bře 18

Keramika ve II. pololetí

Keramika ve II. pololetí
Ve druhém pololetí ke stávajícím čtyřem skupinám přibyla ještě jedna - žáci 2.ročníku, kteří jsou moc šikovní a tvoření jim jde od ruky. Ti starší a zkušenější již zkouší, co všechno dokáže hrnčířství kruh - a když výrobek opustí své místo na kruhu, tak to nevzdávají a s kruhem se pouští do dalšího souboje! Je to prostě zábava, u které se všichni "trošku zašpiníme".

bře 16

Florbalový turnaj žáků 1. stupně v Opatově

Autor: Mgr. Michal Kovář

Florbalový turnaj žáků 1. stupně v Opatově

Žáci naší školy (Pavel Bobek, Petr Bobek, Jan Tekal, Veronika Bednářová, Matěj Dvořák a Radek Polák) vybojovali krásné 2. místo. Díky.

bře 14

Elektronický zápis žáků do první třídy pro školní rok 2023/2024

Autor: Ing. Jan Tesař

Vážení rodiče,

zápis žáků do prvního ročníku ZŠ pro školní rok 2023/2024 se bude konat dne 12. 4. 2023 ve 14:00 hod a v 15:30 hod v budově základní školy.

Své dítě můžete k zápisu přihlásit elektronicky zde.

bře 10

Divadlo Koník

Divadlo Koník

V pátek 10. 3.2023 jsme byli s prvňáčky pozváni do školky na představení divadla Koník,  které se jmenovalo  Jak Martínek s Barborkou  vítali jaro. Vyslechli jsme jarní písničky, pranostiky, zažili jarní déšť a přemýšleli, jak voní jaro. Vše bylo propleteno tradicemi, které si s dětmi rádi připomínáme. Představení bylo krásné a za pozvání moc děkujeme.

bře 07

Oznámení o zápisu do 1. ročníku školního roku 2023/2024

Autor: Ing. Jan Tesař

Ředitelství ZŠ a MŠ Předín oznamuje, že zápis žáků do první třídy pro školní rok 2023/2024 se bude konat dne 12. 4. 2023 ve 14.00 a v 15.30 hod. v budově základní školy.

Oznámení zde.

bře 02

Školní družina - 2. oddělení

Autor: Kateřina Suchnová

V lednu a únoru jsme si užili se ŠD aspoň trošičku sněhu. Zahráli jsme si několik vědomostních a poznávacích kvízů. Vyrobili jsme zvířata z proložek, valentýnská přání a zápichy ve tvaru srdce. Také několik koumáků upletlo dlouhý řetěz z gumiček.

bře 01

Divadelní představení Kocour Modroočko

Divadelní představení Kocour Modroočko

V úterý 28.2. 2023 navštívily děti 1., 2. a 3. ročníku společně se staršími dětmi předínské školky divadelní představení Kocour Modroočko. V třebíčské Pasáži hostovali herci z pražského divadla Krapet a jejich pojetí kočičího světa bylo opravdu věrné a často zábavné. My už tedy víme, jak se mezi kočkami zdravíme, když se známe i když se neznáme, jak po kočičím vyšplhat na strom a mnoho dalších kočičích fíglů. Představení jsme si opravdu užili.

úno 16

Kurz lezení na umělé stěně

Autor: Mgr. Michal Kovář

Kurz lezení na umělé stěně

Začalo druhé pololetí a s ním se do naší školy vrací pravidelné lezení na umělé stěně. Skupinka žáků z pátého a šestého ročníku navštěvuje lezeckou stěnu v Jihlavě, kde se učí základům techniky lezení, jištění a navazování. Žáci - lezci zdolávají stěnu vysokou až deset metrů stylem top - rope (horní jištění) a seznamují se i s dalšími aktivitami, které toto sportovní odvětví nabízí (např. s boulderingem), to vše pod neustálým dohledem instruktora - učitele Michala Kováře.

úno 15

Lyžařský kurz 2023

Autor: Jakub Jeřábek, 9. ročník

Lyžařský kurz

I tento rok se uskutečnil již tradiční lyžařský výcvik. Tentokrát jsme celý týden lyžovali v areálu Čeřínek, se kterým byli všichni spokojeni. Jediný problém dělaly terminály, které byly natočeny napravo. Počasí nám přálo a sjezdovka byla taky dostačující - jak pro začátečníky, tak pro pokročilé. Spousta účastníku se v průběhu týdne posunula i do vyšších skupin a úplní nováčci zvládli v pátek sami sjet svah. Myslím, že všichni si kurz (minimálně proto, že se nemuseli učit) užili. Za všechny děkuji vedoucím a instruktorům, kteří to s námi bez trvalé újmy vydrželi.

úno 14

Valentýnská přání - 1. ročník

Autor: Simona Špačková

Valentýn je příležitostí, kdy můžeme druhému ukázat, co k němu cítíme. Nemusí to být hned drahý dárek. Potěší i drobnost, vyrobená a darovaná s láskou. A tak prvňáci vyráběli "srdíčkové veselé stonožky", a věřte, že opravdu s láskou.