Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality

Aktuality


Štítky:říj 05

Okresní kolo v přespolním běhu

Autor: Mgr. Michal Kovář

 

Okresní kolo v přespolním běhu

Zámecký park v Budišově tvořil kulisu okresního kola v přespolním běhu v kategorii žáků II. stupně. Žáci a žákyně naší školy se ve středu 5. října 2022 zúčastnili zmíněného sportovního klání a někteří dokonce usilovali o příčky na stupních vítězů. Ve čtyřech kategoriích se na trať dlouhou 1,5 km pro dívky a 2 respektive 3 km pro chlapce vydalo více než 200 běžců a běžkyň z 15 škol z celého okresu Třebíč.

Stupně vítězů nám letos unikly jen o malý kousek, když v kategorii starších žáků doběhl na skvělém   5. místě (z více než 70 atletů)  žák osmého ročníku Šimon Pospíšil a potvrdil svoji pověst výborného vytrvalce.

Všem ostatním sportovcům děkuji za odvahu pustit do boje s větší porcí kilometrů v náročném přírodním terénu.

Fotogalerie zde.


zář 29

Vídeň

Autor: Mgr. Josef Herbrych

 

Vídeň

V úterý 20. 9. 2022 jel druhý stupeň naší školy autobusem do Vídně. Po úspěšném nástupu jsme vytáhli sluchátka, jídlo, mobily nebo třeba knížku a jelo se. Cestou se nic moc nestalo, akorát přistoupil průvodce, který dostal přezdívku Vševěd. Cestou nám něco vykládal o Vídni a cestě kolem. Pak jsme vystoupili a vypravili se do Schönbrunnu, kde to bylo pěkné, ale totálně přeplněné lidmi. Po utlačené prohlídce někteří z nás nakoupili v zámeckém obchůdku a pokračovalo se do ZOO, kam se všichni nejvíce těšili. Ta byla útulná a rovinatá se zajímavými zvířaty. I když sem tam sprchlo, byla tam zábava a ZOO jsme si stihli celou projít. Nakonec se nasedlo opět do autobusu a přes Freeport Hatě se jelo zpět do Předína. Výlet byl super a doufáme, že pojedeme ještě někdy na podobný.

Fotogalerie zde.

 


zář 28

Chaloupky 2022

Autor: Jakub Jeřábek, 9. ročník

 

Chaloupky

V pondělí 26. 9. 2022 se druhý stupeň vypravil na dvoudenní výlet. Vůbec poprvé jela tato část školy místo stupně prvního. Po příjezdu a asi půlhodinovém vybalování byl nástup na první hru, která nesla název „Barevná strategie“. Ta se hrála dohromady hodinu a půl. Následně se procvičovaly dovednosti jako lukostřelba, křesání ohně, orientace v krajině a taky jsme hledali „důkazy“ o pobytu zvířat v okolí. Večer u táboráku se hrála zábavná pantomima. Obdivuji výkon učitelů a učitelek u obtížných témat na předvádění. Pak u nás na pokoji byla diskotéka, kterou ovšem přesně v deset hodin ukončil pan učitel. Ráno se po snídani hrála hra „Tajemná truhla“ a poté se už odjíždělo směr Předín na kuřecí řízek k obědu.

 


Po víkendu čekání
bylo v osm setkání.
Autobusem jsme dojeli,
o místa se poprali,
pak písničky zpívali (někteří)
Zrovna když se žáci sází, 
učitel už kvapem vchází (do dveří).
Nastává rozřazení do týmů, pár pravidel tu je, 
poté je nástup na první hru jménem barevná strategie.
První hrací hodinka, úkoly se plní,
děláme to pro víčka, na plánu místo není.
Po obědě s bulgurem, 
křesali jsme křesadlem
nebo šípy stříleli,
skončily však v jeteli.
Azimutu hledání 
někteří nedávají,
pak po bobcích pátrají, 
u toho se zasmějí.
No a co schovává tajemná truhlice?
Snad najdeme v ní tisíce.
 
Fotogalerie zde.

zář 23

Dopis od paní Jany Vedralové

Autor: Jana Vedralová

 

V pololetí minulého školního roku odešly z naší školy dvě žákyně ze 3. a 4. ročníku. Nedávno dostal jejich bývalý učitel od jejich maminky odpověď na otázku, jak se holkám daří a zda se jim na nové škole líbí. S jejím svolením si dovolíme tento dopis publikovat.

"Dobrý den, děti si v nové škole zvykají, ale samozřejmě to není jako v Předíně. Hodně vzpomínáme nejen na Vás a Váš super přístup, ale i na třídu a kolektiv, kde děti byly kamarádi bez předsudků a lsti.

To tady v nové škole není, chybí tu důraz na kolektiv jako takový a udržování kamarádství. Přístup k rodičům, zadávání učiva a úkolů dětem mi přijde příliš neosobní a chladný.  S láskou na celou školu a na Vás vzpomínáme. Musíme Vám říct, že Vy i celá škola vedete děti tím správným směrem, jako snad jediní. Jsme vděční, že jsme měli tu čest Vás poznat a za vše děkujeme. Má slova dokazuje i fakt, že jsem k Vám vozila děti poslední rok ze vzdálenosti 30 km, neb si myslím, že ta dálka za kvalitu a spokojenost dětí stála. Zdravím celý učitelský sbor a věřím, že si i nadále povedete tak skvěle, jak doteď. Mrzí nás, že jsme museli Vaši školu opustit, ale nebylo jiné cesty. Doufáme, že najdeme den, kdy se za Vámi přijdeme podívat osobně. 

S pozdravem Jana Vedralová."


zář 16

Den pro školu s Davidem Pikem

Autor: Mgr. Dagmar Suchá

 

Den pro školu s Davidem Pikem

David Pik je regionální reportér TV Nova a jako dobrovolník z programu Den pro školu přijel za žáky 6.-9. ročníku, aby jim povyprávěl o své práci. Pod jeho taktovkou si žáci  vyzkoušeli např. i živý vstup do zpravodajství.
 
Fotogalerie zde.

zář 13

VZPoura úrazům

Autor: Mgr. Dagmar Suchá

 

VZPoura úrazům
Ambasadoři VZPoury úrazům  - Jarmila a Zbyněk - zavítali do naší školy, aby svým vlastním příběhem informovali žáky o tom, jak úrazům předcházet, varovali je před nebezpečím vážných úrazů a přiblížili jim  i život člověka s hendikepem.

Foto zde.


zář 07

Pernštejni

Autor: Mgr. Dagmar Suchá

 

Pernštejni


Díky Agentuře Pernštejni jsme zažili výlet do historie - tentokrát do doby 15.  a 16. století - doby  Leonarda da Vinciho. 
 
V krátkém představení se žáci seznámili s jeho životem, poznali jeho nejznámější výtvarná díla a v  interaktivní výstavě si vyzkoušeli jeho vynálezy.
 
Fotogalerie zde.
 

zář 03

Školní zpráva o výsledcích jednotných přijímacích zkoušek na SŠ 2022

Autor: Mgr. Libuše Vyhnálková

 

Školní zpráva o výsledcích jednotných přijímacích zkoušek na SŠ 2022

Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání zveřejnilo výsledky jednotných přijímacích zkoušek na SŠ 2022.
Čtyřleté studijní obory: 
- celostátní průměr v českém jazyce 55,7%, průměr naší školy 64%. 
- celostátní průměr v matematice 45,4%, průměr naší školy je 56,3%.
Osmiletá gymnázia:
- celostátní průměr v českém jazyce 54,6%, průměr naší školy 80%.
- celostátní průměr v matematice 44,8%, průměr naší školy 70%.
Výsledky naší školy ve srovnání s celostátním průměrem naleznete v přiložených dokumentech.
Výsledková sestava ZDE
Komentář k výsledkové sestavě ZDE
 

zář 02

Rozcestník

Autor: Mgr. Dagmar Suchá

 

Se začátkem školního roku byl úspěšně dokončen projekt Adama Bobka - rozcestník, který "zdobí" školní zahradu.


zář 01

Slavnostní přivítání prvňáčků ve škole

Autor: Mgr. Pavla Vídenská

 

Jako každý rok, tak i letos jsme 1. září přivítali ve škole po prázdninách všechny děti. Největší svátek to byl opět pro děti prvního ročníku. V letošním roce je jich třináct a my jim přejeme hodně radosti z nového poznání a ať se jim ve škole líbí.

Fotogalerie zde.