čen 30

Projekt - proměny přírody

Projekt - proměny přírody

Od února do června v intervalu 14 dnů fotili žáci 4. ročníku jedno místo v přírodě, na kterém pozorovali změny přírody v jednotlivých měsících.  První a poslední fotografii můžete vidět ve fotogalerii - zde.

čen 29

Odlévání stop zvěře

Předposlední den školního roku 2020/2021 se 6. ročník vydal odlévat stopy zvěře. Podařily se nám docela pěkné úlovky. Šesťáci se shodli, že nejkrásnějším odlitkem jsou stopy veverky. Posuďte sami.

čen 26

Vítání občánků

Autor: Mgr. Pavla Vídenská

Vítání občánků.

V sobotu 26. 6. 2021 v 10:00 se v obřadní síni KD Předín uskutečnilo vítání předínských občánků. Na programu se pod vedením p. uč. Pavly Vídenské podíleli několika básničkami a písničkami žáčci 1. a 3. ročníku ZŠ Předín.

čen 25

Turnaj v košíkové žákyň - Sokol Open

Autor: Jan Tesař

Sokol Open

Košíkářky se po více než roční pauze způsobené covidem 19 a opatřeními vlády zúčastnily turnaje Sokol Open hraném v sokolovně v Moravských Budějovicích. Přestože na výkonu byla znát roční "nečinnost", obsadily starší žákyně krásné druhé místo. Mladší kolegyně si z turnaje odváží kov nejcennější - zlaté medaile. Všem hráčkám děkujeme za reprezentaci školy.

Ukázka sov

Ukázka sov

24.6. se žáci I. stupně a děti z MŠ opět setkali s panem Hořákem, který tentokrát přivezl několik sov nejen z ČR. Jako velký znalec sov se ukázala Amálka Křivanová, která znala jejich latinské názvy.

Macocha

Macocha

Ve čtvrtek 24. 6. 2021 se pátá, šestá a devátá třída vydala na jednodenní školní výlet do Punkevních jeskyní a na propast Macochu. Vyrazili jsme brzy ráno a na místo dorazili již v osm hodin. Na prohlídkovou trasu jsme vyrazili jako první návštěvníci toho dne.

Po prohlídce jsme se nechali vyvést lanovkou na Horní můstek, kde jsme nahlédli do propasti a po rozchodu se vydali zpět k autobusu. Pan Malík nás pak bezpečně dopravil domů.

Počasí nám přálo a návštěvníků bylo opravdu málo. Byl to úchvatný zážitek.

Školní výlet Praha

Autor: Jan Tesař

Školní výlet Praha

Žáci 7. a 8. ročníku vyrazili na školní výlet do Prahy, kde navštívili mimo jiné i Staroměstské náměstí, Prašnou bránu, Karlův most, Pražský hrad, Katedrálu Sv. Víta, Vladislavský sál. Prošli Zlatou uličkou, metrem se přesunuli na Národní třídu a pěšky na Václavské náměstí. Od sochy Sv. Václava vedla jejich cesta na Hlavní nádraží, kde návštěva hlavního města skončila nastoupením do vlakové soupravy jedoucí k domovu. Poděkování patří panu učiteli Kovářovi jako průvodci po pražských památkách.

čen 21

Sportování na Březové

Jízda na koni, skákání na bublině, lanové centrum, paintball, koupání v bazénu, lezecká stěna, strašidelná věž - takový byl deváťácký sportovní den na Březové. K tomu cesta na kole tam i zpět, opékání buřtů na školní zahradě a noc ve spacáku na podlaze ve třídě. Prostě nádhera :-).

čen 18

Koupačka v Chlístově

Horké letní počasí, prázdniny za dveřmi, . . .  u koupaliště je to rozhodně lepší než ve třídě.
Druháci a třeťáci vyšlápli pod velením pana učitele Chaloupky do Chlístova a tam si společně
užili vodní radovánky.

čen 18

Řidičský průkaz cyklisty

Čtvrťáci měli možnost získat řidičák na kolo. Na dopravním hřišti v Třebíči absolvovali testy i jízdy.
Ze 12 dětí uspělo 5 a ti se mohou pyšnit svým novým cyklistickým řidičákem.
Ostatní mají ještě co pilovat.