Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Okrskové kolo ve florbalu

Okrskové kolo ve florbaluDatum konání:
22.11.2023
Florbal je velmi populární a dynamická kolektivní hra se stále se rozvíjející hráčskou základnou, velký zájem o tuto halovou sportovní hru je i na naší škole, kde již šestým rokem žáci navštěvují kroužek sportovních her, kde se věnujeme zejména této hře. 
Žáci navštěvující tento kroužek doplnění o některé další chlapce dnes zápolili na horké třebíčské půdě o postup do okresního finále. Konkurence byla velmi početná a postupový klíč velmi složitý, šest družstev rozdělených do dvou skupin bojovalo o jediné postupové místo, které zaručovalo postup do okresního kola. Los k našim hochům nebyl milostivý a ve skupinové fázi změřili svoje síly nejprve se ZŠ Benešova Třebíč, kde v srdnatém výkonu vybojovali remízu 5:5 a následně naši borci vyzvali na souboj domácí hráče ze ZŠ Bartuškova Třebíč, kterým podlehli 3:5. Základní skupina byla bodově vyrovnaná a rozuzlení přinesly až samostatné nájezdy mezi naším celkem a ZŠ Benešova Třebíč (nastala rovnost bodů i vyrovnané skóre), tato dovednostní disciplína nedopadla pro naše barvy dobře a odsoudila nás k boji o umístění na 5. - 6. místě, kde jsme narazili opět na třebíčskou ZŠ Kapitána Jaroše. Závěr turnaje ozdobili naši hoši jednoznačnou výhrou 6:1 a umístili se na konečné páté příčce. 
Ač tomu umístění v turnaji neodpovídá, chlapci předváděli po celou dobu pěknou a bojovnou hru, nastříleli ve třech zápasech 14 gólu a byli tak pro městské školy s početnou základnou žáků - hráčů zdatnou konkurencí. Všem hráčům (Petr Bobek - kapitán, Jan Tekal - brankář, Jan Jeřábek, Radek Polák, Filip Binka, Lukáš Trojan a Petr Michálek) děkuji za jejich  herní nasazení a  bojovnost ve všech utkáních. 
Fotogalerie ZDE