bře 08

Zápis žáků do první třídy pro školní rok 2022/2023

Zápis žáků do první třídy pro školní rok 2022/2023 se bude konat dne 20.4.2022  ve 14.00 a v 15.30 hod. v budově základní školy.

Oznámení zde.

Žádost o přijetí dítěte k základnímu vzdělávání zde.

Dotazník pro rodiče žáka 1. ročníku zde.

bře 03

Sláva Ukrajině

Autor: Mgr. Josef Herbrych

Sláva Ukrajině

Všichni jsme poslední dny svědky ukrajinsko-ruského konfliktu, kdy Ruská federace v čele s ruským prezidentem Vladimirem Putinem zaútočila na svobodný a samostatný stát Ukrajinu.  Ukrajina se v této nerovné válce proti ruskému agresorovi houževnatě brání. Denně tisíce vojáků nasazují své životy, další miliony životů obyčejných lidí jsou v neustálém ohrožení.

Je normální, že máme nebo že můžeme mít strach, je to přirozená reakce na tuto mimořádnou situaci, na to, jaké informace se na nás valí ze všech stran z televizního zpravodajství a internetu. Věřme ale, že vše dobře dopadne, celý svět se spojil proti Rusku, vyjadřuje Ukrajině podporu a pomáhá, jak může. I Česká republika stojí na straně Ukrajiny, která je českou vládou podporována materiálně, finančně i třeba tím, že naše země je připravena přijmout ukrajinské občany, kteří před válkou prchají ze své země.  Ani nám není tato situace lhostejná. Vyjadřujeme alespoň takto na dálku solidaritu s ukrajinskými lidmi!

bře 03

Finanční fond SRPDŠ při ZŠ Předín 2021

Finanční fond SRPDŠ při ZŠ Předín 2021 zde.

úno 26

SOS Ukrajina

SOS Ukrajina

Člověk v tísní - SOS Ukrajina - č.ú.: 00 93 20 93 20/0300.

úno 13

Lyžařský výcvik

Lyžařský výcvik 2022

V týdnu od 7.2. do 11.2.2022 se děti 2. stupně naší školy mohly po dvouleté odmlce opět zúčastnit lyžařského výcvikového kurzu. Potrápila nás složitá covidová situace a předpověď počasí. Výběr sjezdovky jsme často řešili na poslední chvíli. Náš původní cíl Luka nad Jihlavou v prvních dvou dnech vystřídal Čeřínek. Ve středu jsme navštívili Luka nad Jihlavou a zbylé dva dny opět Čeřínek. Lyžařského kurzu se zúčastnilo 29 dětí a 3 učitelé (p. uč. Michal Kovář, Martina Chaloupková a Pavla Vídenská). Abychom dopřáli dětem luxus menších skupinek, pomohli nám externisté p. Zdeněk Suchý a Eliška Vyhnálková, kterým moc děkujeme za pomoc. Jsme rádi, že se celý kurz vydařil na jedničku. Nepostihla nás žádná zranění, ze všech nelyžařů se stali lyžaři, velká pochvala a všechny děti se v lyžování zdokonalily. Nejlepší odměnou bylo, že se všichni vždy vraceli s úsměvem na tváři, tak tedy lyžování zdar!

úno 12

Autor: Kateřina Suchnová

V lednu jsme si užili konečně pořádně sněhu. Stavělo se iglú, prorážely se cesty, odehrála se zákopová válka.  Oblíbili jsme si nové společenské hry a přibyla nám do družiny velká kuličková dráha. Vyrobili jsme budky z lepenky, záložky, tvořili jsme komiksy i valentýnská přání.

úno 08

Malí kuchtíci opět v akci

Autor: Mgr. Pavlína Adámková

Tentokrát kuchtíci uvařili minipizzy a kuřecí řízečky. Nikdo nic nespálil, všem se dílo podařilo.

úno 08

Badatelský kroužek - výroba slizu

Autor: Mgr. Pavlína Adámková

Žáci v badatelském kroužky vyráběli všemi oblíbený sliz.

úno 03

Kino Dukla v Jihlavě

Kino Dukla v Jihlavě

Po projekci animovaného Filmu pro mladší děti "Myši patří do nebe" v jihlavském kině Dukla následoval film pro ty  starší. Ve čtvrtek 3.2.2022 viděli žáci druhého stupně rodinný norský film "Hranice odvahy". Příběh o odvážné cestě čtyř norských dětí během druhé světové války nás všechny zaujal.

Do jihlavské Dukly budeme jezdit častěji.

úno 01

Kino Jihlava - I. stupeň

Autor: Mgr. Aleš Chaloupka, Mgr. Bronislava Kučerová

1. 2. 2022 jely děti ze školky a z 1. – 4. třídy do kina. Pro školáky to byla odměna za vysvědčení. V jihlavském kině Dukla jsme zhlédli český animovaný film "Myši patří do nebe", natočený podle stenojmenné knihy Lenky Procházkové. V příběhu o statečné myšce Šupito a lišákovi Bělobřichovi bylo vše - dojetí, napětí, milý humor, parádní animace .... Prostě zážitek pro všechny diváky.