zář 23

Dopis od paní Jany Vedralové

Autor: Jana Vedralová

V pololetí minulého školního roku odešly z naší školy dvě žákyně ze 3. a 4. ročníku. Nedávno dostal jejich bývalý učitel od jejich maminky odpověď na otázku, jak se holkám daří a zda se jim na nové škole líbí. S jejím svolením si dovolíme tento dopis publikovat.

"Dobrý den, děti si v nové škole zvykají, ale samozřejmě to není jako v Předíně. Hodně vzpomínáme nejen na Vás a Váš super přístup, ale i na třídu a kolektiv, kde děti byly kamarádi bez předsudků a lsti.

To tady v nové škole není, chybí tu důraz na kolektiv jako takový a udržování kamarádství. Přístup k rodičům, zadávání učiva a úkolů dětem mi přijde příliš neosobní a chladný.  S láskou na celou školu a na Vás vzpomínáme. Musíme Vám říct, že Vy i celá škola vedete děti tím správným směrem, jako snad jediní. Jsme vděční, že jsme měli tu čest Vás poznat a za vše děkujeme. Má slova dokazuje i fakt, že jsem k Vám vozila děti poslední rok ze vzdálenosti 30 km, neb si myslím, že ta dálka za kvalitu a spokojenost dětí stála. Zdravím celý učitelský sbor a věřím, že si i nadále povedete tak skvěle, jak doteď. Mrzí nás, že jsme museli Vaši školu opustit, ale nebylo jiné cesty. Doufáme, že najdeme den, kdy se za Vámi přijdeme podívat osobně.

S pozdravem Jana Vedralová."

zář 16

Den pro školu s Davidem Pikem

Den pro školu s Davidem Pikem

David Pik je regionální reportér TV Nova a jako dobrovolník z programu Den pro školu přijel za žáky 6.-9. ročníku, aby jim povyprávěl o své práci. Pod jeho taktovkou si žáci  vyzkoušeli např. i živý vstup do zpravodajství.

zář 13

VZPoura úrazům

VZPoura úrazům
Ambasadoři VZPoury úrazům  - Jarmila a Zbyněk - zavítali do naší školy, aby svým vlastním příběhem informovali žáky o tom, jak úrazům předcházet, varovali je před nebezpečím vážných úrazů a přiblížili jim  i život člověka s hendikepem.

Foto zde.

zář 07

Pernštejni

Pernštejni

Díky Agentuře Pernštejni jsme zažili výlet do historie - tentokrát do doby 15.  a 16. století - doby  Leonarda da Vinciho.

V krátkém představení se žáci seznámili s jeho životem, poznali jeho nejznámější výtvarná díla a v  interaktivní výstavě si vyzkoušeli jeho vynálezy.

zář 03

Školní zpráva o výsledcích jednotných přijímacích zkoušek na SŠ 2022

Školní zpráva o výsledcích jednotných přijímacích zkoušek na SŠ 2022

Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání zveřejnilo výsledky jednotných přijímacích zkoušek na SŠ 2022.
Čtyřleté studijní obory:
- celostátní průměr v českém jazyce 55,7%, průměr naší školy 64%.
- celostátní průměr v matematice 45,4%, průměr naší školy je 56,3%.
Osmiletá gymnázia:
- celostátní průměr v českém jazyce 54,6%, průměr naší školy 80%.
- celostátní průměr v matematice 44,8%, průměr naší školy 70%.
Výsledky naší školy ve srovnání s celostátním průměrem naleznete v přiložených dokumentech.
Výsledková sestava ZDE
Komentář k výsledkové sestavě ZDE

zář 02

Rozcestník

Se začátkem školního roku byl úspěšně dokončen projekt Adama Bobka - rozcestník, který "zdobí" školní zahradu.

zář 01

Slavnostní přivítání prvňáčků ve škole

Jako každý rok, tak i letos jsme 1. září přivítali ve škole po prázdninách všechny děti. Největší svátek to byl opět pro děti prvního ročníku. V letošním roce je jich třináct a my jim přejeme hodně radosti z nového poznání a ať se jim ve škole líbí.

zář 01

Změna ve vedení školy

Změna ve vedení školy

K 31.8.2022 ukončila svou činnost ve funkci ředitelky ZŠ a MŠ Předín Libuše Vyhnálková.
Od 1.9.2022 do 31.10.2022 byla jmenována statutární zástupkyní ředitelky školy Dagmar Suchá.

srp 29

Informativní schůzka pro rodiče žáků 6. ročníku

Informativní schůzka pro rodiče žáků 6. ročníku proběhne 31.8. v 16 h .

srp 25

Český rozhlas Vysočina - "Kantoři se vrací do škol - ZŠ Předín"

Českého rozhlas Vysočina - Kantoři se vrací do škol. Připravují třídy pro své žáky, jako třeba v Předíně na Třebíčsku.

Reportáž zde.