Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Krajské finále McDonald´s cup

Krajské finále McDonald´s cupDatum konání:
11.5.2023

 

Krajské finále McDonald´s cup

Letos se konal již 24. ročník tohoto fotbalového turnaje pro žáky 1. stupně, jehož krajské finále se odehrálo 9. května 2023 na stadionu Pod Vinicí v Pardubicích. Letošní ročník byl obohacen o kategorii M (malotřídky), kterou naše škola opanovala v okresním kole a nyní se měla utkat s nejlepšími školami této kategorie napříč krajem Vysočina a Pardubickým krajem. Na vítěze čekala cesta na celorepublikové finále - Svátek fotbalu do Uherského Hradiště.

Naši hoši (Petr Bobek, Jan Tekal, Radek Polák, Štěpán Vídenský, Matěj Dvořák, Jan Málek a Pavel Bobek) si do Pardubic nepřijeli jen zahrát a to se potvrdilo i v obou zápasech ve skupině kraje Vysočina, kde jsme jednoznačně porazili oba soupeře (ZŠ Předín - ZŠ Vyskytná 8:1 a ZŠ Předín - ZŠ Moravec 8:0) a zajistili si tak postup rovnou do finále proti vítězi z Pardubického kraje. Vytoužené republikové finále bylo tedy velmi blízko, dělilo nás od něj pouhých 2 x 10 minut hrubého času a soupeř ze ZŠ Lukavice, který měl jistě podobné plány jako my. Ač tomu konečný výsledek nenasvědčuje, utkaní bylo po většinu času velmi vyrovnané, co do počtu vyložených brankových příležitostí jsme měli snad i navrch, avšak soupeř byl efektivnější a svoje šance proměňoval a nakonec vyhrál (ZŠ Předín - ZŠ Lukavice 0:4).

Za zmínku rozhodně stojí hráč Petr Bobek, který navázal na vynikající střelecký výkon z okresního kola, kde soupeřům nasázel v pěti utkáních úctyhodných 19 branek a nyní to bylo branek 10, o pouhý jeden gól se tak nestal králem střelcům krajského finále, i přesto zaslouží uznání.

Po závěrečném hvizdu a vlastně i při vyhlašování celkových výsledků bylo pro naše hráče nemožné skrývat emoce smutku a zklamání, ale věřím, že s odstupem času i oni ocení a uvědomí si úspěch, kterého dosáhli, když v konkurenci mnoha škola ze dvou krajů skončili na vynikající stříbrné pozici.

 

Hoši děkujem! Sportu zdar a fotbalu zvlášť!

 

Fotogalerie zde.

Video na youtube zde.