Vážení rodiče,

Ve dnech 21. a 22.12.2021 budou mít žáci ZŠ dva dny ředitelského volna. V přízemí školní budovy budou probíhat hlučné a prašné stavební práce /oprava odpadu/. Žáci půjdou do školy naposledy v pondělí 20.12.2021. Na tento den je pro starší děti naplánováno bruslení na zimním stadionu v Moravských Budějovicích a mladší děti budou mít třídní vánoční besídky.
Do školy se všichni vrátíme v pondělí 3.1.2022.
Přeji vám všem klidný advent a hezké vánoce.

Oznámení zde.

Kočičí sbírka

Autor: 6. ročník

Od čtvrtka 2. 12. po téměř celý prosinec do 17. 12. proběhne na naší škole kočičí sbírka. Podrobné informace najdete na letácích ve třídách. Těšíme se na vaši pomoc kočičkám! Materiál můžete nosit každý den do cvičné kuchyně od 8:50 do 9:05.

DĚKUJEME!!

Gymnastika

Autor: Mgr. Aleš Chaloupka

Na naší škole dětem každoročně nabízíme možnost všestranného sportovního vyžití.

Patří sem i kroužek gymnastiky, který navštěvují každé pondělí žáci z 1. stupně.

Hry na sněhu 2. - 4. ročník

Autor: Mgr. Aleš Chaloupka

První letošní sníh jsme využili k oblíbeným dětským hrám. Snad nám letos dlouho vydrží.

lis 30

Běžkování na školním hřišti

Běžkování na školním hřišti

Školní hřiště zapadlo sněhem a pan učitel Kovář zahájil v hodinách tělesné výchovy běžkařský výcvik.
Běžkařské vybavení, které bylo zakoupeno z finančního fondu SRPDŠ, škola žákům půjčuje.
Lyžaři by potřebovali, aby sníh co nejdéle vydržel.

lis 30

Film "V síti"

Film "V síti"

Starší žáci zhlédli v úterý 30.11. školní projekci filmu "V síti" ve verzi 12+.

Jedná se o zkrácenou verzi celovečerního dokumentárního filmu doplněnou o didaktické vstupy a on-line besedu s režisérem Vítem Klusákem. Explicitní scény filmu byly zkráceny, rastrovány nebo zcela odstraněny. Snad film přispěl k tomu, aby si žáci uvědomili nástrahy komunikace na sociálních sítích.
Projekce filmu byla uhrazena ze SRPDŠ (70,- Kč na žáka).

lis 29

Vánoční keramika

Vánoční keramika

45 žáků od druhého do osmého ročníku chodí do keramického kroužku. A protože jsme s vánoční tématikou začali včas, tak si teď žáci domů odnášejí  vánočně laděné výrobky - betlémy, svícny, anděly,...zkrátka vánoční drobnost, která potěší.

lis 18

Kniha džunglí - divadelní představení

Autor: Mgr. Bronislava Kučerová

Žáci 1. stupně shlédli divadelní představení Horáckého divadla v Jihlavě "Kniha džunglí". Příběh lidského mláděte Mauglího, kterého zachrání vlčí smečka, oslovuje už několikátou generaci dětí.

lis 18

DŮLEŽITÉ SDĚLENÍ RODIČŮM - rodičovské schůzky on-line

Z důvodu výrazného zhoršení epidemiologické situace neproběhnou rodičovské schůzky ve škole,

ale budou on-line. Rozpis bude zaslán rodičům na mail.

lis 16

Kroužek angličtiny

Autor: Mgr. Bronislava Kučerová

Kroužek angličtiny navštěvují všechny děti z 1. a 2. ročníku, což je skvělé. Good luck!