Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality

Aktuality


Štítky:
Novější 1 3 17 34 50
zář 29

Projektový den

Autor: Mgr. Pavlína Adámková
V pátek 29.září proběhl na naší škole projektový den "Bobří stezkou".
Žáci 8. a 9. třídy si připravili pro děti I. stupně a 6. třídy zábavné úkoly. Za jejich úspěšné splnění dostávaly děti kartičky bobříků.
Na konci čekal v areálu školy na každou třídu poklad, který musely děti nejprve najít.
Počasí nám přálo, a tak si projektový den každý užil po svém. :-)
Děkuji všem kolegům za spolupráci.
Fotogalerie ZDE

zář 29

Projektový den v 7. ročníku

Autor: Mgr. Dagmar Suchá

Projektový den jsme pojali jako ohlédnutí za historií našeho okolí. Nejdříve jsme navštívili Knoflíkářské muzeum v Předíně. Naše druhá zastávka byl Horský potok a rýžování zlata.  Zlaté štěstí jsme sice neměli, ale nadšení nás neopouštělo a ti šikovnější narýžovali rutil a almandin.  Tak snad příště!

Velké poděkování patří panu Sedláčkovi, který nám nejdříve v muzeu zajímavým a poutavým vyprávěním přiblížil historii výroby knoflíků a pak se k nám přidal i na rýžování zlata, kde nám předával své praktické zkušenosti. Děkujeme!

Fotogalerie ZDE


zář 27

Floristky

Autor: MgA. Aneta Schütz

Žákyně 6. a 7. ročníku si v rámci pracovních činností vyzkoušely práci floristek. Z lučního kvítí uvázaly zdařilé pugety, které si s radostí odnesly domů.

Fotogalerie ZDE


zář 21

Kyselost a zásaditost - 9. ročník

Autor: Mgr. Pavlína Adámková
Žáci 9. třídy během laboratorní práce z chemie zkoumali kyselost a zásaditost látek používaných v běžném životě.
Někteří došli k překvapivým výsledkům, práce se povedla všem.:-)
Fotogalerie ZDE

zář 19

Houby na dřevěném základu

Autor: MgA. Aneta Schütz

Žáci 3., 4., a 5. třídy si udělali při pěkném počasí procházku do místního lesa. Sbírali různé přírodní materiály (větvičky, mech, kamínky, šišky, ulity,...). Každý z nich měl také za úkol najít kousek dřeva nebo kůry, který by posloužil jako základna na jejich houby. Klobouky hub vystříhali z kartonových plat na vejce. Pak je obarvili dle libosti temperami. Připevnili tavnou pistolí k základně a nakonec ozdobili přírodninami. 

Fotogalerie ZDE


zář 15

Lipnice nad Sázavou

Autor: Mgr. Dagmar Suchá

Lipnice nad Sázavou je spjata se spisovatel Jaroslavem Haškem. V letošním roce uplynulo 100 let od jeho úmrtí, nemohli jsme tedy opomenout navštívit jeho domek a hrob. Naše kroky dál směřovaly na hrad Lipnice ze 14. století. Z hradu jsme zamířili k Národnímu památníku odposlechu. Konkrétně jsme navštívili Bretschneiderovo ucho a Ústa pravdy.

Fotogalerie ZDE


zář 12

Zažij biatlon na vlastní kůži!

Autor: Mgr. Josef Herbrych
Sportovní kroužek pro děti. Střelba, běh, hry, kruhové tréninky a spousta dalších aktivit. 
Informační schůzka pro zájemce v pátek 15. 9. od 16 hodin v KD Předín
 

zář 11

Naši prvňáčci

Autor: Mgr. Aleš Chaloupka

Dnes jsme s prvňáčky navštívili Obecní úřad v Předíně.  Po té jsme vyrazili do obchodu, cestou jsme se učili správnému chování v obci a přecházení silnice. Skončili jsme na hasičské dráze chvilkou tělocviku. Sudy válené ve vyhřáté trávě jsou skvělé :-) 

Fotogalerie ZDE


zář 07

Obrazy z přírodnin

Autor: MgA. Aneta Schütz

Žáci ze 4. třídy vyrazili do lesa. Už cestou od školy sbírali vhodný, přírodní materiál. Pracovali ve skupinách po třech. Všichni si zvolili zcela originální námět. Tvořili z šišek, větví, mechu, slámy, kamenů, květin, lupenů, trávy a peří.

Fotogalerie ZDE


zář 05

Skřítek ve třídě druháků

Autor: Mgr. Pavla Vídenská

Hned první den školy jsme se dozvěděli, že u nás bydlí skřítek a je to pěkný rarach. Aby prý byla legrace, schoval nám pracovní učebnice z M. Nechal pouze dopis a jako nápovědu malý rébus s příklady a klíčem. Luštili jsme všichni jako o život a výsledkem bylo, že máme hledat kufr na půdě. Trošku jsme se báli, ale zvědavost byla silnější. Vyrazili jsme tedy na výpravu. Na půdě jsme nikdy nebyli a je to tam opravdu tajemné a trošku strašidelné. Společně jsme ale kufr našli a hurááááá! Učebnice jsou na světě. V kufru jsme našli také sladkou odměnu a antireflexní samolepky. To nám to pěkně začíná!

Fotogalerie ZDE


Novější 1 3 17 34 50