblízka, pohladili, některá vykoupali a dozvěděli se spoustu věcí o tom, jak se o zvířátka staráme a co vše potřebují.

čen 23

Školní družina 2. oddělení - květen - červen

Autor: Kateřina Suchnová

V květnu a v červnu trávíme hodně času s družinou venku, navštívili jsme i obecní knihovnu, chodíme na fotbalové hřiště.
Nezapomněli jsme na svátek tatínků a vyrobili jsme jim přáníčka ke Dni otců.
Hodně práce bylo s výrobou rozkvetlých stromů, ale vynaložené úsilí stálo za to. Vznikly krásné dekorace chodby.
Z navážky kolem hřiště jsme si odnesli krásné perletě a v pondělí vyrazíme na prohlídku do muzea knoflíkářství, abychom se dozvěděli víc o výrobě knoflíků.
Konec školy se blíží a my se i s deskovkami stěhujeme často ven na školní zahradu.