říj 16

Mikroskopování

Autor: Mgr. Pavlína Adámková
Naši šesťáci při mikroskopování.
Během hodin přírodopisu žáci pozorovali prvoka - trepku velkou a buňky cibule.

říj 13

Dopravní hřiště

Autor: Mgr. Bronislava Kučerová

Třeťáci a čtvrťáci absolvovali kurz dopravní výchovy na hřišti za ZŠ Bartuškova v Třebíči - Borovině. V první části byla teorie - dopravní značky, vybavení kol, pravidla pro účastníky silničního provozu a v druhé části jízda na kole či koloběžce.

říj 13
říj 12

"Dej si taky - díky nechci!"

Autor: Ing. Vanda Vyhnálková

Dnes se žáci 6. až 9. třídy zúčastnili preventivního programu, který byl věnovaný prevenci kouření a užívání alkoholu. Žáci procházeli čtyři stanoviště, na kterých se hravou formou seznamovali s nebezpečnými důsledky kouření, užívání tabákových výrobků a alkoholu. Vyzkoušeli si "alkoholové brýle" napodobující stav po užití alkoholu, dělali dřepy se zacpaným nosem a současně dýchali brčkem, aby si vyzkoušeli, jak se dýchá kuřákům a zároveň plnili spoustu dalších zajímavých úkolů. Doufejme, že jim z dnešního programu něco uvízlo v hlavě.

říj 11

Podzim

Autor: Mgr. Bronislava Kučerová

Kdybychom nenahlédli do kalendáře, mysleli bychom, že pouštíme draky v slunečném prázdninovém dni......

říj 10

Kroužek vaření

Autor: Mgr. Pavlína Adámková

V úterý žáci zahájili kroužek vaření. Dnes vyrobili jednohubky pro štěstí.:-)

říj 10

Chemie v 8. ročníku

Autor: Mgr. Pavlína Adámková

Žáci 8. ročníku při zkoumání vlastností látek v chemické laboratoři.Zkumavka – Wikipedie

říj 09

Divadélko pro školy z Hradce Králové

Herci – Václav Lojška a Alexander Andrejs - předvedli velmi vtipná představení, do kterých zapojili i diváky. Naši nejmenší shlédli loutkoherecké představení s názvem Dobrodružství veverky Zrzečky a žáci z II. stupně viděli několik ukázek z nejslavnějších evropských divadelních her s názvem Divadelní cestopis.

říj 05

Dýňobraní

Autor: MgA. Aneta Schütz

Žáci 3. a 5. ročníku, pomocí látky a role toaletního papíru, vytvořili krásné a originální dýně, které zdobí chodbu naší školy.

říj 04

Okresní kolo v přespolním běhu - Budišov

Autor: Mgr. Michal Kovář
Říjen, zbarvené listí, pouštění draka, sběr brambor to jsou všechno znaky počínajícího podzimu, ale pro nás sportovní nadšence je s tímto obdobím také neodmyslitelně spjatý závod v přespolním běhu, který v letošním roce opět uspořádala ZŠ v Budišově, kulisy této atletické disciplíně poskytl i tentokrát místní zámecký park.  Více než tři stovky běžců a běžkyň z celého okresu zápolily ve čtyřech kategoriích na tratích od půl druhého kilometru do tří kilometrů, na této nejdelší distanci se představili chlapci z osmých a devátých tříd a v silné a početné konkurenci takřka stovky běžců si pro vynikající třetí místo doběhl předínský atlet Šimon Pospíšil, který tímto úspěchem opět potvrdil svoje vynikající vytrvalostní schopnosti. Šimčo, gratulujeme! Poděkování patří i všem našim ostatním závodníkům, kteří se sice neumístili na stupních nejvyšších, ale i přesto mnozí předvedli výkony na hranici svých fyzických možností.