zář 27

Projektový den v 1. a 2. třídě

Projektový den v 1. a 2. třídě

V pondělí 27. 9. 2021 se v naší škole konal projektový den. Děti z 1.a 2. třídy začaly programem o včelách. Pod vedením paní Pavly Křivanové jsme si vyslechli krásné povídání o životě včel, proletěli se a ochutnali výborný med. Na závěr dostal každý z dětí do sáčku semínka pohanky, kterými mohou včelkám po zasetí na zahrádce přilepšit. Po programu o včelkách jsme vyrazili ven. Prvňáčci v lese postavili domeček pro skřítky a druháci pouštěli draky.

zář 27

Projektové pondělí s Křivanovými

Projektové pondělí s Křivanovými

Na I. stupni projektový den proběhl pod taktovkou odbornice na včelařství -  paní  Pavlínou Křivanovou. Dětem ukázala a vysvětlila hierarchii včelího společenstva, proč je pro přírodu včela tak důležitá a jaké produkty nám včely " dávají ". Samozřejmostí byla ochutnávka medu.

Na II. stupni projektový den režíroval pan Václav Křivan, který žáky obeznámil s entomologií.

Cílem projektového dne bylo motivovat žáky k získání kladného vztahu ke včelám a včelaření a uvědomění si důležitosti hmyzu pro naši přírodu.

zář 25

Přijela pouť

Žáci 1. - 6. ročníku si 23.9. odnesli zážitky ze všech zábavných atrakcí, které přijely do Předína na svatováclavskou pouť.

zář 24

Jak se mají prvňáčci?

Jak se mají prvňáčci?

Ani nám to nepřijde, ale do školy chodíme téměř měsíc. Oproti školce trávíme více času v lavicích, ale všichni víme, že pokud se chceme na práci hezky soustředit a psát, co nejkrásněji, jinak to nejde. Ve třídě je nás neobvykle málo. Na všem se hezky domluvíme a kromě práce v lavicích pracujeme i na koberci, počítáme na průlezkách, plníme úkoly ve třídě i na chodbě, dokonce jsme stihli navštívit i naši školku, na kterou všichni rádi vzpomínáme. Užili jsme si výlet k lesu nebo kolotoče. Už umíme spoustu nových věcí, počítáme jako draci a ve škole, světe, div se, je to prima.

zář 24

Spolupráce se Střední školou stavební Třebíč

Spolupráce se Střední školou stavební Třebíč

Již několik let spolupracuje naše škola se Střední školou stavební Třebíč. Spolupráce spočívá v tom, že učni nám v rámci svého praktického výcviku pomáhají s nejrůznějšími opravami a údržbou školy. Už jsme měli v předínské škole zedníky, malíře, truhláře, instalatéry i elektrikáře. Všichni začínající řemeslníci u nás pod vedením svých mistrů odvedou vždy vynikající práci, např. opravy omítek, výmalba tříd, nátěry futer a dveří, rekonstrukce sociálního zařízení u TV, oprava kamenného tarasu, dřevěný altán na školní zahradě, ......

Teď právě učni - malíři natírají plot na školním hřišti.

zář 23

Projektový den ve škole

Projektový den ve škole

V pondělí 27.9. proběhne ve škole projektový den.
  • třídnické hodiny
  • program s ekologickou tématikou
  • vycházky do okolí
Podrobné informace dostanou žáci od svých třídních učitelů.
V úterý 28.9. je státní svátek.

zář 14

Laboratorní práce z chemie v nové učebně

Autor: Mgr. Pavlína Adámková

Naši deváťáci poprvé vyzkoušeli novou učebnu chemie. Při laboratorní práci určovali kyselost a zásaditost různých látek pomocí indikátorů.

zář 08
srp 23

Schůzka pro rodiče žáků 6. ročníku

Schůzka pro rodiče žáků 6. třídy

Informační schůzka pro rodiče šesťáků se koná v pondělí 30.8.2021 v 15.30 hod. v budově školy v učebně CH-PŘ v přízemí.

srp 21

Oznámení o zahájení školního roku 2021/2022

Oznámení o zahájení školního roku 2021/2022

Ředitelství ZŠ a MŠ Předín oznamuje, že školní rok 2021/2022 bude zahájen ve středu 1.9.2021.

Základní škola:

Školní rok 2021/2022 bude slavnostně zahájen ve středu 1.9.2021 v 8.00 hodin v budově základní školy. Žáci si s sebou v tento den vezmou pouze přezůvky, psací potřeby a roušku, prvňáčci i aktovku. Po slavnostním zahájení a organizačních záležitostech odejdou žáci v 9.00 hodin domů. Vyučování podle rozvrhu začne až ve čtvrtek 2.9.2021.

Mateřská škola:

Od pondělí 23.8.2021 je provoz MŠ omezen do jedné třídy, a to pouze pro přihlášené děti.

Plný provoz mateřské školy bude zahájen ve středu 1.9.2021.

Provozní doba MŠ je od 6.30 do 15.30 hod.

Školní družina:

Provoz školní družiny bude zahájen až ve čtvrtek  2.9.2021, ve středu 1.9.2021 školní družina v provozu nebude.

Provozní doba ŠD od 2.9.2021 bude od 6.30 do 15.30 hod.

Školní jídelna:

Provoz bude zahájen v pondělí 23.8.2021, ale pouze pro děti z MŠ, zaměstnance a cizí strávníky.

Taktéž ve středu 1.9.2021 vaří školní jídelna obědy pouze pro MŠ, zaměstnance a cizí strávníky.

Žáci základní školy budou mít oběd až ve čtvrtek  2.9.2021.

Provoz ZŠ, MŠ, ŠD i ŠJ bude podmíněn dodržováním zvýšených hygienických požadavků

a bude závislý na aktuální epidemiologické situaci.

Mgr. Libuše Vyhnálková

ředitelka ZŠ a MŠ Předín