Úvod > Základní škola > Aktuality > Nicholas Winton - Síla lidskosti

Nicholas Winton - Síla lidskosti

28.11.2019

Žáci 9. ročníku navštíví filmové představení "Nikolas Winton - Síla lidskosti" v Třebíči.

Český dokument režiséra Matěje Mináče pojednává o činech sira Nicholase Wintona, „britského Schindlera“, který během nacistické okupace zachránil 669 převážně židovských dětí. Dokumentárním filmem provází Joe Schlesinger, reportér kanadské stanice CBS, který je jedním ze zachráněných dětí. Příběhy vyprávěné těmito „Wintonovými dětmi“ se prolínají se vzpomínkami Nicholase Wintona a archivními dokumentárními záběry. Ke konci filmu se divák stane svědkem emocionální scény setkání hlavního protagonisty se „svými dětmi“ po dlouhých letech. Dokument vyhrál cenu International Emmy Award 2002 za nejlepší dokumentární film.