Botanika v 7. třídě

Autor: Mgr. Pavlína Adámková

Botanika v 7. třídě

Žáci 7. třídy si během hodin přírodopisu vyzkoušeli klíčivost a růst některých druhů rostlin. Někteří byli velmi úspěšní ... Jiní alespoň pochopili, že i o rostliny je nutné se starat.

Kroužek vaření

Autor: Mgr. Pavlína Adámková

Kroužek vaření

Malí kuchtíci opět provoněli celou školu až se sliny sbíhaly.

Den dětí u prvňáků

Den dětí u prvňáků

Asi v žádné třídě se nezapomnělo na to, že 1.6. je den dětí. Každý si ho užil po svém. Prvňáčci to dnes s učením moc nepřeháněli. Všechny prověrky a úkoly byly odpuštěny, děti dostaly něco malého na zub a nakonec jsme vyrazili do lesa stavět domečky skřítkům, broučkům a jiným zvířátkům. Počasí bylo nádherné, krásně jsme se užili a bylo to bezva.

Vítání občánků

Vítání občánků v Předíně

V sobotu 27.5.2023 se děti z kroužku zpívání pro radost podílely na vítání občánků v Předíně. Vše proběhlo v obřadní místnosti KD Předín. Děti novým občánkům zazpívaly, zarecitovaly básničky pro miminka, Čapí písničku doprovodily jednoduchými rytmickými nástroji a při zpívání Uspávanky se malá zpěvačka Viktorka s pomocí všech ostatních dětí pokusila uspat v náručí svého brášku. Dětí bylo jako smetí a my věříme, že se naše vystoupení líbilo . Přejeme, ať je jim na tom našem světě hezky. Zpěváčci byli poté za svůj výkon odměněni sladkým balíčkem, za který děkujeme.

Pavoučci se loučí

Pavoučci se loučí

Školní rok se pomalu chýlí ke konci a to znamená, že dobíhají všechny kroužky. V pátek 26.5. 2023 se tedy Pavoučci v tomto školním roce sešli naposledy. Toto poslední setkání mělo své kouzlo. Zazpívali jsme si na schodech, akustika byla krásná a při pátečním odpoledni už byla škola opravdu tichá. Nezbývá tedy, než mít radost z toho, že děti rády zpívají a poděkovat těm, kteří byli pro Pavoučky velkou oporou, a toto loučení je pro ně definitivní. O koho jde? Dio, Petro i Bety, děkujeme, bylo nám potěšením a přejeme, ať je vám stále do zpěvu.

kvě 30

Obrázky z přírodnin

Obrázky z přírodnin
Příroda je nevysychajicí studna inspirace i pro žáky 4. a 5. ročníku. Stačil nám pouze karton, izolepa a to, co jsme našli na školní zahradě. Originální obrazy tak spatřily světlo světa.

kvě 22

Setkání se spisovatelem Benešem

Setkání se spisovatelem Benešem

V pátek 19. 5. 2023 do naší školy zavítal spisovatel Josef Beneš. Jeho knihy jsou určeny spíše pro mladší žáky. Setkal se tedy s dětmi 1.stupně. Pomocí fotografií a videí nám ukázal, jak kniha vzniká a kdo se na jejím vzniku kromě spisovatele podílí. Také jsme se dozvěděli, že spisovatelem může být kdokoli z nás. Stačí mít bohatou fantazii a dokázat poutavě formulovat zajímavý příběh. V závěru nám p. Beneš zodpověděl mnoho dotazů a přečetl úryvek ze své knihy. Setkání s opravdovým spisovatelem bylo zajímavé.

kvě 22

Sběr papíru

sběr2023.jpg

kvě 19

Příjímací řízení

Pokud sledujete media, tak jistě víte, že z devátých tříd v letošním školním roce odchází nejsilnější ročník za posledních 15 let, střední školy tak zažily při přijímacím řízení v 1. kole velký přetlak. Obrovský nápor byl především na maturitní obory, ale velký zájem hlásily i obory učební.  Mnoho rodin vycházejících žáků po celé České republice zažilo v posledních týdnech obavy a zklamání ohledně výsledků přijímacích zkoušek a budou muset podávat přihlášky na SŠ do 2. kola přijímacího řízení.
A jak to proběhlo na naší škole? Všech 14 vycházejících žáků bylo přijato v 1. kole -   12 z nich v září nastoupí na maturitní obory a 2 žáci na obory učební. V letošní velké konkurenci  naši žáci obstáli - za zmínku stojí úspěch žákyně Petry Vyhnálkové, která se umístila na 1. místě na SŠ stavební a na 18. místě na Gymnázium v Třebíči. Všem jim gratulujeme a přejeme hodně studijních a životních úspěchů!!!

kvě 19

Školní družina, II. oddělení

Autor: Kateřina Suchnová

Ve druhém oddělení ŠD jsme si zkusili přenášet informace pomocí kresby na záda. Krásně jsme si na tomto příkladu ukázali jak lehce se překroutí pravda, jak snadno vznikají klepy a navíc nás to bavilo a byla legrace.

Maminkám k jejich svátku jsme vyrobili laminovaná prostírání a přidali jsme i kytičku se zápichem. Tvořili jsme i miniatury - kytičky z "uchošťourů" a kloboučky z víček od lahví.
     Často se teď v družině tančí. Děti velmi nadchlo tancování podle programu Just dance, takže zkouší různé skupinové tance a je u toho hodně povyku a zábavy.
     Počasí nám zatím moc nepřeje,  ale i tak často vybíháme na školní zahradu nebo na dětské hřiště.