kvě 17

Jarní vystoupení nejen pro maminky

V pondělí 15. 5. 2023 proběhlo v naší škole Jarní vystoupení nejen pro maminky. Už název napovídá, že hlavním tématem bylo jaro a den maminek. Zazpívali malí zpěváčci a Pavoučci, s básničkami a scénkami se přidaly děti z 1., 2. a 3. ročníku. Své umění mohly ukázat také děti hrající v družině na flétnu. Program byl opravdu pestrý, bylo na co se dívat a doufáme, že všechny v hledišti potěšil.

kvě 11

Krajské finále McDonald´s cup

Autor: Mgr. Michal Kovář

Krajské finále McDonald´s cup

Letos se konal již 24. ročník tohoto fotbalového turnaje pro žáky 1. stupně, jehož krajské finále se odehrálo 9. května 2023 na stadionu Pod Vinicí v Pardubicích. Letošní ročník byl obohacen o kategorii M (malotřídky), kterou naše škola opanovala v okresním kole a nyní se měla utkat s nejlepšími školami této kategorie napříč krajem Vysočina a Pardubickým krajem. Na vítěze čekala cesta na celorepublikové finále - Svátek fotbalu do Uherského Hradiště.

Naši hoši (Petr Bobek, Jan Tekal, Radek Polák, Štěpán Vídenský, Matěj Dvořák, Jan Málek a Pavel Bobek) si do Pardubic nepřijeli jen zahrát a to se potvrdilo i v obou zápasech ve skupině kraje Vysočina, kde jsme jednoznačně porazili oba soupeře (ZŠ Předín - ZŠ Vyskytná 8:1 a ZŠ Předín - ZŠ Moravec 8:0) a zajistili si tak postup rovnou do finále proti vítězi z Pardubického kraje. Vytoužené republikové finále bylo tedy velmi blízko, dělilo nás od něj pouhých 2 x 10 minut hrubého času a soupeř ze ZŠ Lukavice, který měl jistě podobné plány jako my. Ač tomu konečný výsledek nenasvědčuje, utkaní bylo po většinu času velmi vyrovnané, co do počtu vyložených brankových příležitostí jsme měli snad i navrch, avšak soupeř byl efektivnější a svoje šance proměňoval a nakonec vyhrál (ZŠ Předín - ZŠ Lukavice 0:4).

Za zmínku rozhodně stojí hráč Petr Bobek, který navázal na vynikající střelecký výkon z okresního kola, kde soupeřům nasázel v pěti utkáních úctyhodných 19 branek a nyní to bylo branek 10, o pouhý jeden gól se tak nestal králem střelcům krajského finále, i přesto zaslouží uznání.

Po závěrečném hvizdu a vlastně i při vyhlašování celkových výsledků bylo pro naše hráče nemožné skrývat emoce smutku a zklamání, ale věřím, že s odstupem času i oni ocení a uvědomí si úspěch, kterého dosáhli, když v konkurenci mnoha škola ze dvou krajů skončili na vynikající stříbrné pozici.

Hoši děkujem! Sportu zdar a fotbalu zvlášť!

Video na youtube zde.

kvě 11

Projektová výuka v zeměpise

Projektová výuka v zeměpise

Žáci 7. ročníku se aktivně zapojili do skupinových i individuálních projektů. Nejdříve vyhledávali a zpracovávali informace o vybraném státě, přičemž se hlavně soustředili na základní údaje a charakteristické rysy jednotlivých států. Nasbírané podklady zpracovali do různých podob. Vznikly tak zajímavé a kreativní výstupy.  Jako součást projektu měly skupiny vymyslet a vytvořit aktivitu pro své spolužáky -  takže jsme např. ochutnali řecký jogurt, pizzu, odpověděli na zapeklité otázky nebo vyluštili křížovku.

Den pro školu

Den pro školu

Tentokrát se naši žáci setkali s jednatelkou personální agentury Nový start Zuzanou Žatečkovou a dozvěděli se spoustu užitečných věcí, např. jak se připravit na pohovor, výběrové řízení, jak by měl vypadat životopis, motivační dopis apod.

Jarní vystoupení.jpg

Mc Donalds cup

Autor: Mgr. Michal Kovář

Okresní finále Mc donald´s cup

ZŠ Předín díky vynikajícím výkonům hráčů: Petra Bobka, Pavla Bobka, Jana Tekala, Radka Poláka, Matěje Dvořáka, Štěpána Vídenského a Jana Málka obsadila první místo a postoupila do krajského finále , které se bude konat 9. května v Pardubicích. Držte chlapcům palce.

Exkurze Brno

Autor: Mgr. Pavlína Adámková

Exkurze v Brně

Ve středu 3. 5. 2023 navštívili naši žáci 2. stupně hvězdárnu a planetárium v Brně s programem "Hvězdný cirkus". Exkurze dále pokračovala ve VIDA - centru. Na ploše 6 000 m2 na nás čekalo více než 180 hravých exponátů, díky kterým jsme mohli objevovat, jak funguje svět kolem nás.

Sběr starého papíru

sběr papíru 2023.jpg

dub 27

Plavecký výcvik

Autor: Kateřina Suchnová

Plavecký výcvik

V úterý 18. 4, 2023 začala pro žáky 3. a 4. ročníku plavecká výuka. Lagunu navštíví celkem desetkrát.

dub 27

Předínská laťka 2023

Autor: Jakub Jeřábek, 9. ročník

Předínská laťka

Jako každý rok proběhla na naší škole soutěž ve skoku vysokém. Zapisovače, zvedače, ozvučení a vše ostatní tradičně zařídila devátá třída. Účastnit se mohli žáci ze všech ročníků. Po názorné ukázce, jak se má a nemá laťka překonávat, mohli žáci začít. Z prvního stupně skákal snad každý, a i když někdy došlo i na pláč, mnozí z nich překonali své výkony z hodin tělocviku. S druhým stupněm sice přišel malý problém s vyššími čísly, jež jeden (ne)ochotný zvedač odmítal akceptovat a někdy dokonce laťku snižoval, se nic závažnějšího se nestalo.

Nejvíce nadšení, fandění a velmi často opakovaných slov „Pojďme ho/ji podpořit!“  vzbudilo poslední trio skokanů z osmé a deváté třídy, kteří překonávali výšky nad 150 cm. Nakonec padla i míra 161 cm, výše už se ale ani za neustálého povzbuzování a placáků rekordman nedostal.

Všichni soutěžící, diváci i pořadatelé si školní laťku myslím užili, a tak bude tradice pokračovat dál.

Výsledky zde.