Úvod > Základní škola > Aktuality > Předínská laťka 2023

Předínská laťka 2023

27.4.2023

Předínská laťka

Jako každý rok proběhla na naší škole soutěž ve skoku vysokém. Zapisovače, zvedače, ozvučení a vše ostatní tradičně zařídila devátá třída. Účastnit se mohli žáci ze všech ročníků. Po názorné ukázce, jak se má a nemá laťka překonávat, mohli žáci začít. Z prvního stupně skákal snad každý, a i když někdy došlo i na pláč, mnozí z nich překonali své výkony z hodin tělocviku. S druhým stupněm sice přišel malý problém s vyššími čísly, jež jeden (ne)ochotný zvedač odmítal akceptovat a někdy dokonce laťku snižoval, se nic závažnějšího se nestalo.

Nejvíce nadšení, fandění a velmi často opakovaných slov „Pojďme ho/ji podpořit!“  vzbudilo poslední trio skokanů z osmé a deváté třídy, kteří překonávali výšky nad 150 cm. Nakonec padla i míra 161 cm, výše už se ale ani za neustálého povzbuzování a placáků rekordman nedostal.

Všichni soutěžící, diváci i pořadatelé si školní laťku myslím užili, a tak bude tradice pokračovat dál.

Výsledky zde.