lis 24

Keramický kroužek

Autor: Mgr. Libuše Vyhnálková, Mgr. Dagmar Suchá

Od října panuje ve školní keramické dílně čilý ruch. Ti nejmladší umělci, žáci druhého a třetího ročníku, si podzimní tvoření opravdu užili. Vyrobili vázičky se suchou vazbou, ježky a šneky. Moc se jim to povedlo a už se těší na vánoční a zimní vyrábění.

Ti starší -  vyráběli lucerny - dýně či podzimní misky a někteří se s odvahou pouští do výroby misek na keramickém kruhu.  A protože nám Vánoce klepou již na dveře, tak již vyrábějí adventní svícny, anděly,....

lis 24

Modelářský kroužek

Autor: Bc. Pavel Vyhnálek

Již druhým rokem funguje na naší škole modelářský kroužek. Při výrobě papírových modelů kluci pilně stříhají, retušují, rýhují, vyřezávají a lepí. Tento koníček nepatří zrovna mezi ty adrenalinové, je k němu totiž potřeba pořádná dávka trpělivosti, šikovnosti, pečlivosti a soustředění. To všechno naši modeláři samozřejmě mají, tak ať se jim dílo daří.

lis 22

Okrskové kolo ve florbalu

Autor: Mgr. Michal Kovář
Florbal je velmi populární a dynamická kolektivní hra se stále se rozvíjející hráčskou základnou, velký zájem o tuto halovou sportovní hru je i na naší škole, kde již šestým rokem žáci navštěvují kroužek sportovních her, kde se věnujeme zejména této hře.
Žáci navštěvující tento kroužek doplnění o některé další chlapce dnes zápolili na horké třebíčské půdě o postup do okresního finále. Konkurence byla velmi početná a postupový klíč velmi složitý, šest družstev rozdělených do dvou skupin bojovalo o jediné postupové místo, které zaručovalo postup do okresního kola. Los k našim hochům nebyl milostivý a ve skupinové fázi změřili svoje síly nejprve se ZŠ Benešova Třebíč, kde v srdnatém výkonu vybojovali remízu 5:5 a následně naši borci vyzvali na souboj domácí hráče ze ZŠ Bartuškova Třebíč, kterým podlehli 3:5. Základní skupina byla bodově vyrovnaná a rozuzlení přinesly až samostatné nájezdy mezi naším celkem a ZŠ Benešova Třebíč (nastala rovnost bodů i vyrovnané skóre), tato dovednostní disciplína nedopadla pro naše barvy dobře a odsoudila nás k boji o umístění na 5. - 6. místě, kde jsme narazili opět na třebíčskou ZŠ Kapitána Jaroše. Závěr turnaje ozdobili naši hoši jednoznačnou výhrou 6:1 a umístili se na konečné páté příčce.
Ač tomu umístění v turnaji neodpovídá, chlapci předváděli po celou dobu pěknou a bojovnou hru, nastříleli ve třech zápasech 14 gólu a byli tak pro městské školy s početnou základnou žáků - hráčů zdatnou konkurencí. Všem hráčům (Petr Bobek - kapitán, Jan Tekal - brankář, Jan Jeřábek, Radek Polák, Filip Binka, Lukáš Trojan a Petr Michálek) děkuji za jejich  herní nasazení a  bojovnost ve všech utkáních.

lis 21

Tonda Obal na cestách

Tonda Obal na cestách je informační kampaň společnosti EKO-KOM o třídění odpadů. Všichni žáci si tak zvýšili své povědomí o správném třídění a recyklaci odpadů.
Více na: https://www.tonda-obal.cz/

lis 16

Lampionový průvod

Autor: Mgr. Josef Herbrych

Den boje za svobodu a demokracii  jsme si připomněli setkáním na školní zahradě. Naši malí zpěváci zazpívali státní hymnu a píseň Motlitba pro Martu. Následně jsme se vydali na lampiónový průvod obcí.

lis 09

Svatomartinské menu

Autor: MgA. Aneta Schütz

Svatomartinské menu v podání sedmáků. Zdařilé makety vytvořili žáci během dvou hodin výtvarné výchovy. Použili různý materiál , např. molitan, pěnovou fólii, papír, klacíky, látku, vlnu a kolorovali temperovými barvami. Při pohledu na nástěnku se všem sbíhají sliny... Nejzdařilejší výtvory putují do výtvarné soutěže Sedmikvítek.

lis 07

Kuchtíci v akci

Autor: Mgr. Pavlína Adámková

Dnes opět naši kuchtíci v akci.

Tentokrát se učili vařit ovocné knedlíky.
Všem se knedlíky různých tvarů a chuti povedly.

lis 07

WocaBee šampionát

V týdnu od 23. 10. do 27. 10. proběhl 5. ročník soutěže pro školy ve WocaBee. Je to aplikace, která slouží k procvičení slovíček. Kritériem hodnocení je motivace žáků k učení. V každém kole vyhrává třída s nejvyšším průměrným počtem bodů na žáka za procvičování slovíček. Žáci 5. ročníku se v okrese Třebíč umístili na 1. místě (ze 126 tříd třebíčského okresu) a postupují do krajského kola. Krajské kolo bylo zahájeno v pondělí 6. 11. a končí v pátek 10. 11. Všem, kteří se do šampionátu zapojili děkujeme a budeme držet palce v dalším klání.

lis 03

Lampionový průvod

Autor: Mgr. Josef Herbrych

C4B7A9BE-2846-47EE-B829-1149B1CB40E5.jpeg

lis 02

Dušičky

Autor: MgA. Aneta Schütz

Žáci 5. ročníku, v dnešní dušičkový den, vytvořili svíčky, které umístili na zapomenuté hroby na místním hřbitově.