Úvod > Základní škola > Aktuality > Rekonstrukce počítačové učebny

Rekonstrukce počítačové učebny

23.5.2022

Rekonstrukce počítačové učebny

V loňském roce jsme kompletně zrekonstruovali učebnu přírodních věd a letos přišla na řadu počítačová učebna. Stávající vybavení nesplňovalo stále se zvyšující nároky na výuku počítačové gramotnosti žáků. Během měsíce května tedy proběhla akce "kulový blesk". To znamená vyklizení třídy, demontáž všech starých instalací, nová podlaha, výmalba, montáž všech nových rozvodů, nový nábytek a připojení všech PC zařízení k síti. Vše proběhlo za běžného provozu školy. Kabeláž a nábytek zajistila firma KHX učebny z Hradce Králové, podlahu položila firma Škarka ze Stropešína, stěny vybílil pan školník a finální instalační práce provedla firma Datas Třebíč. Datas se nám bude i nadále starat o správu školní sítě. Velkou zásluhu na celé akci mají i žáci 8. a 9. třídy, kteří ochotně a vydatně pomáhali se stěhováním.
Vše bylo velmi finančně náročné, ale stálo to za to.