bře 10

Sbírka na pomoc Ukrajině

Základní škola Předín organizuje sbírku na pomoc Ukrajině.

Potřebné věci můžete nosit každý všední den od 7:00 do 15:30 hod. do altánu na školní zahradě.

Leták zde.

Seznam potřebných věcí bude průběžně aktualizován (viz leták).

Aktuální informace na www.zspredin.cz nebo na tel. 728 031 831

bře 08

Zápis žáků do první třídy pro školní rok 2022/2023

Zápis žáků do první třídy pro školní rok 2022/2023 se bude konat dne 20.4.2022  ve 14.00 a v 15.30 hod. v budově základní školy.

Oznámení zde.

Žádost o přijetí dítěte k základnímu vzdělávání zde.

Dotazník pro rodiče žáka 1. ročníku zde.

bře 03

Sláva Ukrajině

Autor: Mgr. Josef Herbrych

Sláva Ukrajině

Všichni jsme poslední dny svědky ukrajinsko-ruského konfliktu, kdy Ruská federace v čele s ruským prezidentem Vladimirem Putinem zaútočila na svobodný a samostatný stát Ukrajinu.  Ukrajina se v této nerovné válce proti ruskému agresorovi houževnatě brání. Denně tisíce vojáků nasazují své životy, další miliony životů obyčejných lidí jsou v neustálém ohrožení.

Je normální, že máme nebo že můžeme mít strach, je to přirozená reakce na tuto mimořádnou situaci, na to, jaké informace se na nás valí ze všech stran z televizního zpravodajství a internetu. Věřme ale, že vše dobře dopadne, celý svět se spojil proti Rusku, vyjadřuje Ukrajině podporu a pomáhá, jak může. I Česká republika stojí na straně Ukrajiny, která je českou vládou podporována materiálně, finančně i třeba tím, že naše země je připravena přijmout ukrajinské občany, kteří před válkou prchají ze své země.  Ani nám není tato situace lhostejná. Vyjadřujeme alespoň takto na dálku solidaritu s ukrajinskými lidmi!

bře 03

Finanční fond SRPDŠ při ZŠ Předín 2021

Finanční fond SRPDŠ při ZŠ Předín 2021 zde.

úno 26

SOS Ukrajina

SOS Ukrajina

Člověk v tísní - SOS Ukrajina - č.ú.: 00 93 20 93 20/0300.

úno 13

Lyžařský výcvik

Lyžařský výcvik 2022

V týdnu od 7.2. do 11.2.2022 se děti 2. stupně naší školy mohly po dvouleté odmlce opět zúčastnit lyžařského výcvikového kurzu. Potrápila nás složitá covidová situace a předpověď počasí. Výběr sjezdovky jsme často řešili na poslední chvíli. Náš původní cíl Luka nad Jihlavou v prvních dvou dnech vystřídal Čeřínek. Ve středu jsme navštívili Luka nad Jihlavou a zbylé dva dny opět Čeřínek. Lyžařského kurzu se zúčastnilo 29 dětí a 3 učitelé (p. uč. Michal Kovář, Martina Chaloupková a Pavla Vídenská). Abychom dopřáli dětem luxus menších skupinek, pomohli nám externisté p. Zdeněk Suchý a Eliška Vyhnálková, kterým moc děkujeme za pomoc. Jsme rádi, že se celý kurz vydařil na jedničku. Nepostihla nás žádná zranění, ze všech nelyžařů se stali lyžaři, velká pochvala a všechny děti se v lyžování zdokonalily. Nejlepší odměnou bylo, že se všichni vždy vraceli s úsměvem na tváři, tak tedy lyžování zdar!

úno 12

Autor: Kateřina Suchnová

V lednu jsme si užili konečně pořádně sněhu. Stavělo se iglú, prorážely se cesty, odehrála se zákopová válka.  Oblíbili jsme si nové společenské hry a přibyla nám do družiny velká kuličková dráha. Vyrobili jsme budky z lepenky, záložky, tvořili jsme komiksy i valentýnská přání.

úno 08

Malí kuchtíci opět v akci

Autor: Mgr. Pavlína Adámková

Tentokrát kuchtíci uvařili minipizzy a kuřecí řízečky. Nikdo nic nespálil, všem se dílo podařilo.

úno 08

Badatelský kroužek - výroba slizu

Autor: Mgr. Pavlína Adámková

Žáci v badatelském kroužky vyráběli všemi oblíbený sliz.

úno 03

Kino Dukla v Jihlavě

Kino Dukla v Jihlavě

Po projekci animovaného Filmu pro mladší děti "Myši patří do nebe" v jihlavském kině Dukla následoval film pro ty  starší. Ve čtvrtek 3.2.2022 viděli žáci druhého stupně rodinný norský film "Hranice odvahy". Příběh o odvážné cestě čtyř norských dětí během druhé světové války nás všechny zaujal.

Do jihlavské Dukly budeme jezdit častěji.