Novější 1 3 9 16 24

Minifotbal - okrskové kolo

Autor: Mgr. Michal Kovář

Okrskové kolo v minifotbale pro žáky 8. a 9. tříd

Fotbal je v naší zemi sportem číslo jedna a obdobně je tomu i u nás ve škole. Reprezentovat školu v kopané je věcí prestiže a poměřit svoje umění s jinými městskými a třeba i sportovně zaměřenými školami je pro nás v Předíně vždy velkou sportovní výzvou!

Nejinak tomu bylo tentokrát na okrskovém kole, které hostila ZŠ Bartuškova v Třebíči, kde naši žáci a dokonce i jedna žákyně (Lucie Poláková) poměřili síly se ZŠ TGM Třebíč (prohra 1:4), s KG Třebíč (remíza 0:0) a se ZŠ Okříšky (výhra 1:0). Tyto výsledky ze skupiny nás poslaly do semifinále, ve kterém jsme čelili favoritovi celého turnaje domácí ZŠ Bartuškova. Nutno říci, že s přibývajícími zápasy se naše výsledky, ale především herní výkony zlepšovaly a to vše bylo korunováno remízou 1:1 v základní hrací době semifinálového utkání. Rozuzlení zápletky o postupujícím do okresního kola přinesly až pokutové kopy, ve kterých se našim střelcům (J. Šťastný, V. Trnka, Š. Pospíšil a F. Křen) podařilo udržet chladnou hlavu a především přesnou mušku a zápas dovedly do vítězného konce pro naše barvy. K tomuto výsledku penaltové loterie nám výrazně pomohl neohroženě chytající brankář Adam Bobek.

Děkuji všem hráčům za týmový a bojovný výkon a gratuluji k postupu do okresního finále!

Hráči:

Jakub Šťastný, 9. ročník

Lucie Poláková, 9. ročník

Vít Trnka, 9. ročník

František Křen, 9. ročník

Jan Mareček, 9. ročník

Adam Bobek, 8. ročník

David Šaroun, 8. ročník

Tomáš Toufar, 8. ročník

Šimon Pospíšil, 7. ročník

Výsledky utkání zde.

říj 08

Přespolní běh

Autor: Mgr. Michal Kovář

Promočený, ale úspěšný „přespolák“

V nevlídném, sychravém, podzimním počasí se naši žáci zúčastnili okresního kola v přespolním běhu, který se letos konal v třebíčském  Libušině údolí. Vydatný říjnový déšť, jenž doprovázel takřka celé závodní dopoledne, nám však radost ze sportovního zážitku nezkazil. V početné konkurenci se našim závodníkům na promáčeném a kluzkém terénu dařilo a to dokonce velmi, domů do Předína jsme přivezli dva diplomy, jeden za druhé místo pro Lucii Polákovou v kategorii starších žákyň a ten druhý dokonce za první místo pro Šimona Pospíšila v kategorii mladších žáků. Všem závodníkům a zejména oběma medailistům děkuji za jejich výborné běžecké výkony a za příkladnou sportovní reprezentaci naší školy.

říj 07

Kroužek vaření

Autor: Mgr. Pavlína Adámková

Ve středu 6.10.2021 na naší škole zahájili malí kuchtíci kroužek vaření. Vyzkoušeli si loupání, krájení, míchání, zdobení, ale také úklid kuchyně :-)
Všichni byli moc šikovní.

říj 06

Šikovné ruce

Šikovné ruce

V září se po roční odmlce rozběhl kroužek Šikovných rukou pro žáky 3. – 7. ročníku. Se staršími žáky jsme si vyrobili masožravé rostliny a ti mladší udělali maminkám radost s podzimní dekorací.

říj 05

Drakiáda

Drakiáda
Větrný a slunečný den využili žáci 3., 4. a 5. ročníku k tradičnímu pouštění draků.  Naštěstí se vznášeli v oblacích jen draci a žáci nám zůstali stát pevnýma nohama na zemi.

Projektový den - entomologie

Autor: Mgr. Pavlína Adámková

Projektový den - Entomologie

V pondělí 27.září proběhl na naší škole projektový den s tématikou - Entomologie. Žáci druhého stupně se od pana Křivana dozvěděli zajímavé informace ze života hmyzu. Některé druhy hmyzu si mohly také prohlédnout.

Projektový den v 1. a 2. třídě

Autor: Mgr. Pavla Vídenská

Projektový den v 1. a 2. třídě

V pondělí 27. 9. 2021 se v naší škole konal projektový den. Děti z 1.a 2. třídy začaly programem o včelách. Pod vedením paní Pavly Křivanové jsme si vyslechli krásné povídání o životě včel, proletěli se a ochutnali výborný med. Na závěr dostal každý z dětí do sáčku semínka pohanky, kterými mohou včelkám po zasetí na zahrádce přilepšit. Po programu o včelkách jsme vyrazili ven. Prvňáčci v lese postavili domeček pro skřítky a druháci pouštěli draky.

Projektové pondělí s Křivanovými

Projektové pondělí s Křivanovými

Na I. stupni projektový den proběhl pod taktovkou odbornice na včelařství -  paní  Pavlínou Křivanovou. Dětem ukázala a vysvětlila hierarchii včelího společenstva, proč je pro přírodu včela tak důležitá a jaké produkty nám včely " dávají ". Samozřejmostí byla ochutnávka medu.

Na II. stupni projektový den režíroval pan Václav Křivan, který žáky obeznámil s entomologií.

Cílem projektového dne bylo motivovat žáky k získání kladného vztahu ke včelám a včelaření a uvědomění si důležitosti hmyzu pro naši přírodu.

zář 25

Přijela pouť

Žáci 1. - 6. ročníku si 23.9. odnesli zážitky ze všech zábavných atrakcí, které přijely do Předína na svatováclavskou pouť.

zář 24

Jak se mají prvňáčci?

Autor: Mgr. Pavla Vídenská

Jak se mají prvňáčci?

Ani nám to nepřijde, ale do školy chodíme téměř měsíc. Oproti školce trávíme více času v lavicích, ale všichni víme, že pokud se chceme na práci hezky soustředit a psát, co nejkrásněji, jinak to nejde. Ve třídě je nás neobvykle málo. Na všem se hezky domluvíme a kromě práce v lavicích pracujeme i na koberci, počítáme na průlezkách, plníme úkoly ve třídě i na chodbě, dokonce jsme stihli navštívit i naši školku, na kterou všichni rádi vzpomínáme. Užili jsme si výlet k lesu nebo kolotoče. Už umíme spoustu nových věcí, počítáme jako draci a ve škole, světe, div se, je to prima.

Novější 1 3 9 16 24