Úvod > Mateřská škola > Aktuality a akce > Dodržování hygienických opatření v MŠ

Dodržování hygienických opatření v MŠ

2.12.2021

Vážení rodiče,

jsem opravdu velmi ráda, že i v současné nepříznivé epidemiologické situaci probíhá provoz naší mateřské školky bez přerušení a bez karantén. Není to samozřejmost, je to nepochybně zásluha personálu školky, který důsledně dbá na dodržování všech hygienických opatření, a také zásluha vás všech, kteří ta opatření dodržujete. Jelikož se děti ve školce netestují a nenosí roušky, je pro plynulý provoz nezbytné:

1/ Neposílejte do školky děti s příznaky respiračního onemocnění! Pro pracující rodiče je to velká komplikace, ale je to opravdu nutné.
2/ Po dobu vaší přítomnosti v budově MŠ mějte nasazený respirátor, šátek určitě nestačí!
3/ Po vstupu do MŠ si u vchodu vydezinfikujte ruce!
4/ V budově MŠ se zdržujte jen po nezbytně nutnou dobu!

Rodič bez respirátoru nebo dítě s "obyčejnou" rýmou a kašlem mohou zapříčinit uzavření celé školky na 14 dnů.
To si samozřejmě nikdo z nás nepřeje a to, zda a jak bude školka nadále fungovat, závisí momentálně na vstřícnosti, ohleduplnosti a osobní zodpovědnosti každého z vás.
Ještě jednou děkuji všem rodičům, kteří nastavená pravidla dodržují.
Přeji vám i vašim dětem pevné zdraví a klidné předvánoční dny.