Úvod > Základní škola > Aktuality > Minifotbal - okrskové kolo

Minifotbal - okrskové kolo

17.10.2021

Okrskové kolo v minifotbale pro žáky 8. a 9. tříd

Fotbal je v naší zemi sportem číslo jedna a obdobně je tomu i u nás ve škole. Reprezentovat školu v kopané je věcí prestiže a poměřit svoje umění s jinými městskými a třeba i sportovně zaměřenými školami je pro nás v Předíně vždy velkou sportovní výzvou!

Nejinak tomu bylo tentokrát na okrskovém kole, které hostila ZŠ Bartuškova v Třebíči, kde naši žáci a dokonce i jedna žákyně (Lucie Poláková) poměřili síly se ZŠ TGM Třebíč (prohra 1:4), s KG Třebíč (remíza 0:0) a se ZŠ Okříšky (výhra 1:0). Tyto výsledky ze skupiny nás poslaly do semifinále, ve kterém jsme čelili favoritovi celého turnaje domácí ZŠ Bartuškova. Nutno říci, že s přibývajícími zápasy se naše výsledky, ale především herní výkony zlepšovaly a to vše bylo korunováno remízou 1:1 v základní hrací době semifinálového utkání. Rozuzlení zápletky o postupujícím do okresního kola přinesly až pokutové kopy, ve kterých se našim střelcům (J. Šťastný, V. Trnka, Š. Pospíšil a F. Křen) podařilo udržet chladnou hlavu a především přesnou mušku a zápas dovedly do vítězného konce pro naše barvy. K tomuto výsledku penaltové loterie nám výrazně pomohl neohroženě chytající brankář Adam Bobek.

Děkuji všem hráčům za týmový a bojovný výkon a gratuluji k postupu do okresního finále!

Hráči:

Jakub Šťastný, 9. ročník