Gymnastika

Autor: Mgr. Aleš Chaloupka

Na naší škole dětem každoročně nabízíme možnost všestranného sportovního vyžití.

Patří sem i kroužek gymnastiky, který navštěvují každé pondělí žáci z 1. stupně.

Hry na sněhu 2. - 4. ročník

Autor: Mgr. Aleš Chaloupka

První letošní sníh jsme využili k oblíbeným dětským hrám. Snad nám letos dlouho vydrží.

lis 30

Běžkování na školním hřišti

Běžkování na školním hřišti

Školní hřiště zapadlo sněhem a pan učitel Kovář zahájil v hodinách tělesné výchovy běžkařský výcvik.
Běžkařské vybavení, které bylo zakoupeno z finančního fondu SRPDŠ, škola žákům půjčuje.
Lyžaři by potřebovali, aby sníh co nejdéle vydržel.

lis 30

Film "V síti"

Film "V síti"

Starší žáci zhlédli v úterý 30.11. školní projekci filmu "V síti" ve verzi 12+.

Jedná se o zkrácenou verzi celovečerního dokumentárního filmu doplněnou o didaktické vstupy a on-line besedu s režisérem Vítem Klusákem. Explicitní scény filmu byly zkráceny, rastrovány nebo zcela odstraněny. Snad film přispěl k tomu, aby si žáci uvědomili nástrahy komunikace na sociálních sítích.
Projekce filmu byla uhrazena ze SRPDŠ (70,- Kč na žáka).

lis 29

Vánoční keramika

Vánoční keramika

45 žáků od druhého do osmého ročníku chodí do keramického kroužku. A protože jsme s vánoční tématikou začali včas, tak si teď žáci domů odnášejí  vánočně laděné výrobky - betlémy, svícny, anděly,...zkrátka vánoční drobnost, která potěší.

lis 18

Kniha džunglí - divadelní představení

Autor: Mgr. Bronislava Kučerová

Žáci 1. stupně shlédli divadelní představení Horáckého divadla v Jihlavě "Kniha džunglí". Příběh lidského mláděte Mauglího, kterého zachrání vlčí smečka, oslovuje už několikátou generaci dětí.

lis 18

DŮLEŽITÉ SDĚLENÍ RODIČŮM - rodičovské schůzky on-line

Z důvodu výrazného zhoršení epidemiologické situace neproběhnou rodičovské schůzky ve škole,

ale budou on-line. Rozpis bude zaslán rodičům na mail.

lis 16

Kroužek angličtiny

Autor: Mgr. Bronislava Kučerová

Kroužek angličtiny navštěvují všechny děti z 1. a 2. ročníku, což je skvělé. Good luck!

lis 15

Laboratorní práce z chemie

Autor: Mgr. Pavlína Adámková

Laboratorní práce z chemie

V pátek 12. 11. 2021 osmá třída procvičovala v hodině chemie vlastnosti látek. Práci v nové učebně si žáci moc pochvalovali.

lis 15

Exkurze ESKO-T

Autor: Mgr. Pavlína Adámková

Exkurze ESKO-T

Ve čtvrtek 11. 11. 2021 navštívili žáci II. stupně firmu ESKO-T v Třebíči. Prohlédli si novou třídící linku a připomněli si, jak se co třídí. Bohužel nám nepřálo počasí, a tak jsme skládku komunálního odpadu v Petrůvkách viděli v mlžném oparu.