Novější 1 3 6 11 16
zář 30

Obnova chladícího zařízení školní kuchyně

Z Fondu Vysočiny byla Základní škole a Mateřské škole Předín poskytnuta dotace v rámci grantového programu Naše škola 2020, jehož cílem je zkvalitnění zázemí pro povinnou školní docházku na území Kraje Vysočina.

Cílem našeho projektu bylo obnovit zařízení chladícího řetězce, tedy vybavit školní kuchyni kvalitním, funkčním a praktickým zařízením.

Díky tomuto programu jsme nakoupili do školní kuchyně nový pultový mrazák a prostornou gastro-lednici, do školní jídelny chlazenou samoobslužnou vitrínu s nerezovým stolem, na kterém stojí.

Vitrínu ve školní jídelně v této době nesmíme používat jakožto samoobslužnou, ale přesto plní svoji chladící funkci, výdej z ní v jídelně obstarává obsluha.

Rozpočet projektu byl:           97 000,- Kč

Výše dotace z FV:                 48 500,- Kč

Celkové skutečné náklady:    96 377,- Kč

obr 2.jpg          obr 1.jpg          obr 3.jpg

Ing. Iva Ozoráková, vedoucí školní kuchyně

zář 29

Školní sbírka na obnovu zvonění v předínském kostele

Školní sbírka na obnovu zvonění v předínském kostele

ZŠ a MŠ Předín vyhlašuje sbírku na obnovu zvonění v předínském kostele.

Přispět jakoukoli částkou mohou žáci, rodiče i zaměstnanci školy.

Takto získané peníze předáme panu faráři. Sbírka končí 15.10.2020.

Jestli se vše podaří, rozezní se předínské zvony už o letošních Vánocích.

Přispějte, prosím, na dobrou věc.

Děkujeme.

V Předíně dne 29.9.2020

kostel.jpg

zář 24

Případná distanční výuka žáků 2. stupně

Vážení rodiče,
případná distanční výuka žáků 2. stupně bude probíhat v prostředí virtuání třídy GOOGLE CLASSROOM.
Tato aplikace vyžaduje založení emailové adresy na googlu /.......  .gmail.com/.
Bez souhlasu zákonných zástupců nemůže škola tyto emailové adresy žákům zakládat.
Založte, prosím, svým dětem adresy doma, někteří už je mají.
Žáci se budou ve škole v hodinách informatiky učit pracovat v této aplikaci, aby byli připraveni na případný přechod na distanční výuku. Všichni doufáme, že k této situaci nedojde a vážíme si každého dne, kdy můžeme vyučovat ve škole.

Přihlásit se k google účtu nebo vytvořit nový účet lze zde:

Návod na používání pro žáky zde v krátké videoukázce:

zář 23

Žáci ZŠ Předín v pátek 25.9.2020 ředitelské volno mít nebudou.

zář 22

Sběr starého papíru

Sběr papíru

Z důvodu nízké výkupní ceny neproběhne jarní sběr starého papíru.

Děkujeme rodičům a žákům za spolupráci při podzimním sběru.

sber.png

Vyhodnocení sběru starého papíru proběhne na konci školního roku

(sečte se podzimní sběr loňského a letošního roku)

zář 17

1/ Od pátku 18.9. nosí žáci druhého stupně roušky i ve třídách

2/ Od příštího týdne začínají některé odpolední zájmové kroužky. Jedná se pouze o ty kroužky, ve kterých se
       nemíchají žáci z různých tříd. Zápisový poplatek do zájmového kroužku je 100,- Kč.
3/ V případě obnovení distanční výuky může škola zapůjčit žákům domů školní notebooky. Zájemci se
       co nejdříve nahlásí svým třídním učitelům. Počet školních notebooků k zapůjčení je omezený.

zář 16

Informace o školní družině

Ranní provoz 6.30 – 7.55, odpolední provoz 11.45 – 15.30

• Z kapacitních důvodů zapsáno v tomto školním roce 25 žáků z 1.-3. ročníku
  • Poplatek za ŠD je 500,- Kč za jedno pololetí
  • V září proběhlo vyúčtování poplatků za ŠD spojené s uzavřením provozu
  • Nově zapsaní žáci zaplatí 500,- Kč na první pololetí školního roku 2020/2021
  • Těm, kteří byli zapsáni v ŠD v minulém školním roce a v tomto už ne, bude poplatek za druhé pololetí školního roku 2019/2020 vrácen
  • Žákům, kteří byli do ŠD zapsáni v minulém i v tomto školním roce, bude úplata za první pololetí školního roku 2020/2021 prominuta
  • I nezapsaní žáci prvního stupně /4. a 5. ročník/ mohou ve školní družině počkat na odjezd autobusu nebo před zájmovými kroužky
  • Žáci, kteří nejsou zapsaní do školní družiny, přicházejí do školy nejdříve v 7.45 hod.
  • V 7.55 hod. se škola zamyká

zář 11

Hledáme zástupce z řad rodičů do školské rady

Hledáme zástupce z řad rodičů do školské rady.

Kdo má zájem být členem školské rady, může se přihlásit do 30.9.2020 na zspredin@seznam.cz.

zář 09

Od čtvrtka 10.9. budou povinné roušky ve škole všude mimo třídy

To plošné opatření, které má mít platnost pro společné vnitřní prostory pro celou Českou republiku, tak je podle mých informací Ministerstvem zdravotnictví koncipováno v duchu opatření, které jsme ve školách avizovali v rámci manuálu pro společné prostory. To znamená, že by se to nemělo týkat výuky ve třídách a učebnách, ale mělo by to být nošení roušek uvnitř škol, to znamená na chodbách. V podstatě v tom režimu, který jsme znali na jaře a který byl koncipován i v rámci manuálu pro oranžový kód,“ prohlásil ministr školství Robert Plaga.

zář 07

Školní klub - schůzka rodičů žáků 4. a 5. ročníku

Schůzka rodičů žáků 4. a 5. ročníku, kteří mají zájem o školní klub pro svoje děti, se koná ve čtvrtek 10.9.  15.30 hod. ve školní družině.

Novější 1 3 6 11 16