Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > 2. oddělení ŠD

2. oddělení ŠD     V průběhu února jsme se začali chystat na větší projekt - družinový totem. Domlouvali jsme se společně jak by měl ten náš vypadat. Mluvili jsme o původu totemu, k čemu slouží, kde ještě stále totemy používají a proč. Dohodli jsme se, že náš totem bude zvířecí.

      Práce byla dobrovolná, ale časem k prvním nadšencům přibývali další a další tvořílci. Kdo chtěl, sám si vybral zvíře, které chce vytvořit a jakým způsobem. Někdo se zapojil přímo kresbou, někdo lepil, vybarvoval. Někteří obalovali krabice na podklad. Největší zábava byla samotné sestavování. Společně jsme si potom vyhledali informace k jednotlivým částem totemu. V kruhu jsme mluvili o svých dobrých a špatných stránkách. Vlastnosti, které zvířata znázorňují si děti napsaly na plakát a společně s totemem zdobí chodbu u sborovny.

     V březnu jsme neopomněli MDŽ a přichystali jsme šnečky ze samotvrdnoucí hmoty a nabarvených ulit. Snad maminky výrobky potěšily.

     Velikonoce se nesly v duchu vyrábění slepiček a kohoutků z ruliček a proložek na vajíčka. Barevná peříčka se vznášela po celé třídě a když děti zjistily, že do slepičky ukrývám bonbon, bylo najednou zájemců o tvoření nepočítaně. 

     Šikovné holky si zkusily lepit květy ze skořápek pistácií. Často luštíme křížovky, hrajeme kvízy, čas od času se všichni baví hrou na obchod. Tancujeme, hrajeme si divadla, ale umíme se zabavit i v klidu u různých deskových her a stavebnic. Nyní pracujeme na  loutkách - dracích z papírových ruliček. 

     Aktuálně lisujeme květy, které budou jako součást malého dárečku pro maminky, které brzy budou mít svátek a určitě si za svou péči zaslouží poděkování.

IMG-20240418-WA0002.jpg   IMG-20240418-WA0015.jpg

Fotogalerie ZDE