Úvod > Základní škola > Aktuality > Předínská "50"

Předínská "50"

8.12.2023

Předínská „50“

Při přečtení titulku tohoto článku se snad každému vybaví nejslavnější závod v klasickém lyžování na našem území, tedy Jizerská 50 a není to náhoda, naši žáci si také vyzkoušeli atmosféru závodu v běhu na lyžích, je pravda, že na startu nebyly tisíce lyžařů, jak tomu již více než pět desítek let bývá na slavné padesátce z Jizerských hor a nebyla zde ani obrovská porce takřka padesáti kilometrů, ale i přesto si všichni startující žáci a žákyně, kterých byl celkem 25, zaslouží hluboký obdiv za odvahu, se kterou se do závodu pustili, většina z nich měla jen pramálo zkušeností s běžeckým lyžováním, ale o to více měli chuti a elánu si tuto dovednost vyzkoušet a porovnat svoje síly se ostatním spolužáky.

Počasí, které dnes připomínalo podmínky na hřebenech našich nejvyšších pohoří, mlha, mráz a především vítr, který tlačil pocitovou teplotu vzduchu dolů, hluboko pod bod mrazu, byl dalším nesmlouvavým soupeřem pro naše statečné lyžaře. Trať upravenou obcí Předín měřící zhruba jeden kilometr, která skýtala stoupání v protivětru, rovinatou pasáž a cílové klesání s větrem v zádech, museli ti nejlepší lyžnící zdolat celkem třikrát. Nejlépe se s okruhem, počasím a technikou vypořádala v kategorii dívek Viktorie Kabelková (2. místo Amálie Křivanová, 3. místo Veronika Krejčí). Z chlapců si vedl nejlépe Šimon Pospíšil, který byl v cíli první s velkým náskokem na druhého Petra Bobka a třetího Štěpána Šilhavého.

SKOL!

Fotogalerie ZDE