Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality

Aktuality


Štítky:
Novější 1 3 5 8 12
pro 06

Předvánoční koncert

Autor: Mgr. Pavla Vídenská

408276202_122142175436031227_6763220697425719667_n.jpg


pro 06

Mikulášská nadílka v KD Předín

Autor: Mgr. Pavla Vídenská

Ve středu 6.12. 2023 se v KD Předín konala Mikulášská nadílka s peklem, kde na samém začátku vystoupili Pavoučci a děti 2. ročníku s krátkým programem. Zpívání, čertovská básnička i závěrečný čertovský tanec se dětem povedly a všechny vystupující děti si vysloužily sladkou odměnu. Děkujeme. Poté už je čekala cesta do pekla, z kterého se naštěstí všichni úspěšně vrátili.

Fotogalerie ZDE


pro 05

Mikulášská nadílka 2023

Autor: Mgr. Josef Herbrych
I v naší škole se dnes objevili čerti. Podařilo se jim uvěznit Mikuláše a děti měly za úkol ho vysvobodit. Žáci řešili zapeklité hlavolamy, luštili tajenky, skládali výsledné kódy, až nakonec našli klíč, kterým Mikuláše mohli zachránit. Odměna byla sladká.
Více fotek naleznete ZDE.
 

lis 27

Prohlášení ke stávce

Autor: Mgr. Josef Herbrych

ZŠ a MŠ Předín se připojuje ke stávce škol 27. listopadu 2023

 

Vážení rodiče,

základní škola, mateřská škola, školní družina i školní jídelna budou dne 27. 11. 2023 uzavřeny z důvodu stávky všech zaměstnanců školy, tj. pedagogických i nepedagogických pracovníků.

Důvody, které nás vedly ke stávce, jsou následující:

Nejprve bychom rádi zdůraznili, že zde nejde o požadavky na vyšší mzdy pro učitele, jak je často mylně interpretováno. Jde nám o to, aby byl zachován stávající standard ve vzdělávání Vašich dětí.

Nesouhlasíme, aby se snižovaly již tak nízké finanční prostředky na profese nepedagogických pracovníků. Lidí, kteří jsou pro chod školy naprosto nezbytní – ekonomové, kuchařky, uklízečky, školníci. Průměrný plat nepedagogického pracovníka na základní škole činí v hrubém 20 tisíc korun, v mnohých případech je tato mzda jen lehce nad hranicí minimální mzdy.

Naší školy se dále velmi dotýká plánované snížení tzv. PHmax, čili týdenního počtu státem placených hodin přímé výuky. Ke snížení hodin má dojít plošně, bez ohledu na potřeby konkrétních škol. Současný PHmax využíváme na maximum, díky tomu si můžeme dovolit mít na prvním stupni jen minimum spojených hodin, můžeme učit některé hodiny tandemově, umožňuje nám to rozdělit třídy s větším počtem žáků, např. na informatiku, pracovní činnosti či tělocvik na menší skupiny. Pokud projde aktuální vládní návrh, od nového školního roku přijdeme týdně o 18 hodin financovaných ze státního rozpočtu. Jaké by byly dopady? V našem případě již nebudeme moci dělit některé vyučovací hodiny a učit tak efektivněji, pravděpodobně budeme muset od nového školního roku spojit opět některé třídy na prvním stupni.

Jsme přesvědčeni, že změny, které ministerstvo plánuje, vrací školství zase o velký kus zpět. Naprosto chápeme, že situace je složitá a je nutné zastavit zadlužování naší země, ale myslíme si, že šetřit na vzdělávání dětí je krátkozraké a špatné rozhodnutí.

Prosíme o pochopení a Vaši podporu v úsilí za udržení kvality vzdělávání pro Vaše děti.

 

Děkujeme.

 

Zaměstnanci ZŠ a MŠ Předín

 


lis 24

Vaření v hodině angličtiny

Autor: Mgr. Martina Chaloupková

Jedním z témat probíraných v sedmém ročníku v hodinách angličtiny je jídlo a vaření, kdy se žáci také seznamují s různými jednoduchými recepty a většinou jeden z nich pak společně vyzkoušíme. Letos měli příležitost vybrat si ze dvou receptů; mohli upéct sladký Apple Crumble nebo připravit již osvědčené Potato Cakes. V úterý 21. listopadu všichni začali loupat brambory, bylo tedy jasné, že budeme smažit bramborové koláčky. Opět se všem dařilo a koláčky chutnaly výborně. Někteří prý doma museli nachystat i večeři. :-) 

Fotogalerie ZDE


lis 24

Sedmikvítek 2023

Autor: Mgr. Martina Chaloupková

Pionýrská skupina Kamarádi cest Okříšky každoročně pořádá soutěž dětských talentů v oblasti zpěvu, tance, fotografické a výtvarně-rukodělné činnosti. Letošní akce proběhla o víkendu 17. – 19. listopadu. Tentokrát jsme do soutěže poslali přibližně 80 výtvarných děl žáků různých věkových kategorií i různých výtvarných oblastí. Rok 2023 byl úspěšný. Naši žáci se umístili na dvou třetích místech, čtyřech druhých místech a pěti prvních místech. Všem gratulujeme!

Fotogalerie ZDE


lis 24

Keramický kroužek

Autor: Mgr. Libuše Vyhnálková, Mgr. Dagmar Suchá

Od října panuje ve školní keramické dílně čilý ruch. Ti nejmladší umělci, žáci druhého a třetího ročníku, si podzimní tvoření opravdu užili. Vyrobili vázičky se suchou vazbou, ježky a šneky. Moc se jim to povedlo a už se těší na vánoční a zimní vyrábění.

Ti starší -  vyráběli lucerny - dýně či podzimní misky a někteří se s odvahou pouští do výroby misek na keramickém kruhu.  A protože nám Vánoce klepou již na dveře, tak již vyrábějí adventní svícny, anděly,....

Fotogalerie ZDE


lis 24

Modelářský kroužek

Autor: Bc. Pavel Vyhnálek

Již druhým rokem funguje na naší škole modelářský kroužek. Při výrobě papírových modelů kluci pilně stříhají, retušují, rýhují, vyřezávají a lepí. Tento koníček nepatří zrovna mezi ty adrenalinové, je k němu totiž potřeba pořádná dávka trpělivosti, šikovnosti, pečlivosti a soustředění. To všechno naši modeláři samozřejmě mají, tak ať se jim dílo daří.

Fotogalerie ZDE


lis 22

Okrskové kolo ve florbalu

Autor: Mgr. Michal Kovář
Florbal je velmi populární a dynamická kolektivní hra se stále se rozvíjející hráčskou základnou, velký zájem o tuto halovou sportovní hru je i na naší škole, kde již šestým rokem žáci navštěvují kroužek sportovních her, kde se věnujeme zejména této hře. 
Žáci navštěvující tento kroužek doplnění o některé další chlapce dnes zápolili na horké třebíčské půdě o postup do okresního finále. Konkurence byla velmi početná a postupový klíč velmi složitý, šest družstev rozdělených do dvou skupin bojovalo o jediné postupové místo, které zaručovalo postup do okresního kola. Los k našim hochům nebyl milostivý a ve skupinové fázi změřili svoje síly nejprve se ZŠ Benešova Třebíč, kde v srdnatém výkonu vybojovali remízu 5:5 a následně naši borci vyzvali na souboj domácí hráče ze ZŠ Bartuškova Třebíč, kterým podlehli 3:5. Základní skupina byla bodově vyrovnaná a rozuzlení přinesly až samostatné nájezdy mezi naším celkem a ZŠ Benešova Třebíč (nastala rovnost bodů i vyrovnané skóre), tato dovednostní disciplína nedopadla pro naše barvy dobře a odsoudila nás k boji o umístění na 5. - 6. místě, kde jsme narazili opět na třebíčskou ZŠ Kapitána Jaroše. Závěr turnaje ozdobili naši hoši jednoznačnou výhrou 6:1 a umístili se na konečné páté příčce. 
Ač tomu umístění v turnaji neodpovídá, chlapci předváděli po celou dobu pěknou a bojovnou hru, nastříleli ve třech zápasech 14 gólu a byli tak pro městské školy s početnou základnou žáků - hráčů zdatnou konkurencí. Všem hráčům (Petr Bobek - kapitán, Jan Tekal - brankář, Jan Jeřábek, Radek Polák, Filip Binka, Lukáš Trojan a Petr Michálek) děkuji za jejich  herní nasazení a  bojovnost ve všech utkáních. 
Fotogalerie ZDE
 

lis 21

Tonda Obal na cestách

Autor: Mgr. Dagmar Suchá

Tonda Obal na cestách je informační kampaň společnosti EKO-KOM o třídění odpadů. Všichni žáci si tak zvýšili své povědomí o správném třídění a recyklaci odpadů.
Více na: https://www.tonda-obal.cz/
Fotogalerie ZDE


Novější 1 3 5 8 12