Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality

Aktuality


Štítky:
čen 04

Sběr starého papíru

Autor: Mgr. Dagmar Suchá

 

Sběr starého papíru

V tomto školním roce bylo celkem nasbíráno 5.06 tun starého papiru, za což jsme od firmy Esko-T do fondu SRPDŠ utržili 7.590,- Kč.  Celá částka je určena na odměny pro žáky nejen za účast na sběru, ale i za různé další aktivity - např. za reprezentaci školy, péči o školní zviřátka, za výkony na školních sportovních soutěžích, atd. 
Děkujeme tak všem, kdo se na sběru papíru podílel. 

čen 04

Matematika 6. ročník - krychle, kvádr

Autor: Mgr. Dagmar Suchá

 

Krychle, kvádr

Činnostní učení v 6.ročníku na téma krychle a kvádr Žáci si nejprve poskládali sítě těles, společně jsme pak vyvodili vzorce pro výpočet objemu a povrchu. Následovaly různé stavby z krychlí, u kterých žáci počítali jejich povrchy a objemy. Další aktivitou byl projekt: Rekonstrukce třídy- kolik bude stát nová výmalba, nová podlaha,.. ? Při učení žáci  pracovali samostatně, ale i ve skupinách. 

Fotogalerie zde.


čen 02

Botanika v 7. třídě

Autor: Mgr. Pavlína Adámková

 

Botanika v 7. třídě

Žáci 7. třídy si během hodin přírodopisu vyzkoušeli klíčivost a růst některých druhů rostlin. Někteří byli velmi úspěšní ... Jiní alespoň pochopili, že i o rostliny je nutné se starat.

Fotogalerie zde.


čen 02

Kroužek vaření

Autor: Mgr. Pavlína Adámková

 

Kroužek vaření

Malí kuchtíci opět provoněli celou školu až se sliny sbíhaly. 


čen 02

Den dětí u prvňáků

Autor: Mgr. Pavla Vídenská

 

Den dětí u prvňáků

Asi v žádné třídě se nezapomnělo na to, že 1.6. je den dětí. Každý si ho užil po svém. Prvňáčci to dnes s učením moc nepřeháněli. Všechny prověrky a úkoly byly odpuštěny, děti dostaly něco malého na zub a nakonec jsme vyrazili do lesa stavět domečky skřítkům, broučkům a jiným zvířátkům. Počasí bylo nádherné, krásně jsme se užili a bylo to bezva.


čen 02

Vítání občánků

Autor: Mgr. Pavla Vídenská

 

Vítání občánků v Předíně

V sobotu 27.5.2023 se děti z kroužku zpívání pro radost podílely na vítání občánků v Předíně. Vše proběhlo v obřadní místnosti KD Předín. Děti novým občánkům zazpívaly, zarecitovaly básničky pro miminka, Čapí písničku doprovodily jednoduchými rytmickými nástroji a při zpívání Uspávanky se malá zpěvačka Viktorka s pomocí všech ostatních dětí pokusila uspat v náručí svého brášku. Dětí bylo jako smetí a my věříme, že se naše vystoupení líbilo . Přejeme, ať je jim na tom našem světě hezky. Zpěváčci byli poté za svůj výkon odměněni sladkým balíčkem, za který děkujeme.


čen 02

Pavoučci se loučí

Autor: Mgr. Pavla Vídenská

 

Pavoučci se loučí

Školní rok se pomalu chýlí ke konci a to znamená, že dobíhají všechny kroužky. V pátek 26.5. 2023 se tedy Pavoučci v tomto školním roce sešli naposledy. Toto poslední setkání mělo své kouzlo. Zazpívali jsme si na schodech, akustika byla krásná a při pátečním odpoledni už byla škola opravdu tichá. Nezbývá tedy, než mít radost z toho, že děti rády zpívají a poděkovat těm, kteří byli pro Pavoučky velkou oporou, a toto loučení je pro ně definitivní. O koho jde? Dio, Petro i Bety, děkujeme, bylo nám potěšením a přejeme, ať je vám stále do zpěvu.


kvě 30

Obrázky z přírodnin

Autor: Mgr. Dagmar Suchá

 

Obrázky z přírodnin
Příroda je nevysychajicí studna inspirace i pro žáky 4. a 5. ročníku. Stačil nám pouze karton, izolepa a to, co jsme našli na školní zahradě. Originální obrazy tak spatřily světlo světa.
 
Fotogalerie zde.

kvě 22

Setkání se spisovatelem Benešem

Autor: Mgr. Pavla Vídenská

 

Setkání se spisovatelem Benešem

V pátek 19. 5. 2023 do naší školy zavítal spisovatel Josef Beneš. Jeho knihy jsou určeny spíše pro mladší žáky. Setkal se tedy s dětmi 1.stupně. Pomocí fotografií a videí nám ukázal, jak kniha vzniká a kdo se na jejím vzniku kromě spisovatele podílí. Také jsme se dozvěděli, že spisovatelem může být kdokoli z nás. Stačí mít bohatou fantazii a dokázat poutavě formulovat zajímavý příběh. V závěru nám p. Beneš zodpověděl mnoho dotazů a přečetl úryvek ze své knihy. Setkání s opravdovým spisovatelem bylo zajímavé.


kvě 22

Sběr papíru

Autor: Mgr. Dagmar Suchá

 

sběr2023.jpg