Úvod > Základní škola > Aktuality > Vaření v hodině AJ

Vaření v hodině AJ

Vaření v hodině angličtiny

V pátek 9. prosince 2022 si žáci sedmého ročníku již tradičně vyzkoušeli uvařit podle receptu z učebnice angličtiny. Připravili si koláčky z bramborového těsta. Zde je návod na přípravu (anglickou verzi naleznete na stránkách školy – školní rok 2021/2022):

Suroviny:

400 – 500 g brambor, hladká nebo polohrubá mouka, máslo, sůl, olej a sýr

Postup:

Brambory oloupejte, nakrájejte na kostičky a uvařte v osolené vodě. Vodu slijte a brambory rozšťouchejte. Přidejte asi ¼ másla a přiměřeně mouky. Vypracujte hladké těsto. Vyválejte placku a vykrajujte malé koláčky (k tomu vám stačí sklenička). Koláčky smažte po obou stranách na oleji. Přendejte je na plech, posypejte strouhaným sýrem a nechte cca 2 – 5 minut v troubě, dokud se sýr nerozteče. Můžete ještě posypat kořením podle vlastní volby nebo na ně nalít kečup.

Dobrou chuť.