Štítky:

čen 30

Otevřený dopis zastupitelům Obce Předín

Otevřený dopis zastupitelům Obce Předín

Dne 29.6.2022 zaslala škola otevřený dopis zastupitelům Obce Předín. V dopise vyjadřuje škola svůj nesouhlas s vybudováním veřejně přístupného multifunkčního hřiště na stávajícím přírodním školním hřišti.
Toto téma bude řešeno také na školské radě dne 7.7.2022 a na nejbližším zasedání zastupitelstva (termín ještě není znám).
Otevřený dopis ZDE.

čen 24

Šikovné ruce

Šikovky

Ve dvou posledních měsících tohoto školního roku si mladší žáci v kroužku vyrobili malý dárek ke Dni matek, kytku z barev na sklo a ušili hračku – kočičku. Starší děti si metodami tzv. String Art a quilling vyrobili obrázky podle vlastních návrhů.

Fotogalerie ZDE.

čen 23

Školní výlet "Česká Kanada"

Školní výlet - 5., 6. a 7. ročník

Dne 23.6. jsme se vydali na školní výlet do České Kanady. V průběhu jednoho dne jsme se seznámili s tím, jak se vyrábí popisovače značky Centropen v Dačicích, navštívili památník kostky cukru, dobyli hrad Landštejn, zdolali rozhlednu U Jakuba a navštívili nejznámější skalní útvar v České Kanadě - Ďáblovu prdel.

Fotogalerie ZDE.

čen 22

ZOO Jihlava

Autor: Mgr. Bronislava Kučerová

ZOO Jihlava

Předškoláci společně s žáky prvního až čtvrtého ročníku se zúčastnili výukových programů v Centru environmentální výchovy PodpoVRCH.

Na "Cestě kolem světa" se dozvěděli o mořeplavcích, kteří se na svých cestách setkávali s neznámými věcmi. Při putování mezi jednotlivými kontinenty se seznámili se zvířaty, plodinami, ale i s rozdílnými jazyky nebo typy písma.

Mladší děti procestovali "ZOO křížem krážem".

čen 22

Výsledky testování žáků 5. ročníku

Autor: Mgr. Libuše Vyhnálková

Výsledky testování žáků pátého ročníku

V červnu proběhlo v naší škole celostátní testování ČŠI žáků 5. ročníku. Žáci podstoupili tři testy, a to z matematiky, z českého jazyka a z dovedností usnadňujících učení. V porovnání s celostátním průměrem dopadli naši páťáci velice dobře.
Celkové výsledky zveřejňujeme, osobní výsledky obdrží žáci na závěr školního roku společně se závěrečným vysvědčením.
Matematika ZDE
Český jazyk ZDE
Dovednosti usnadňující učení ZDE

čen 21

Dotazník - školní jídelna

Autor: Ing. Jan Tesař

Dotazník – školní jídelna

V průběhu měsíce června byl připraven k vyplnění dotazník ohledně spokojenosti s naší školní jídelnou. Žáci 4. – 9. ročníku vyplnili dotazník v rámci hodin informatiky, rodiče žáků měli možnost odpovídat prostřednictvím internetové verze.

Dotazník pro žáky zde.

Dotazník pro rodiče zde.

Za vyplnění formuláře, podněty a připomínky všem děkujeme.

čen 20

Reportáž ČT o školních výletech

Reportáž ČT o školních výletech

Ve čtvrtek 16.6.2022 zavítal do naší školy štáb ČT. Paní Blanka Poulová natáčela reportáž o školních výletech.
Celá reportáž byla odvysílána v sobotu večer v hlavním zpravodajství na ČT1.

Odkaz na reportáž ZDE (cca 23. minuta).

čen 20

Na raftech po Vltavě

Autor: Mgr. Michal Kovář

Třídní výlet:   9. ročník na Vltavě

Na raftech z Vyššího Brodu do Českého Krumlova: 2 dny, 35 km, 9 jezů, krásné počasí.

čen 17

Výlet na koupaliště

Autor: Mgr. Aleš Chaloupka

V pátek 17. 6. 2022 jsme využili krásného počasí a vyrazili na koupaliště do Chlístova. Cestu jsme si zkrátili a do Štěměch jsme se nechali dopravit autobusem. Všichni žáci, někteří vůbec poprvé, si vyzkoušeli sami zaplatit jízdné. Voda v koupališti byla sice chladnější, ale i tak jsme si to užili.

čen 14

Prezentace závěrečných ročníkových prací

Prezentace závěrečných ročníkových prací

V pondělí 13.6. prezentovali deváťáci před svými spolužáky a učiteli závěrečné ročníkové práce. Někdo podcenil přípravu, někoho doběhla tréma, ale nakonec to zvládli všichni. Prezentace pro rodiče bude v pondělí 20.6. v 16.00 hod.

Témata letošních závěrečných ročníkových prací:
TITANIC, CELIAKIE, ŽENSKÝ FOTBAL, SOKOL PŘEDÍN, FLORBAL, PRAHA, ELEKTROMOBILITA, J. F. K., FANTASY LITERATURA.

Novější 1 3 13 24 36