Novější 1 3 5 9 13
dub 02

Zápis prvňáčků

Zápis žáků do první třídy pro školní rok 2020/2021 proběhne dne 22.4.2020.

Vzhledem  k současné nepříznivé situaci bude zápis bez přítomnosti dětí a rodičů, proběhne pouze formálně.
Rodiče dětí, které navštěvují MŠ Předín, již formulář žádosti o přijetí do ZŠ mají, pro ostatní k dispozici ZDE.
Vyplněnou žádost je třeba zaslat poštou na adresu: ZŠ a MŠ Předín, Předín 139, 675 27, a to nejpozději do 22.4.2020.

bře 30

Informace o úplatě za ŠD

V souvislosti s uzavřením ZŠ bude snížena úplata za školní družinu.
Bližší informace budou rodičům podány po obnovení provozu ŠD.

bře 19

Oznámení vedoucí školní jídelny

V úterý 17. března 2020 proběhla formou inkasa obvyklá platba za stravné za měsíc březen 2020.
Vzhledem k vyvíjející se situaci mimořádného uzavření škol byly částky vypočítané pouze za již odebranou stravu v měsíci březnu.

Ing. Iva Ozoráková

vedoucí školní jídelny

bře 16

Vážení rodiče, milí žáci

Vážení rodiče, milí žáci,

jak jistě víte, škola je od 16.3.2020 až do odvolání uzavřena, jarní prázdniny se nám tím nečekaně protáhnou. Výuka bude probíhat doma podle zadávaných úkolů. Úkoly budou zasílány na mailové adresy rodičů nebo žáků. První „várka“ úkolů je zatím na 2 týdny, dál uvidíme, jak se situace vyvine. V případě jakýchkoli nejasností konzultujte vše mailem s konkrétními učiteli.

Doporučujeme také žákům sledovat na ČT2 program UČÍTELKA:

• 1. stupeň od 9.00 do 12.00 hod.
  • 2. stupeň od 12.00 do 15.00 hod.
  • Příprava na přijímací zkoušky úterý a čtvrtek odpoledne

Jestli si žáci nechali ve škole nějaké učebnice nebo sešity, které budou k samostudiu potřebovat, mohou si pro ně do školy přijít v úterý 17.3. a ve středu 18.3. v době od 8.00 do 12.00 hod. nebo po telefonické domluvě /tel. 728 031 831/. V tuto dobu si mohou rodiče vyzvednou také žádost o ošetřovné.

Věnujte, prosím, plnění zadávaných úkolů velkou pozornost, neberte to lehkovážně, pracujte pilně a systematicky, nejlépe denně. Žáci devátého ročníku by se měli zaměřit hlavně na přípravu na přijímací zkoušky a na závěrečné ročníkové práce.

Dávejte na sebe všichni pozor a až tato mimořádná a nepříjemná situace pomine, znovu se sejdeme ve škole a zvýšeným úsilím vše potřebné doženeme.

Mgr. Libuše Vyhnálková

ředitelka ZŠ a MŠ Předín

bře 13

Oznámení ředitelky ZŠ a MŠ

Ředitelka ZŠ a MŠ Předín oznamuje, že:

1/ základní škola je od 16.3.2020  až do odvolání uzavřena, domácí úkoly pro žáky

budou zveřejňovány na  www.zspredin.cz, popřípadě zasílány žákům mailem

2/ provoz mateřské školy je od 16.3.2020  až do odvolání přerušen

3/ školní kuchyně nebude od 16.3.2020  v provozu

4/ žádost o ošetřovné si mohou rodiče dětí do 10 let věku vyzvednout v pondělí

16.3.2020 od 8.00 do 12.00  v ZŠ nebo MŠ, po telefonické domluvě /728 031 831/

kdykoliv

5/ provoz školní tělocvičny je pro odpolední a večerní sportovní aktivity od 13.3.2020

až do odvolání zrušen.

Mgr. Libuše  Vyhnálková

ředitelka ZŠ a MŠ Předín

bře 11

Informační schůzka s rodiči, která se měla konat v pondělí 16.3.2020 v 15.30, se ruší.

O náhradním termínu budeme informovat.

bře 10

Důležité oznámení - Žáci základní školy zůstanou až do odvolání doma.

Na základě nařízení MZ ČR zůstanou žáci základní školy až do odvolání doma.

Rodiče mladších dětí /do 10 let věku/ si mohou požádat o ošetřovné. Informace pro rodiče zde. Formulář zde.
Mimořádné opatření - nařízení Ministerstva zdravotnictví zde.

O náhradním termínu budeme informovat.

Od pondělí 16.3.2020 budou žákům základní školy zadávány domácí úkoly prostřednictvím www. nebo e-mailu.

bře 03

Oznámení:

Z důvodů koronavirové epidemie ruší škola červnový zájezd žáků do Švýcarska.

Doporučení:

V případě, že o jarních prázdninách vycestují děti kamkoli do zahraničí a po návratu budou mít zvýšenou teplotu nebo jiné příznaky nachlazení, doporučujeme rodičům, aby neprodleně kontaktovali lékaře a neposílali děti dva týdny do školy/školky. Není vhodné vycestovat do zemí, ve kterých je ve zvýšené míře rozšířena nákaza koronaviru.

Dále je nutné dodržovat běžná protichřipková opatření:

• dbát na zvýšenou hygienu, hlavně časté a důkladné mytí rukou
  • nezdržovat se zbytečně v místech, kde je vyšší koncentrace lidí
  • zvýšit přísun vitamínů ve stravě
  • v případě nemoci neposílat děti do kolektivu

covid_1.jpg   covid_2.jpg

Aktuální informace o koronavirové epidemii na:

www.mzcr.cz

www.msmt.cz

www.szu.cz

úno 26

Mladší žákyně vybojovaly stříbrné medaile v okresním kole v basketbalu

Mladší žákyně obsadily v okresním kole AŠSK v basketbalu druhou příčku.

DSCF8855.JPG

led 23