Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality

Aktuality


Štítky:
Novější 1 3 15 28 42
úno 01

Prvňáci na sněhu

Autor: Mgr. Pavla Vídenská

 

Prvňáci na sněhu

V současné době podmínky na dovádění na sněhu nejsou u školy úplně ideální. Když ale konečně napadlo alespoň trochu sněhu, rozhodli jsme si to s prvňáčky pořádně užít. Děti se do sněhu vrhly, jako kdyby to bylo letos poprvé. Holky stavěly sněhuláky a kluci si brousili zuby na koulovačku. Byla to velká legrace, zvlášť když se samotným terčem stala paní učitelka, tedy já.

Fotogalerie zde.


led 26

Školní volby prezidenta ČR

Autor: Jakub Jeřábek, 9. ročník

 

Školní volby

Ve čtvrtek 26. ledna 2023 proběhly na naší škole již podruhé v historii školní prezidentské volby. Stejně jako před pěti lety se pořádání této akce ujali žáci 9. ročníku. Jako obvykle se žáci rozhodovali mezi dvěma postupujícími kandidáty – Petrem Pavlem a Andrejem Babišem. Volební právo měli žáci od čtvrtého do devátého ročníku. Volit mohli samozřejmě také učitelé a další zaměstnanci školy. Voliči mohli přicházet do volební místnosti od půl desáté do jedenácti hodin, anonymně za plentou vybrali svého kandidáta, jehož lístek následně vhodili do volební urny.

Celkem se voleb zúčastnilo 70 lidí. S velkou převahou zvítězil kandidát Petr Pavel, který dostal 63 hlasů, tedy 90% všech odevzdaných lístků. Následně byly výsledky vyhlášeny školním rozhlasem a vyvěšeny na nástěnky.

Myslím, že všichni si naše volby užili a dozvěděli se něco nového, a tak se za pět let tato tradice bude určitě opakovat.

Fotogalerie zde.


led 09

Finanční fond SRPDŠ při ZŠ Předín 2022

Autor: Mgr. Libuše Vyhnálková

 

Finanční fond SRPDŠ při ZŠ Předín 2022 - zde.


led 06

Prohlídka předínského betlému

Autor: Mgr. Bronislava Kučerová, Mgr. Pavla Vídenská

 

Prohlídka předínského betlému
 
Děti ze základní a mateřské školy si v místním vánočně vyzdobeném kostele prohlédly betlém.
Paní učitelka Vídenská nám o něm podala výklad, zmínila i vybavení kostela a  svatého Václava.
Nakonec nám bravurně zahrála několik varhanních skladeb.

 


pro 22

Vánoce u prvňáčků

Autor: Mgr. Pavla Vídenská

 

Vánoce u prvňáčků

Dnešní den jsme si opravdu užili. Hned ráno jsme vyrazili do lesa, abychom na Vánoce přilepšili také zvířátkům. Trošku jsme se báli špatného počasí, ale byla to krásná procházka se spoustou legrace ve sněhu. Po návratu do školy jsme si uvařili teplý čaj, zazpívali vánoční písničky a vrhli se na dárečky pod stromečkem, které jsme si tam nachystali už ráno. Když byly všechny dárky rozbalené a trošku jsme si s nimi pohráli a potěšili, zahráli jsme si společně veselou hru. Dopoledne uteklo jako voda a jsme rádi, že jsme k tomu nepotřebovali ani pohádku, kterých si jistě užijeme ještě dost. Přejeme krásné Vánoce.

Fotogalerie zde.


pro 19

Divadýlko Šikula

Autor: Mgr. Pavla Vídenská

 

Divadýlko Šikula

V pondělí 19. 12. 2022 byly děti 1. a 2. ročníku pozvané do školky na maňáskové divadýlko Šikula. Podívaly se na tři příběhy, které končily vždy nějakým ponaučením. Vše bylo hezky zpracované, děti si během představení zacvičily i zazpívaly a školáci zavzpomínali na školkovská léta.

Fotogalerie zde.


pro 19

Kino Dukla a vánoční trhy v Jihlavě

Autor: Mgr. Dagmar Suchá

 

Kino Dukla a vánoční trhy v Jihlavě

 
Žáci II. stupně v čase adventním navštívili i kino Dukla, kde shlédli pohádku Princ Mamánek. Jihlavské dopoledne završili návštěvou vánočních trhů na Masarykově náměstí.
 
Fotogalerie zde.

pro 18

Setkání s andělem

Autor: Mgr. Pavla Vídenská

 

Setkání s andělem

V neděli 18. 12. 2022 pořádala naše škola ve spolupráci s Farností Předín v kostele sv. Václava předvánoční koncert nazvaný „Setkání s andělem“. Účinkovaly malé i velké děti z kroužků nazvaných Zpívání pro radost a Pavoučci. Kromě zpěvu mohli diváci shlédnout také videoprojekci přání a povídání o andělech z úst dětí naší školy nebo jejich výrobky. V samotném závěru byla puštěna videoprojekce leteckých pohledů na kostel, vnitřních prostor a míst, která nejsou veřejnosti přístupná. Vše zakončilo zvonění zvonů. Všichni zpěváci byli odměněni sladkou výslužkou a zaslouží velkou pochvalu. Věříme, že kdo se tohoto koncertu zúčastnil, nelitoval a hezky vánočně se naladil. I tentokrát děkujeme za milé pozitivní ohlasy.

Fotogalerie a videa zde.


pro 16

Sběr starého papíru

Autor: Mgr. Dagmar Suchá

 

Podzimní sběr starého papíru

Částkou 3 090,- přispěli do fondu SRPDŠ rodiče a žáci podzimním sběrem starého papíru (2 060 kg . 1,50,-).
Děkujeme. Další sběr proběhne na jaře.

pro 16

Vánoční besídka ve škole

Autor: Mgr. Pavla Vídenská

 

Vánoční besídka ve škole

Ve středu 14.12.2022 se v naší škole v 16:00 konala vánoční besídka. Děti 1., 2. a 3. ročníku si připravily bohatý program o zimě, čertech a nechyběl ani vánoční příběh o Marii, Josefovi, Ježíškovi, pastýřích a zvířátkách. Zaznělo mnoho básniček, písniček a děti zatančily i čertovskou mazurku. Školní chodbu zdobila prodejní výstava výrobků dětí, kde si mohl každý za dobrovolný příspěvek odnést něco hezkého domů. Jsme moc rádi, že se celý program vydařil a všichni odcházeli spokojení a příjemně vánočně naladění. Děkujeme za pochvaly.

Fotogalerie zde.

 


Novější 1 3 15 28 42