Šikovné ruce - 3. a 4. ročník

Autor: Mgr. Aleš Chaloupka

Žáci 3. a 4. ročníku vytvořili v kroužku "Šikovných rukou" tyto dekorace.

Mikulášská nadílka

Autor: Mgr. Michal Kovář

Mikulášská nadílka

V pondělí 6. prosince se to v naší škole hemžilo čerty, anděly a také přišel Mikuláš. Lucifer a ostatní čerti pročítali pořádně těžkou pekelnou knihu hříšníků a děti musely slíbit, že se polepší. Mikuláš s anděly hodně chválili, ti zase měli nebeskou knihu, která  obsahovala seznam těch hodných dětí.  Po dopoledni plném strašení následovala sladká i zdravá odměna zároveň a nechybělo ani trochu pohybu na nebeském hřišti. Celou akci připravili a zorganizovali žáci 9. ročníku se svým třídním učitelem.

Zpívání pro radost

Zpívání pro radost

V letošním školním roce není covidová situace o moc lepší než v loňském. Máme ale velké štěstí, že zpívání ve škole není zakázáno. Kromě toho, že zpívání má velký význam pro správné sluchové vnímání, rytmické cítění a výslovnost, zpívání je opravdu radost. Někdy také velká legrace. V tomto období, kdy se blíží Vánoce, to platí dvojnásob. K písničkám přidáváme různé pohybové ztvárnění, nebo přímo hrajeme příběh. K těmto aktivitám patří i kostýmy. Ty děti také velmi baví. Nesmím zapomenout ani na práci s jednoduchými rytmickými nástroji. Poznáte některé z nich na fotkách? Ani letos nám však nebude přáno naše hudební snažení předvést Vám rodičům. Posíláme ale na ukázku několik fotografií a možná se podaří vytvořit i krátký videozáznam, který budete moci shlédnout. Tak ať je nám všem stále do zpěvu, zdraví malí zpěváčci.

Vaření v hodině angličtiny - Cooking in English lesson

Vaření v hodině angličtiny - Cooking in English lesson

V pátek 10. prosince 2021 si sedmáci vyzkoušeli uvařit podle receptu z učebnice angličtiny. Zde je návod na přípravu bramborových koláčků:

Ingredients:

400 g     potatoes

125 g     flour

40 g        butter

grated cheese, salt, oil

Instructions:

1-3         Peel the potatoes and slice them.

4             Boil the potatoes for 20 minutes. Add a little salt.

5-6         Mash the potatoes. Put in the butter and the flour. Mix them.

7-8         Make potato cakes.

9-10       Fry the potato cakes until they are brown on both sides.

11           Put the potato cakes on a try and cover them with the grated cheese. Put the tray into the oven for two minutes.

12           Enjoy your meal!

13-14     Don’t forget to wash the dishes.

Ingredients:

150 g               butter

150 g               sugar

1                      egg

170 g               milk chocolate

290 g               flour (semi-coarse)

½ tea spoon    salt

½ tea spoon    baking soda

1 tea spoon     vanilla sugar

1 handful        walnuts

1 spoon           oatmeal

1 spoon           raisins

Instructions:

1 - 4          Mix the butter, the sugar and vanilla sugar and add the egg.

5 - 6          Cut the chocolate and walnuts.

7               Mix the flour, baking soda and the salt.

8 - 9         Add the chocolate, walnuts, oatmeal and raisins.

10            Mix all the ingredients.

11            Make the cakes.

13            Enjoy your meal!

14            Don’t forget to wash the dishes.

17 - 20    there are photos of another recipe.

Šikovky I - listopad

Šikovky I

Během listopadu si žáci nakašírovali zvonečky a pozlatili je. V prosinci si pak nachystali papírové podkovy a poslední hodinu roku 2021 si vše dozdobili. Všem se to moc povedlo.

Šikovky I - říjen

Šikovky I

Během října si žáci 3. – 5. ročníku vyrobili „halloweenskou“ lucerničku vlka.

ZŠ Předín na ČT 24

Autor: Česká televize - ČT 24

Téma: nedostatek učitelů na základních a středních školách

V některých regionech je učitelů málo, často je problém sehnat učitele kvalitní. Třeba v Předíně na Třebíčsku si je tamní ředitelka základní školy shání sama v okolních obcích. Spoléhá na ty, kteří mají učitelství jako poslání nebo tradici v rodině. (ČT 24 – 11. 12. 2021)

Celá reportáž zde – Regiony ČT 24, sobota 11. 12. 2021 11:05

Barborky

Autor: Mgr. Pavlína Adámková

Barborky

Především na venkově je udržován zvyk chodit se svatou Barborou. V předvečer tohoto svátku (4.12.) chodívaly ženy ustrojené za Barborky. Nosívaly bílé šaty, pro hodné a poslušné děti přinášely sladkosti. Také na naši školu Barborky zavítaly. Šesťáci si připravili krátký program pro své spolužáky.

Vážení rodiče,

Ve dnech 21. a 22.12.2021 budou mít žáci ZŠ dva dny ředitelského volna. V přízemí školní budovy budou probíhat hlučné a prašné stavební práce /oprava odpadu/. Žáci půjdou do školy naposledy v pondělí 20.12.2021. Na tento den je pro starší děti naplánováno bruslení na zimním stadionu v Moravských Budějovicích a mladší děti budou mít třídní vánoční besídky.
Do školy se všichni vrátíme v pondělí 3.1.2022.
Přeji vám všem klidný advent a hezké vánoce.

Oznámení zde.