Věstonická Venuše

Autor: MgA. Aneta Schütz

Sedmáci jako pravěcí umělci a jejich Věstonická Venuše.

Dějepisná olympiáda

Autor: Mgr. Josef Herbrych

15.1.se v Třebíči konalo okresní kolo Dějepisné olympiády. Své zastoupení měla i předínská škola a nutno říci, že se naši žáci mezi dějepisnou “špičkou” neztratili. Z více než čtyřiceti žáků se na 12. místě se ziskem 67 bodů umístil David Křivan, na 19. pozici se 64 body Veronika Krejčí a na 26. místě s 61 body Jaroslav Hradecký.

ol.jpg

Pracovní činnosti 3. - 5. ročník

Autor: MgA. Aneta Schütz

Žáci ze 4. třídy vyrazili do lesa nakrmit  divou zvěř. Žáci 3. a 5. ročníku v pracovních činnostech měnili kapalnou hmotu v pevnou. Napustili balonky vodou a nechali je přes noc zmrznout. Výsledkem jsou ledové koule, které připomínají skleněná těžítka.

těžítko.jpg            krmelec.jpg

Mumie

Autor: Mgr. Josef Herbrych

Šesťáci si dnes v hodině dějepisu vyzkoušeli, co všechno obnášel ve starověkém Egyptě proces balzamování. Nakonec si i jednu mumii vytvořili.

418519688_122150676986031227_1014307107868974768_n.jpg

Zima

Autor: MgA. Aneta Schütz

Žáci 4. ročníku využili mrazu, který tento týden panuje a vytvářeli mrznoucí bubliny a ledové obrazy.

Dar od obce Štěměchy

Autor: Mgr. Josef Herbrych

Předínská škola děkuje obci Štěměchy za finanční dar v hodnotě 38 000,- Kč.

Finanční obnos byl připsán na účet nově vzniklého spolku Předínská základka, z.s. (tento spolek od začátku kalendářního roku nahradil zaniknuvší SRPDŠ). Obec Štěměchy přispívá do spolku při naší škole každým rokem částkou 2000,- Kč za jednoho štěměšského žáka. Pro letošní školní rok navštěvuje naši školu 19 žáků ze Štěměch.

Stejně jako každý rok budou i letos tyto peníze využity ve prospěch žáků naší školy. V minulých letech byly díky tomuto daru zakoupeny běžky, dataprojektor, sjezdové lyže, koloběžky, pingpongový stůl či promítací plátno do družiny. Pro rok 2024 je v plánu zrealizovat instalaci umělé lezecké stěny v naší tělocvičně, jejíž výstavba bude hrazena z finančních prostředků spolku Předínská základka, z.s. Dar od štěměšské obce nám v tomto záměru velmi pomůže.

Srdečně děkujeme!!!

Oznámení o přerušení provozu tělocvičny ZŠ

Od 4.1.2024 do 14.1.2024 bude provoz školní tělocvičny přerušen, a to z důvodu výměny osvětlení.