Mikulášská nadílka

Autor: Mgr. Michal Kovář

Mikulášská nadílka

V pondělí 6. prosince se to v naší škole hemžilo čerty, anděly a také přišel Mikuláš. Lucifer a ostatní čerti pročítali pořádně těžkou pekelnou knihu hříšníků a děti musely slíbit, že se polepší. Mikuláš s anděly hodně chválili, ti zase měli nebeskou knihu, která  obsahovala seznam těch hodných dětí.  Po dopoledni plném strašení následovala sladká i zdravá odměna zároveň a nechybělo ani trochu pohybu na nebeském hřišti. Celou akci připravili a zorganizovali žáci 9. ročníku se svým třídním učitelem.

Zpívání pro radost

Zpívání pro radost

V letošním školním roce není covidová situace o moc lepší než v loňském. Máme ale velké štěstí, že zpívání ve škole není zakázáno. Kromě toho, že zpívání má velký význam pro správné sluchové vnímání, rytmické cítění a výslovnost, zpívání je opravdu radost. Někdy také velká legrace. V tomto období, kdy se blíží Vánoce, to platí dvojnásob. K písničkám přidáváme různé pohybové ztvárnění, nebo přímo hrajeme příběh. K těmto aktivitám patří i kostýmy. Ty děti také velmi baví. Nesmím zapomenout ani na práci s jednoduchými rytmickými nástroji. Poznáte některé z nich na fotkách? Ani letos nám však nebude přáno naše hudební snažení předvést Vám rodičům. Posíláme ale na ukázku několik fotografií a možná se podaří vytvořit i krátký videozáznam, který budete moci shlédnout. Tak ať je nám všem stále do zpěvu, zdraví malí zpěváčci.

Vaření v hodině angličtiny - Cooking in English lesson

Vaření v hodině angličtiny - Cooking in English lesson

V pátek 10. prosince 2021 si sedmáci vyzkoušeli uvařit podle receptu z učebnice angličtiny. Zde je návod na přípravu bramborových koláčků:

Ingredients:

400 g     potatoes

125 g     flour

40 g        butter

grated cheese, salt, oil

Instructions:

1-3         Peel the potatoes and slice them.

4             Boil the potatoes for 20 minutes. Add a little salt.

5-6         Mash the potatoes. Put in the butter and the flour. Mix them.

7-8         Make potato cakes.

9-10       Fry the potato cakes until they are brown on both sides.

11           Put the potato cakes on a try and cover them with the grated cheese. Put the tray into the oven for two minutes.

12           Enjoy your meal!

13-14     Don’t forget to wash the dishes.

Ingredients:

150 g               butter

150 g               sugar

1                      egg

170 g               milk chocolate

290 g               flour (semi-coarse)

½ tea spoon    salt

½ tea spoon    baking soda

1 tea spoon     vanilla sugar

1 handful        walnuts

1 spoon           oatmeal

1 spoon           raisins

Instructions:

1 - 4          Mix the butter, the sugar and vanilla sugar and add the egg.

5 - 6          Cut the chocolate and walnuts.

7               Mix the flour, baking soda and the salt.

8 - 9         Add the chocolate, walnuts, oatmeal and raisins.

10            Mix all the ingredients.

11            Make the cakes.

13            Enjoy your meal!

14            Don’t forget to wash the dishes.

17 - 20    there are photos of another recipe.

Šikovky I - listopad

Šikovky I

Během listopadu si žáci nakašírovali zvonečky a pozlatili je. V prosinci si pak nachystali papírové podkovy a poslední hodinu roku 2021 si vše dozdobili. Všem se to moc povedlo.

Šikovky I - říjen

Šikovky I

Během října si žáci 3. – 5. ročníku vyrobili „halloweenskou“ lucerničku vlka.

ZŠ Předín na ČT 24

Autor: Česká televize - ČT 24

Téma: nedostatek učitelů na základních a středních školách

V některých regionech je učitelů málo, často je problém sehnat učitele kvalitní. Třeba v Předíně na Třebíčsku si je tamní ředitelka základní školy shání sama v okolních obcích. Spoléhá na ty, kteří mají učitelství jako poslání nebo tradici v rodině. (ČT 24 – 11. 12. 2021)

Celá reportáž zde – Regiony ČT 24, sobota 11. 12. 2021 11:05

Barborky

Autor: Mgr. Pavlína Adámková

Barborky

Především na venkově je udržován zvyk chodit se svatou Barborou. V předvečer tohoto svátku (4.12.) chodívaly ženy ustrojené za Barborky. Nosívaly bílé šaty, pro hodné a poslušné děti přinášely sladkosti. Také na naši školu Barborky zavítaly. Šesťáci si připravili krátký program pro své spolužáky.

Vážení rodiče,

Ve dnech 21. a 22.12.2021 budou mít žáci ZŠ dva dny ředitelského volna. V přízemí školní budovy budou probíhat hlučné a prašné stavební práce /oprava odpadu/. Žáci půjdou do školy naposledy v pondělí 20.12.2021. Na tento den je pro starší děti naplánováno bruslení na zimním stadionu v Moravských Budějovicích a mladší děti budou mít třídní vánoční besídky.
Do školy se všichni vrátíme v pondělí 3.1.2022.
Přeji vám všem klidný advent a hezké vánoce.

Oznámení zde.

Kočičí sbírka

Autor: 6. ročník

Od čtvrtka 2. 12. po téměř celý prosinec do 17. 12. proběhne na naší škole kočičí sbírka. Podrobné informace najdete na letácích ve třídách. Těšíme se na vaši pomoc kočičkám! Materiál můžete nosit každý den do cvičné kuchyně od 8:50 do 9:05.

DĚKUJEME!!